Omluva za Tibet 2014

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Omluva za Tibet 2014

free USTIBET

#976

2014-05-03 15:43

ale jo, jsem pro, aby Tibet byl samostatný. Okamžitě by jim tam nalezla kultura a moc USA, která by je přivedla do dnešního moderního kapitalismu, zadlužila a měla ve své moci. To by pak s tou jejich kulturou byl rychle konec. Takže podporuji a díky všem, kteří toto podporují taky!!!

Nepřihlášený uživatel

#977 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Historie Tibetu

2014-05-03 16:44

#960: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Historie Tibetu

Haha,tady nejde o žádný benefity.Autor příspěvku jen dokazuje a ukazuje na veřejnosti své lokajské myšlení.A jeho dějepisné výkřiky o dynastiích(mimochodem špatně napsané a s chybami)a dějinných souvislostech vypadají jako fantasmagorie lokajského synka

 

 


Nepřihlášený uživatel

#978

2014-05-03 17:52

Doufám, že se omluví, po dlouhé době mi politik zvýšil tepovou frekvenci!

Nepřihlášený uživatel

#979

2014-05-03 19:36

Přeji každému státu suverenitu a svobodu.....
Marek Navrátil

#980 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Historie Tibetu

2014-05-03 20:23

#977: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Historie Tibetu

Ať se dívám na texty autora jakkoliv, tak chybu najít nedokážu. Ano, je to hodně moc zjednodušené, ale snad nikdo nečeká, že tedy někdo popíše kompletní historii. Nevidím dokonce ani důkaz lokajského myšlení. Můžete mi to prosím objasnit, abych pochopil, proč takto reagujete? Dle informací dostupných na internetu, se dá jednoznačně dočíst, že počátek kultury Tibetu se datuje do 7. stol. našeho letopočtu a v té době, vlastně zhruba od 5. stol. byla tato oblast ovládána čínskou dynastií, takže toto území bylo čínské. Navíc zde autor popisuje, že tibeťané pocházejí z mongolských kočovníků, což dokazují i fyziologické znaky jejich těla. O letitých bojích o toto území je na internetu taky mnoho popsáno a o tom, že to nikdy nebyla kolonie ani Francie ani Anglie, jak píše jiná autorka zde v dalším příspěvku, se také nedá moc polemizovat. Ano, Británie obsadila Tibet, aby upevnila svůj vliv a kontrolu nad touto oblastí proti vlivu okolních zemí, ale kolonie to nebyla. Samostatnost Tibet získal v minulém století, avšak neuznal to žádný z dalších států světa, takže formálně bylo toto území stále bráno jako čínské. Tedy Čína respektive Čínská lidová republika v polovině min. století vlastně obsadila své území jak historicky, tak i politicky uznávané. Opravdu je toho na internetu hodně a kdo hledá, ten najde. Navíc je pravda, že Tibet bez vlastní produkce čehokoliv (kromě kultury a duchovního odkazu), bez průmyslu není schopen bez pomoci Číny existovat a v případě samostatnosti by se tak s největší pravděpodobností dostal na úroveň velmi chudých zemí třetího světa. O této skutečnosti je toho napsáno také mnoho a dá se to i selským rozumem odvodit. Prostě bublina Tibetu je zřejmě uměla nafouknutá USA, která v době, kdy se v ČLR dostal k moci Mao a pozvedl čínský průmysl na úroveň konkurující západním zemím, tak USA z obavy o ztrátu své pozice v této oblasti Asie a vlastně i celého světa operovala Tibetem a snažila se působit na světovou populaci tak, aby ČLR lidem západu zprotivila. Dokazují to i různé texty o vyzbrojování Tibetu pod taktovkou CIA. Jak je již známo, tak CIA v minulém století měla v působnostii mimo území USA jeden jedinný úkol, a to destabilizovat země či oblasti, které by mohli mít vliv na postavení USA v rámci světa. Toto jsou už také prokázaná fakta zejména z dění v Jižní Americe.

 

Opravdu tedy nechápu, v čem může být text autora lokajský a jak to může být pročínská propaganda. Jde pouze o shrnutí faktů.

 

Navíc, vždy když někdo napíše názor, který by mohl nahrávat znepřáteleným zemím západu, tak je okamžitě oznaen za fantasmagorie nebo ještě hůř? Opravdu zde bojujete za lidská práva nebo se snažíte o naopak proamerickou propagandu, kterou na naše území přitáhl pan Václav Havel?

 

Díky za odpověď.

 

Ještě dodám, že v ideální světě bychom toto vůbec řešit nemuseli. Jenže boj o moc zde bude ještě hodně dlouho a my všichni jsme jen loutky hráčů, kteří na nás mediálně působí.

