Petice proti snížení počtu družstev v ligových soutěžích kuželek

cholerikscinty

#26

2013-07-27 19:31

hm, tak to je napiču, to je pravda
cholerikscinty

#27

2013-07-28 05:22

koukal jsem, že s novotami , a ti kdo petici podepsali, zatím, že tam nejsou hráči, co tomu rozumí, ze soutěží těch vyšších a nejvyšších , všechno ale jen ti z nižších a ještě nižších soutěží..to jako proč ?
krákora

#28 http://kuzelky-forum-open.webnode.cz/

2013-07-29 14:45

chichi, hezky se to tu také přepírá

poznámka:
na konci sezóny polovina hráčů kulhá a má ortézy na kolenou, ale chtějí hrát víc a ještě více zápasů,...
někteří ani nedohrají a družstva se látají i s dorostenci, jak se dá ...
a i proto, navíc "božím" prstem vybraní hráči, pak jedou pak na MS odvaření a bez šťávy, to je také jiný pohled na věc, která se nějak neprobírá

souhlasím se snížením počtu družstev v ligách a s vytvořením alternativní postupové soutěže pro jednotlivce tak, aby i zahraniční dvoustovkoví hráči a další, postup si vybojující v té alternativní soutěži, hráči mohli postoupit na MS na základě následné účasti na finále MČR přímo a toto si zajistit na základě vlastních výkonů přímo srovnatelných mezi sebou

krákora

#29 Re: pro pana Petra

2013-07-29 16:02

#11: Petr - pro pana Karla

návrh nebyl schválen, návrh byl předložen k diskuzi (cituji ze zápisu -

Návrh byl podán jako námět, diskuze proběhne na dalším zasedání VV ČKA

na mém webu http://kuzelky-forum-open.webnode.cz/ o tvaru soutěží diskutujeme a věř mi, že prezident tyto stránky čte

připoj se místo podepisování petice z neznalosti věcí probíhajících a petice, jež jen podporuje prohnilost současného zastaralého systému vedení kuželek i tvaru soutěží a způsobu vedení reprezentace, do konkrétní a věcné diskuze ... tím pomůžeš víc, jak anonymním podepisováním petice a diskuzemi na fejsu mezi příspěvky typu - poblil jsem kuželnu, sláva, poblil jsem toho, sláva a to se mi líbí, ...

ahoj

 

krákora

#30 Re: Re: pro pana Petra

2013-07-29 16:16

#29: krákora - Re: pro pana Petra

i když v usnesení je napsáno, že snížení počtu družstev v první lize je VV schváleno, rok je dlouhá doba pro další diskuzi o změnách a vypilování tvaru příslušných soutěží ... a Petr Vaňura je věcným a zdůvodněným diskuzím nakloněn

krákora

#31 můj návrh tvaru soutěží - z diskuze na mém webu - můžete se zapojit

2013-07-29 17:01

ano, i já souhlasím a vždy jsem to tvrdila a všude a neanonymně a i do očí, že od NBC je to hovadina - nelze však toto jejich rozhodnutí změnit hned, psal o tom i Jirka Jančálek v nejedné odpovědi, a to protože není množstevní podpora ze strany představitelů jiných zahraničních svazů

takže co přináší můj návrh pro dvoustovkaře a stovkaře a i místní protestující ligáče?:

1) hráč (200 i 100) se může probojovat na MČR z okresu přes kraj, finále, může i vyhrát a na MS nyní hrát nemůže

proč, protože nehraje dlouhodobou soutěž na 120 HS

takže v mém návrhu (devět vyhlášených turnajů jednotlivců) je možnost postupu na MČR a odtud do repre na MS umožněna tímto způsobem:

- hráč (100, 200) se zúčastní např. minimálně pěti turnajů (devět vyhlášených) pro jednotlivce - to zase není za rok moc - zúčastní se variantní dlouhodobé v ČR vyhlášené soutěže a tím splní podmínku dlouhodobé účasti v soutěži na 120HS a to soutěži vyhlášené přímo ČKA
- hráč (100,200) postoupí mezi nejlepšími ze žebříčku jednotlivců přímo na finále MČR, může to být i 120-cítkář - o té konkurenci a soutěžní variabilitě to i je
- hráč (100, 200) nepostoupí přímo z turnajového žebříčku, ale postoupí přes klasický postupový klíč na MČR - také toto je možné, splnil účastí na dlouhodobé soutěži podmínku NBC

