Petice za zákaz kouření v restauracích


Nepřihlášený uživatel

/ #183

2013-05-31 09:47

Kouření je závislost, je to nemoc, která ubližuje nejen těm, kteří si jí kupují, ale i okolí a také těm, kteří pracují na tabákových plantážích, které jsou hodně v zemích třetího světa (rostlina je toxická a pracovníci na plantážích, převážně ženy a děti trpí nemocí zvanou Green tobacco sikness) a také produkce tabáku škodí přírodě, pesticidy pronikají do spodních vod a kvůli plantážím a fermentaci tabáku se kací hodně stromů. A cigarety se také velmi krutými způsoby testují na zvířatech! Proti nemocem se bojuje, ale proti této závislosti na tabáku - nemoci, která má diagnózu F17 stát nebojuje a naopak tuto nemoc podporuje a to napříč politickým spektrem. Politici tak svým jednáním podporují nemoci a smrt mnoha tisíců lidí v ČR, včetně pasivních kuřáků, včetně dětí. A co se týče ekonomického přínosu, tak se lidem neustále lže, protože náklady spojené s kuřáctvím cca dvojnásobně převyšují peníze, které se vyberou z daní z t. výrobků, takže stát na kouření jednoznačně prodělává. A podle mě je navíc nepřijatelné, že politici srovnávají peníze a utrpení a smrt, přičemž peníze jsou v jejich podání nad zdravím a životy! O prevenci a kampaně u nás nemají politici zájem a přitom informovanost je velmi důležitá, aby se i děti ptali rodičů, či prarodičů, proč u nich kouří a tak jim ničí zdraví a život! Také cena krabičky je směšná v porovnání třeba s USA! Na světě zemře každý rok cca 5 milionů lidí jen kvůli kouření. Jsem pro úplný zákaz tabákových výrobků, který stejně jednou přijde, ale čím dřív, tím líp. Jsem pro zdravý a život a považuji to za logické. Pro změnu je nutné se spojovat, protože jedině tak se dá uskutečnit. S pozdravem všem, kterým utrpení není lhostejné. Dana