Marek


Nepřihlášený uživatel

#981

2014-05-03 20:24

rabínská moudrost praví:běda člověku,který trpí-li společnost,praví:"Setrvám klidně doma,budu se baviti a v klidu žíti."Přestupek takového člověka nebude nikdy smířen.

Nepřihlášený uživatel

#982 Re:

2014-05-03 20:54

#981: -

Kde byli rabíni, když se rozkrádala česká republika a společnost trpěla? Vy, ale myslíte trpěni pouze čistě židovské společnosti... Takže židovské vtipy pište jinam...


Nepřihlášený uživatel

#983

2014-05-03 21:13

Doufám, že tento krok pana Zaorálka nebude veřejností zapomenut! Nejdřív jsem si myslela, že jde o hloupý vtip. Bohužel, je to realita. Realita naší zahraniční politiky.
Moon

#984 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Historie Tibetu

2014-05-03 21:22

#980: Marek Navrátil - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Historie Tibetu

Pane Marku,bravo.Vy jste opravdu typický produkt dnešní doby.Bez samostatného myšlení a uvažování.To co je napsané kdekoliv na internetu je prostě pro Vás svaté a nedotknutelné.A basta.Že by jste si dal tu práci a sehnal a přečetl si množství knih předních světových tibetologů(a u nás třeba pan doktor Kolmaš)které se zabývají historíí a statusem Tibetu-tak to néé,to vy radši tady budete vytrubovat internetové nesmysly jako opravdu přihlouplá ovce-a ano ještě nezapomenete křičet jak za všechno může USA,Británie a podobně.To je tak průhledné a trapné.Patříte tady spolu s dalšími podobnými přispěvateli do již známé stádní skupiny tzv.protiproudu-která se vždy a všude snaží hlasitě křičet a zviditelńovat se.A úplně fanaticky nenávidí západní hodnoty,odkaz V.Havla,ekologii,alternativy.Ale máte smůlu,možná všude s vervou plevelíte jakékoliv diskuse a zde se snažíte vší silou podsouvat pročínskou propagandu-ale jak je vidět,jste tu v menšině a lidé kteří to tady podepisují a jen v krátkosti sdělují proč-mají na rozdíl od Vás také nějaké nezávislé myšlení,tochu soucítění v dnešní lhostejné době a mnozí také skutečně VĚDÍ !!podpoření osobními zkušenostmi z návštěv Tibetu,studiem tibetské kultury,jazyka,historie-takže vaše výkřiky Psali to na internetu jsou naprosto mimo mísu.Je tak pro Vaši popíračskou inspiraci,na některých velice důvěryhodně tvářících se internetových stránkách se také uvádí dějepisná fakta o tom jak území Čech,Moravy a Slezska bylo odjakživa germánské a patřilo německým císařům,kteří dovolili příchod slovanských kmenů za každoroční daně a poplatky a schvalování českých knížat německými císaři.Z toho tam vyplývá že země koruny české jsou nedílnou součástí německých říší již přes 1000 let.A hle,mnozí pitomci internetové generace by to vydávali za svatou pravdu.Takže plkejte tady své historické nesmysly klidně dál.Opravdu vědoucí lidé,jimž je tak nějak tibetský příběh blíže v srdci se vám jen upřímně zasmějí a politují vás.


Nepřihlášený uživatel

#985

2014-05-03 22:02

Velice se stydím za naše vládní představitele, omlouvám se za jejich výroky Všem lidem Tibetu, kterým je upírána svoboda vyznání, projevu a státnosti.

Nepřihlášený uživatel

#986

2014-05-03 23:17

Hluboce se stydim za prohlaseni Zaoralka a zasadne s nim nesouhlasim!!!!!!!

Nepřihlášený uživatel

#987

2014-05-03 23:35

Podporuji T!BET
An

#988 Re:

2014-05-04 06:05

#21: - Obávám se, že budoucnoust může vykreslit Václava Havla jako vlastizrádce.

 

Bohumil Herwig

#989 Pan ministr zapomněl na Tchaj-wan...