- hráč (100 a 200) má totiž při účasti na pěti turnajích možnost postoupit z MČR přímo na MS

- kdo nechce reprezentovat z dvoustovkařů a stovkařů, hraje si dál své soutěže a může si testovat svoji úroveň v postupové klasické soutěži o účast ve finále na MČR a i třebas zvítězit ... že neche bojovat o účast v reprezentaci a na MS, to je pak jasné z jeho neúčasti v oněch turnajích

takže tento můj návrh obsahuje ve své podstatě
- dvojí možnost vybojovat si účast na MČR, odkud přímo na MS pro libovolného hráče
- o jeden herní den pro kuželkáře více, jak nyní - a to při snížení počtu družstev z 12 na 10

chápeš ten navrhovaný systém?
cholerikscinty

#32 Re: můj návrh tvaru soutěží - z diskuze na mém webu - můžete se zapojit

2013-07-29 19:01

#31: krákora - můj návrh tvaru soutěží - z diskuze na mém webu - můžete se zapojit

to ale znamená, že kdokoliv se může zúčastnit MČR aniž by hrál soutěž družstev, jen být registrován , a v případě úspěchu může hrát i na MS ! Mělo by to tak být .

SEHL Karol

#33 Jsou velké fin.nároky na dopravu

2013-07-29 19:01

stejně je to sport leda pro důchodce.
cholerikscinty

#34 Re: Re: můj návrh tvaru soutěží - z diskuze na mém webu - můžete se zapojit

2013-07-29 19:02

krákora

#35 Re: Re: Re: můj návrh tvaru soutěží - z diskuze na mém webu - můžete se zapojit

2013-07-29 20:54

#34: cholerikscinty - Re: Re: můj návrh tvaru soutěží - z diskuze na mém webu - můžete se zapojit

může být, že tak, že jak by měly být hrány ty tři až čtyři vložené mezikvalifikace (konference po tvém) před MČR, rto už bylo nadhozeno a jde do diskuze, může být též v průběhu téhož období sehrán plus minus jeden víkend od kvalifikace třeba TOP 12-15 z prvních dvanácti, patnácti v aktuálním žebříčku k určitému datu z turnajů jednotlivců a z toho pak zase postup na MČR, který by byl cílovou závěrečnou stanicí pro přímý postup na MS

 

jo a ještě jsem nenapsala, jak si představuji uspořádání MČR. ale to až někdy příště v mém pokojíku na http://kuzelky-forum-open.webnode.cz/

uauahááááááá

#36 Re: Re: Re: Re: můj návrh tvaru soutěží - z diskuze na mém webu - můžete se zapojit

2013-07-30 06:38

#35: krákora - Re: Re: Re: můj návrh tvaru soutěží - z diskuze na mém webu - můžete se zapojit

jak říkaval Dobeš : Nechte je teď v klidu pracovat, ať ukáží, co myslí těmi změnami . Proč je nenechat tu jednu sezonu,ať je po jejich ? Co ?...a pak se uvidí...horší je ,když to říkávali předtím roky a takhle pořád a ono pořád PRD !...tak to pak beru, že je to k hovnu !!...ale teď, když kuželky potřebují změnu a pracovitost , a vůbec, toho někoho, který má chuť se porvat s minulostní alkoholickou sekcí, nazývanou Jančálkova kuželkářská asociace ?..chi chi

Komls

#37 alternativa

2013-07-31 09:10

Aby to jen nevypadalo cerne, zalozil jsem petici ZA SNIZENI...

http://www.petice24.com/petice_za_snieni_potu_drustev_v_ligovych_soutich_kuelek
krákora

#38 Re:

2013-08-01 07:06

#25: -

- a co jsi chtěl za varování a proč varování

- to rozhodnutí VV a PV není zdraví nebezpečné

- a proč se nepodepíšeš?

- proč ses nezapojil ty?, jste se nezapojili vy?, nyní zrovna protestující, aktivně do diskuzí kolem dění v kuželkách?

- o tom, co se dělo, děje a bude dít se diskutuje po mnoho měsíců i zde http://kuzelky-forum-open.webnode.cz/ , těch "varování" tam je dost, i toho zdůvodnění, proč se tak děje,  tak jaká potom "překvapenost", ...

