Omluva za Tibet 2014

Marek N.

/ #993 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Historie Tibetu

2014-05-04 08:40

#984: Moon - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Historie Tibetu

Je zajímavé, jak, ačkoliv o mě nic nevíte, hned dokážete člověka jasně odhadnout. Nevíte, kde jsem čerpal, co jsem prostudoval, ale jakmile má člověk jiný názor než Vy, je označen za diletanta atd. Na internetu je toho opravdu mnoho. Dají se tam najít články, studie a blogy, které se opírají jak o Vámi zmiňované Tibetology, tak i o jiné myslitele. Je s podivem, že vše, co zavání názorem, který je proti politice současného západního světa, je hodně skryto a člověk musí opravdu pátrat, aby něco našel. Teprve poté si může vytvořit vlastní názor. Názor nemůže být opřen jen o tvrzení A nebo B. Nikdy jsem nenapsal, že v Tibetu nedochází k násilnostem a utlačování menšiny či porušování lidských práv. Toto je také již dokázaným faktem a nelze to rozporoval. Je ctnostné, že se lidé snaží proti těmto skutečnostem bojovat. Měli by však uvažovat v kontextu dalších událostí a okolností. Bohužel se mi zdá, že většina podporovatelů Tibetu zřejmě čerpá jen ze své představy o mniších z chrámu, kteří se celé dny jen modlí, žijí ve shodě s přírodou atd. a komunisté z Číny do nich střílejí. Nebo možná viděli jen film Sedm let v Tibetu a podle toho utvořili své názory. Problematika Tibetu je velmi rozsáhlá a je třeba se na ni dívat zcela objektivně, zahrnovat fakta z historie (mimochodem to, co jsem již napsal je oficiálně publikováno i v různch encyklopediích o historii lidstva) a sledovat i celosvětovou politiku a její zájmy. Kdo z vás toto dokáže? Já se alespoň snažím. To co píšete o slovanech a germánech je zcela mimo, protože stejně tak existují i zdroje, které hovoří opak a navíc je již historicky prokázáno, odkud a kam přišli Slované, kdo ovládal toto území předtím a jak se historie těchto kmenů utvářela následně. Spíše mi to tedy nahrává, abych litoval já Vás, bohužel. A to i přes fakt, že mi jde také, nejspíš jako Vám, o klid a mír na celém světě. Bohužel dle mého, má na tomto větší podíl Vámi pravděpodobně milovaný západ, který na začátku minulého století vymyslel jasný plán, jak si podrobit, ochočit a ovládat celou polupaci světa - novou fiskální politiku (USA - začlo produkovat měna neopřenou o protihodnotu zlata). Co to znamená, si jistě dokážete najít. Západní banky často v soukromých rukách úvěrují státy, jsou jejich věřitelé a tím mají nad těmito státy moc. Toto opravdu nevzniklo ani v Číně a ani v Rusku, konstatuji jen holý fakt. Odkaz V. Havla může a s největší pravděpodobností bude dějinami hodnocen jinak, než jak se na to dívá dnešní doba, ale to ukáže čas. Je zajímavé, jak rychle lidi přešli a tolerují masivní a celosvětové zasahování do osobních svobod pod rouškou CIA a USA, která je odposlouchává a sleduje. Toto také nenastalo náhodou, je to výsledek 11.září 2001, kdy byly přijaty v USA zákony, které dovolují mnohé v rámci boje proti terorismu. Co se týče terorismu, je zajímavé, že jejich útoky na nevinné obyvatelstvo následují vždy po nějaké intervenci státu na jejich území. Jde většinou o lidi, kterým cizí stát při okupaci či vojenském zásahu a tzv. podemokratičtění vyvraždil rodiny a oni se brání proti silnému a mocnému nepřiteli tak, jak umí. Jedná se jen o zákon akce a reakce. Je zajímavé, že snahy o osvobození utlačovaného lidu zasahují jen do oblastí, které mají pro USA význam. Tam, kde to význam nemá, se nic neděje a jen se posílají humanitární balíčky. Proč nezasáhne USA v Tibetu stejně, jako zasáhla např. v Libyi? Není to tím, že Čína drží v rukou americké dluhopisy? Neříkám, že Rusko nebo Čína jsou bez viny, ale jejich vina na současném dění ve světě je mnohem menší, než vina západu. Dokud celý tento nesmyslný systém neodejde do historie a nepřijde něco, co na oko nebude svazovat lidi pod rouškou pseoudosvobody, dokud nebude svět chtít ovládat lidský chtíč, pak není možné toto změnit a dívat se na Tibet jen úzkým pohledem odtrženým od kontextu je chybou. Takto se totiž odvrací pozornost od jiných podstatnějších skutků.

 

S úctou k Vám,

 

Marek