2014-05-04 07:36

...nebo nezapomnel? Jde o to, žee tím co udělal, zároveň odsouhlasil i připojení Tchaj-wanu k pevninské Číně. Mimochodem Tchaj-wan se oficiálně jmenuje Čínská republika na Tchaj-wanu a protože Čnakajška nikdy neporazili, je zřejmé, že tam sídlí právoplatná vláda i pevninské Číny.
pane ministře styďte se a odstupte
Bohumil Herwig

Nepřihlášený uživatel

#990

2014-05-04 07:46

Několik let mě mrzí,že v mém městě Varndorfu nevisí vlajka Tibetu ve dnech,kdy se vyjadřuje podpora tomuto zabranému území.Proto se stydím za vyjádření českého ministra zahraničí v Číně.Stále více mi chybí pan prezident Havel.
M

#991 Re:

2014-05-04 08:18

#1: -

Nerad bych se dotknul ovci, kdybzch podepsane pod petici prirovnal ke stadu. Co se tyce autoru tohoto napadu asi skoda slov. Na zaver si dovolim trvdit ye komousi byli prtoi vam co se tyce propagandy a tvorby zblbleho davu vedeneho na porazku naprosti bridilove. Preji hezky den a nekdy mrknete kde je vlastne Tibet, kdo je Dalajlama - k dostani i ipar knih a take na mapu sveta kde zjistite ze existuje pomerne hodne zemi ktere jsou drceny mnohem vice -pro moc a penize pod zasterkou demokracie.


Nepřihlášený uživatel

#992 Re: Re:

2014-05-04 08:53

#991: M - Re:

Naučte se český pravopis,jinak jste největší břídil sám

Marek N.

#993 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Historie Tibetu

2014-05-04 09:40

#984: Moon - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Historie Tibetu

Je zajímavé, jak, ačkoliv o mě nic nevíte, hned dokážete člověka jasně odhadnout. Nevíte, kde jsem čerpal, co jsem prostudoval, ale jakmile má člověk jiný názor než Vy, je označen za diletanta atd. Na internetu je toho opravdu mnoho. Dají se tam najít články, studie a blogy, které se opírají jak o Vámi zmiňované Tibetology, tak i o jiné myslitele. Je s podivem, že vše, co zavání názorem, který je proti politice současného západního světa, je hodně skryto a člověk musí opravdu pátrat, aby něco našel. Teprve poté si může vytvořit vlastní názor. Názor nemůže být opřen jen o tvrzení A nebo B. Nikdy jsem nenapsal, že v Tibetu nedochází k násilnostem a utlačování menšiny či porušování lidských práv. Toto je také již dokázaným faktem a nelze to rozporoval. Je ctnostné, že se lidé snaží proti těmto skutečnostem bojovat. Měli by však uvažovat v kontextu dalších událostí a okolností. Bohužel se mi zdá, že většina podporovatelů Tibetu zřejmě čerpá jen ze své představy o mniších z chrámu, kteří se celé dny jen modlí, žijí ve shodě s přírodou atd. a komunisté z Číny do nich střílejí. Nebo možná viděli jen film Sedm let v Tibetu a podle toho utvořili své názory. Problematika Tibetu je velmi rozsáhlá a je třeba se na ni dívat zcela objektivně, zahrnovat fakta z historie (mimochodem to, co jsem již napsal je oficiálně publikováno i v různch encyklopediích o historii lidstva) a sledovat i celosvětovou politiku a její zájmy. Kdo z vás toto dokáže? Já se alespoň snažím. To co píšete o slovanech a germánech je zcela mimo, protože stejně tak existují i zdroje, které hovoří opak a navíc je již historicky prokázáno, odkud a kam přišli Slované, kdo ovládal toto území předtím a jak se historie těchto kmenů utvářela následně. Spíše mi to tedy nahrává, abych litoval já Vás, bohužel. A to i přes fakt, že mi jde také, nejspíš jako Vám, o klid a mír na celém světě. Bohužel dle mého, má na tomto větší podíl Vámi pravděpodobně milovaný západ, který na začátku minulého století vymyslel jasný plán, jak si podrobit, ochočit a ovládat celou polupaci světa - novou fiskální politiku (USA - začlo produkovat měna neopřenou o protihodnotu zlata). Co to znamená, si jistě dokážete najít. Západní banky často v soukromých rukách úvěrují státy, jsou jejich věřitelé a tím mají nad těmito státy moc. Toto opravdu nevzniklo ani v Číně a ani v Rusku, konstatuji jen holý fakt. Odkaz V. Havla může a s největší pravděpodobností bude dějinami hodnocen jinak, než jak se na to dívá dnešní doba, ale to ukáže čas. Je zajímavé, jak rychle lidi přešli a tolerují masivní a celosvětové zasahování do osobních svobod pod rouškou CIA a USA, která je odposlouchává a sleduje. Toto také nenastalo náhodou, je to výsledek 11.září 2001, kdy byly přijaty v USA zákony, které dovolují mnohé v rámci boje proti terorismu. Co se týče terorismu, je zajímavé, že jejich útoky na nevinné obyvatelstvo následují vždy po nějaké intervenci státu na jejich území. Jde většinou o lidi, kterým cizí stát při okupaci či vojenském zásahu a tzv. podemokratičtění vyvraždil rodiny a oni se brání proti silnému a mocnému nepřiteli tak, jak umí. Jedná se jen o zákon akce a reakce. Je zajímavé, že snahy o osvobození utlačovaného lidu zasahují jen do oblastí, které mají pro USA význam. Tam, kde to význam nemá, se nic neděje a jen se posílají humanitární balíčky. Proč nezasáhne USA v Tibetu stejně, jako zasáhla např. v Libyi? Není to tím, že Čína drží v rukou americké dluhopisy? Neříkám, že Rusko nebo Čína jsou bez viny, ale jejich vina na současném dění ve světě je mnohem menší, než vina západu. Dokud celý tento nesmyslný systém neodejde do historie a nepřijde něco, co na oko nebude svazovat lidi pod rouškou pseoudosvobody, dokud nebude svět chtít ovládat lidský chtíč, pak není možné toto změnit a dívat se na Tibet jen úzkým pohledem odtrženým od kontextu je chybou. Takto se totiž odvrací pozornost od jiných podstatnějších skutků.