- no řekla bych, že jen projev lidské blbosti a české ucmrndané malosti je celá tato petice se svými obhajovateli :-)

http://kuzelky-forum-open.webnode.cz/

 

 

Martin

#39

2013-08-02 07:42

Snížení počtu zápasů dle mého názoru nemá vliv na výkonnostní růst hráčů, spíš opačně...Co je vůbec cílem takového opatření??? 9 zápasů - 9 týdnů hraní a půlka sezony je pryč? Co na tomhle je pozitivního?
krákora za sedmdesát dalších slepic

#40 Re:

2013-08-02 09:31

#39: Martin -

pozitivní na tom je to, že se bude konat méně nudných a předem jasných zápasů a dobří jednotlivci z družstev, kde nemají šanci být viděni, budou moct být viděni a budou moct si vybojovat v té konkurenci ligařů, pokud ligaři sami nebudou a nejsou jen sračky, třeba ten post reprezentanta - navíc budou moct si vybojovat ten post i dvoustovkaři, kteří teď nemohou a i dobří stovkaři

někoho jiného nemusí zase až tak bavit dělat stafáž v oddílu jen pro to pívo u bufetu

na prvním místě pro výsledky ČR na mezinárodním poli -na MS, které přinášejí peníze do kasy kuželkářů, jsou výsledky jednotlivců, ne výsledky seskládaného družstva ze slabých a lepších a nejlepších, a jen z prvních salámových lig odkudkoliv, navíc ti "nejlepší" vybráni" božím" prstem, ne v jasném přímém kvalifikačním střetu všech, co by chtěli o post nejlepších bojovat a repretriko bojovat - o to jde

je to tak těžké pochopit, pochopit tyto souvislosti?

jinak hraješ na co, na svůj výkon nebo na počet zápasů nebo půlsezónu nebo jen tak, že hraješ za družstvo a utrácíš čas zábavou - hrou v kuželky v nějakém družstvu, jehož celkové ambice jsou ve světovém měřítku neměřitelné a peníze tudíž výkony tvých spoluhráčů a tvé do kasy ČKA nepřinesou nic, ani tu slávu a prodejnost hráčů do zahraničí?

úkolem VV ČKA není jenom zajišťovat zábavičku někomu, hračku někomu, nýbrž také zajistit rozvoj kuželek ... a to, jak co se týče kvality výkonů na mezinárodní úrovni, tak i nutnost přinesení dotací, protože mezinárodní účast vyhrabává z kasy dost velkou položku - hráči a kde kdo jezdí na MS zadara, ale ono to stojí a je třeba tudíž postarat se o to, kde brát na další účasti

bez změn organizačních tak, aby začal být kladen větší důraz na kvalitu výkonů reprezentantů podloženou kvalitním výkonem v souměřitelném klání, bez takových změn, které byly v posledním zápisu ze zasedání VV ČKA, bez těch to prostě nepůjde ... protože prozatím současný systém přivedl kasu na pokraj krachu a vrcholovou výkonnost také ... takže jen výkřiky typu - neberte mi moji hračku, tak zrovna toto není vůbec konstruktivní přístup k tomu, co se snaží VV řešit a řešit to prostě musí, protože mezinárodní úroveň našich kuželek klesla do bahna

stačí ti to jako vysvětlenínebo něco nechápeš a trváš jen a jen na uchování své hračky bez ohledu na to, v jakém stavu naše kuželky jsou z pohledu mezinárodního a tudíž i finančního?

zapojte se do diskuze s PV, to se bojíte, či co???, čeká na vaši reakci a vaše představy o budoucnosti a rozvoji kuželek, nastinte mu ji vy, co protestujete a podepisujete protestní petice

 

http://kuzelky-forum-open.webnode.cz/

 

 

 

 

