PETICE PROTI NESPRAVEDLIVÉMU ZRUŠENÍ PŘÍSPĚVKU INVALIDŮM

barevnakocka
Nepřihlášený uživatel

/ #198

2013-06-02 20:03

Jsem asi třičtvrtě roku,po vysoké amputaci a vím co si ostatní musí zažívat...já mám právě teď problém,protože po amputaci jsem se automaticky rozhodla pro protézku,ale jelikož jsem korpulentnějších tvarů,tak mi protézka dělá opravdu potíže a přes bolesti v pahýlu se mi chodí velice špatně a nedojdu daleko...proto jsem si u svého ortopeda zjišťovala,zdali bych neměla nárok na nějaký příspěvek na el.skůtr pro invalidy,či vozík..protože nemám auto a nějak se potřebuju dostat do obchodu,k lékařům a se synem na procházku a do přírody....ale bylo mi řečeno,že pokud jsem si vybrala protézu,tak nemám nárok na nic jiného,pokud si to nekoupím sama..ale i kdybych na protézce sebelíp chodila,tak to el.přibližovadlo je přece docela nutné..prostě zdravou nohu,která tě odnese tolik km,kolik je potřeba,ani sebelepší protéza nenahradí...jsem teď z toho docela zoufalá a taky z přístupu některých lékařů a vůbec z toho,jak se naš ,,sociální systém'',staví k postiženým....vždyť nehoda,nebo rakovina,může připravit o šťastný život kohokoliv z nich!!!Nás už o něj připravila,tak prosíme jen o trochu lepší podmínky ke zvládaní každodenních starostí.......