 

S úctou k Vám,

 

Marek


Nepřihlášený uživatel

#994 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Historie Tibetu

2014-05-04 10:33

#993: Marek N. - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Historie Tibetu

Vám již vskutku není a nebude pomoci,takže si dál sněte svůj sen o největším nepříteli lidstva a celé planety a o všech konspiracích a hrůzách za které může západ.A navíc si protiřečíte,v tom příměru o slovanech a germánech to platí dvojnásob i u záležitosti prokazatelné historie Tibetu a tibetsko-čínských vztahů,v knihách,ve zdrojích i v odborných výzkumech je též mnohem víc pohledů a důkazů z druhé strany než z té vaší tolik propagované jediné správné,která se velmi hodí všem sinocentristům.A také si už dejte pohov s tím omíláním tolik otřepaných frází okolo mnichů,klášterů,hollywoodských filmů adorování západu apodobně.Lidé angažovaní v tibetských záležitostech nejsou takový blbci,jak je zde nazýváte.Sám jste se zase předvedl jako užitečný blázen pro čínské propagandistické záměry.Asi z Vás budou mít radost a nejen čínští propagandisté,také naši slavní protiproudovci včele s V.Klausem,svazačkou Bobo,inteligentem Hájkem a jim podobní.Je vidět,že se asi snažíte ale máte ve všem zmatek a chaos a proto potřebujete nový směr,pevnou ruku z Ruska a Číny.


Nepřihlášený uživatel

#995

2014-05-04 12:06

Petice samozřejmě Tibetu nepomůže. Snad jen nám, abychom si nepřipadali jako tupé stádo, kterému jde jen o to, aby se protlačilo ke žlabu. Kdyby nacisté vyhráli II. světovou válku, mohl by být náš problém též tabuisován a stali bychom se vnitřní záležitostí Říše.

Nepřihlášený uživatel

#996 Re:

2014-05-04 12:10

#995: -

Plný souhlas,mohli jsme taky dopadnout jako neoddělitelná součást tisícileté říše.Ano,petice možná Tibetu nepomůže reálně ale to že se lidé ozývají nenechá čínské imperialisty a velkochanské šovinisty klidně spát.


Nepřihlášený uživatel

#998

2014-05-04 13:06

Jestli soudruh Zaorálek má buď mezery v historii nebo dokonce vědomě (a to je horší) prohlásí, "že Tibet je neoddělitelnou součástí čínského území" doporučil bych mu zaslat film Sedm let v Tibetu, snad se konečně poučí, jakým násilným způsobem Čína Tibet získala. Dalajláma asi nedostal Nobelovu cenu za mír jako čínský občan z Tibetu ani za to, že by na mezinárodním poli štval bezdůvodně proti Číně.

Nepřihlášený uživatel

#999 Vyvěste vlajku za Moravu !

2014-05-04 14:12

I češi mají své tibety !!!
geront

#1000

2014-05-04 15:04

Sorry,
desetimilionový trpaslík bude radit milardovému obrovi jak dál s Tibetem?Anexe Tibetu zřejmě byla protiprávní a proti lidským právům.Starejme se o lidská práva na svém dvorečku a až dosáhneme uspokojivého stavu poučujme jiné.Kdo poučuje Amíky nebo Rusy jak se mají chovat ke svým menšinám?Sami máme spoustu problémů s korupcí,rozkrádáním,nezaměstnaností a narůstajícím počtem lidí ohrožených chudobou.Až je vyřešíme poučujme jiné.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.