Karel

#41 Statistika

2013-08-02 11:18

Udělal jsem si malou statistiku negativních reakcí na snížení počtu družstev:
1.Nezdůvodněno 5x (je to blbost a pod.) = není o čem diskutovat, diskutující nemá názor , jen papouškuje.
2.Málo zápasů 5x = pokud se budou organizovat celostátním způsobem soutěže jednotlivců, t.j. asi 8-9 turnajů s postupem na MR a případnými odměnami, počet soutěžních startů resp. jejich nabídka se zvýší.
3.Družstva motivují a přitahují 2x = nikdo neříká, že se soutěže družstve zruší. Mají u nás tradici a pro soudržnost oddílových kolektivů mají velký význam. Ale i v rámci oddílů jednotliví hráči mezi sebou soutěží, tak proč to neumožnit i na republikové úrovni?
4.Zvýšení počtu družstev přinese vyšší kvalitu 2x = zvýšení počtu družstev přinese vyšší počet hráčů s průměrnými nebo podprůměrnými výkony a ti nebudou mít snahu o zlepšení, protože jim hraní v 1.lize (2. či 3.lize) naprosto stačí k uspokojení. Vždyť oni jsou přece ligoví hráči! Viděl jsem ve 2.lize výkon družstva s průměrem 515 na 1 hráče!
5.O nás bez nás = VV ČKA byl zvolen na Valné hromadě a má určité pravomoci a pověření, které jsme na něj delegovali. Nechme je v klidu pracovat, aby mohli celou koncepci dokončit. Je více než zřejmé, že až bude hotova, tak nám jí VV předloží k připomínkování. Takovéto petice jsou v současné době na dvě věci! Zachovejte si klid a rozvahu!
6.Zachovat družstva a najít jiné termíny 1x = Ale o to v podstatě jde! Zachovat družstva, která mají tradici a k tomu přidat celostátně organizované soutěže jednotlivců. Pokud jsem dobře počítal, tak v ročníku 2013/14 je 27 týdnů, ve kterých se dá hrát a zbude čas i na MR.
7.Nejlepší hrají venku 1x = Ano nejlepší hrají venku a není objektivní srovnání výkonnosti jejich a domácích hráčů. Pokud budou mít možnost zúčastnit se nějakých pravidelných soutěží i v ČR bez narušení jejich zahraničních povinností, tak toho určitě využijí, zejména bude-li možnost nahradit tak jejich absenci ve 120 soutěžích pro splnění podmínky NBC, nebo se kvalifikovat na MR či do reprazentace.

EVA

#42 Re: Statistika

2013-08-02 12:08

#41: Karel - Statistika

Pane Karel a kdo bude platit cestovné a startovné na uvedených 8-9 celorepublikových turnajů pro jednotlicve ?

Pochybuji, že nový VV zajistí proplacení cestovních nákladů, a že turnaje budou bez startovného .

EVA

#43 Re: http://kuzelky-forum-open.webnode.cz/

2013-08-02 12:50

#28: krákora - http://kuzelky-forum-open.webnode.cz/

Ano za tímto účelem byla tato petice založena . Když už novému vedení VV nedošlo, že by před schválením takto důležitého bodu bylo dobré znát názor široké kuželkářské veřejnosti ( nebo alespoň oddílů I. a II. KLM )

ad poznámka - nikdo nikde nepsal, že chtějí hrát víc, ale pouze o zachování stávajícího počtu družstev.

Poznámka : a to vaše forum na které odkazujete kde se dá a je plný vulgárních výrazů a předpojatých rakcí je k ničemu .

Akorát si tam léčíte nějaký komplex a věcná diskuze nikde .

 

Soutěže jednotlivců je sice velice pěkná věc ( a dá se podle mého zvládnout i při stávajícím počtu družstev v I. lize ), ale já stále marně pátrám kdo to všem těm hráčům, kteří by podle vašeho návrhu měli cestovat na x turnajů po celé ČR, bude platit . Cestovní náklady a startovné na těchto turnajích bude další finanční zátěž pro kuželkáře a tak se může stát, že i když se najde talent, který ovšem nebude mít dostatek financí na toto cestování bude mít prostě smůlu .

Dále nechápu proč ve všech příspěvcích píšete o nějakém alkoholu a pivním sportu .

Ten FB príspěvek na https://www.facebook.com/PriznaniKuzelkaru o tom co nový VV navrhl a rovnou i odsouhlasil ,  byl založen mojí maličkostí a to právě z důvodu, aby se začalo diskutovat.

Věřte, že jsem totální abstinent a pro kuželky toho dělám hodně . Navíc moje rodina již něco pamatuje ( asi to bude tím, že kuželky hrál můj děda i otec) , ale ty vaše příspěvky, kde se snažíte všem dokázat, že jen ten váš názor je jediný správný a používáte k tomu opravdu ,,vybraná slova,, je nechutný .

krákora

#44 Re: Re: Statistika

2013-08-02 12:51

#42: EVA - Re: Statistika

- proč by měl VV někomu proplácet cestovní náklady? ... když bude chtít, tak proplatí oddíl ... a stejně tak to platí u startovného

- jezuskote, a on VV proplácí dejme tomu příklad družstvům z juniorů a mužů a ... nějaké cestovné a startovné, když hrají za družstva, potažmo se účastní MČR?

