Zachraňte kulturu 2013


Nepřihlášený uživatel

/ #477 Re:

2013-02-23 01:51

#433: -

Je mi Vás trochu líto...

Peníze jsou vším možným, ale pravá hodnota se jimi měřit nedá. Peníze jsou něco, co je tu jen jako prostředek, součást systému a lidé ve své omezenosti a bláhovosti tomu prostředku svěřují svoje životy a nechají se penězmi ovládat. Dokonce někteří jsou kvůli nim schopní páchat zločiny. Tak proto je mi Vás líto. Zkrz peníze můžete možná posuzovat vnější hodnotu věcí. Ale o vnitřních hodnotách, které jsou pro každu lidskou bytost nenahraditelné, a které jediné se mohou stát opravdovým smyslem bytí, o nich Vám peníze neřeknou zbla vůbec nic.

A jinak ten Váš "koníček" je pěkně náročnej. Zkusil/a jste si někdy například studovat hru na nějaký nástroj? Já o tom pochybuji, protože jinak byste nic takového nikdy nenapsal/a. A pokud máte na mysli, že je to "koníček", protože umělce jeho činnost přes všechnu dřinu s ní spojenou naplňuje, tak možná to bude tím, že sám/sama vidíte takový význam právě v materiálních stránkách a proto nemůžete najít vlastní životní naplnění v čemkoli a nevidíte ho ani v umění...