Petice proti trvalému označování - čipování psů - zatím ne občanů

Necipujtenas.CZ

/ #748 Zprávy o postupu čipování.

2014-09-01 18:00

http://www.necipujtenas.cz

 

  • Zajímavý případ očipovaného psa jménem Hector, kterého ještě jako opuštěného adoptovalo přímo italské město Donnalucata. Zvíře má povolen volný pohyb v ulicích, parcích, ve školách, pohostinstvích apod. Místní občané si jej velmi považují; chovají se k němu přátelsky; rádi se s ním mazlí: a hlavně Hector se už zařadil k místnímu koloritu. - Velmi inspirující příběh obzvláště pro Českou republiku, kde kralují tvrdá represivní opatření zaměřená na potlačení jakékoliv svobody zvířat a mnozí místní politici zde zřejmě asi vážně trpí zoofobií.

 

  • Kočičí přirozeností je cestování/podnikání dobrodružných výprav po okolí svého bydliště. Často se díky tomu stává, že také očipovaná zvířata mají vícero chovatelů aniž ti to o sobě vědí. Jde o nepochybnou výhodu pro čtyřnohé domácí mazlíčky: mohou se spolehnout na vícero lidí. - Naopak to způsobuje noční můry pro politiky, kteří si obzvláště v České republice vynucují tvrdá represivní opatření zaměřená na nepřirozené pojetí pořádku a potlačení jakékoliv svobody zvířat. 

 

  • Australské vydání „The International Business Times“ (IBT) promýšlí možnosti čipování lidské populace - podobně jako je tomu například v případě farmářských zvířat. Údajně by se skrze takový invazivní krok dali jednoduše sledovat zločinci, ale také lékaři (SIC!), automobily apod. IBT kupodivu upozorňuje na vážná etická rizika implantátů s mikročipy. 

 

  • Článek na webu známé americké konzervativní televize „Fox News Channel“ (FNC) přibližuje svým čtenářům možnosti čipování lidí a srovnává takový invazivní krok se známými implantacemi identifikačních mikročipů domácím čtyřnohým mazlíčkům. Text obzvláště vyzdvihuje údajné výhody přijetí čipu do těla člověka v případě vojáků, novinářů (SIC!), dětí, lékařů (SIC!) aj. FNC ovšem dále zmiňuje rozsáhlá etická rizika čipování.

 

  • Technologický web „CNET“ promýšlí ve svém článku možnosti napájení nejrůznější drobné elektroniky přímo energií z lidského těla skrze implantáty neodymových magnetů v kombinaci s RFID mikročipy: vše v marketingově-líbivém provedení např. v podobě piercingu/šperku. 

 

  • Studie globální společnosti A.T. Kearney predikuje, že každý druhý uživatel chytrého telefonu podlehne do roku 2018 mánii sebe-měření tělesných/biologických procesů pomocí nejrůznějších senzorů - mikročipů (umístěných na/v lidském těle) - včetně sdílení/porovnávání naměřených dat s odborníky, přáteli i veřejností. 

 

  • Hráči amerického fotbalu budou spolu s trenéry sledovat všechny míče pomocí implantovaných mikročipů. Následným skenováním dat získají z každého čipu skrze aplikace v chytrém mobilu informace o pohybu a kompletní historii míče. 

 

  • Úvahy vedení Australské národní ragbyové ligy („The National Rugby League“, NRL) o zavedení sledování všech herních míčů pomocí implantovaných mikročipů. Následným skenováním dat by bylo možné získat z každého čipu skrze aplikaci v chytrém mobilu informace o pohybu a kompletní historii míče. 

 

  • Sledování tělesné kondice dětí pomocí chytrých telefonů a mikročipů umístěných v plenkách.