 

Karel

#45 Re: Re: Statistika

2013-08-02 13:17

#42: EVA - Re: Statistika

Paní Evo (osobně jsem raději pro tykání, neboť lépe se říká "Ty vole" než "Vy vole", ale budiž), nikde jsem netvrdil, že to nepřinese menší zvýšení nákladů pro jednotlivce. Je zde i možnost zapojení více hráčů z jednoho oddílu a cestovat tak třeba na náklady oddílu, který za nižší počet utkání bude mít i nižší náklady. Mohou se na cestu spojit i hráči z různých oddílů. Startovné se určitě platit bude, ale mělo by zústat většinou pořádajícímu oddílu, po př. částečně pokrýt náklady na ceny pro vítěze. To je jedna z otázek do diskuze. Jinak pro lepší objasnění problému: Kdysi jsem dával návrh, aby každý hráč, který chce být hodnocen, měl povinnost odehrát nejméně 3 tyto turnaje a započítáváno by bylo max. 5 nejlepších umístění (nikoliv výkonů). Byl to ale jen můj návrh k další diskuzi.

krákora

#46 Re: Re: http://kuzelky-forum-open.webnode.cz/

2013-08-02 13:26

#43: EVA - Re: http://kuzelky-forum-open.webnode.cz/

- VV ČKA se může ptát i neptat z titulu svých pravomocí a toho, co musí řešit

- tak co vlastně po VV chcete?

- chcete, aby VV fungoval formálně a aby "boží" prst volil i nadále protekčně mezi hráči a předvádělo se na mezinárodní úrovni, jak hluboko naši hráči už klesli???

- na mých stránkách se problém, co dál s kuželkářskými soutěžemi a reprezentací, řeší už několik měsíců

- když si odmyslíte tvrdší a pro vás nechutné výrazy, tak myslím, že návrhy jsou věcné a diskuze podnětná:-)))

- Petr Vaňura se vás ptá a dal odkaz na fórum, kde by od vás chtěl slyšet připomínky

- vy nediskutujete !!!

- diskutujte na odkazu, který vám poskytl Petr Vaňura, chcete-li diskutovat s ním a konkrétně !!!

krákora se svým slepičím davem

#47 Re: Re: Re: Statistika

2013-08-02 13:36

#45: Karel - Re: Re: Statistika

Karle, variovala jsem tvůj návrh na odehrání více jak poloviny turnajů, tj. pět nejlepších výkonů jak pro hodnocení do žebříčku, tak pro to, aby mohla být tato účast započítána jako dlouhodobá účast českého hráče v dlouhodobé české soutěži, jež by byla pořádána (organizována za pomoci oddílů) VV ČKA, což by vyřešilo problém startu stovkařů a hlavně mezinárodně ostřílených dvoustovkařů v dlouhodobé soutěži na 120HS a nebránilo by jim to startovat po absolvování kvalifikačního MČR na MS.

Navíc navrhuji, aby nějlepší z tohoto žebříčku měli právo startovat přímo na MČR, to je zase můj návrh k další diskuzi, to proto, že zazněly návrhy na jakési zelené karty - s tím nesouhlasím, nechť si každý hráč svůj post v repre  vysoutěží výkonem v přímé konfrontaci mezi sebou a v daný čas ... to mi připadá čistější a sportovnější

Karel

#48 Re: Re: Re: Re: Statistika

2013-08-02 14:56

#47: krákora se svým slepičím davem - Re: Re: Re: Statistika

Myslím, že s počtem započítatelných startů není problém. 3 starty bych nechal jako podmínku  na př. pro hráče, který hraje družstva na 120 hs a je tak dobrý, že ze tří startů získá maximum bodů. Proč ho nutit k dalšímu startu, ať má sám možnost volby!To vždy bývá výsadou nejlepších!

Můj návrh je, aby tyto turnaje byly přímo kvalifikací na MČR! Každý hráč by tak měl možnost si účast na MČR opravdu vybojovat! Nesouhlasím s určením limitů účastníků pro jednotlivé kraje. Bude-li v kraji třeba 10 výborných hráčů, tak ať si to všichni rozdají na MČR, pokud si to v turnajích vybojují.

Karel

#49 Pro zaryté družstevníky

2013-08-02 19:03

Ještě doplním maličkost ze svého života. Můj děda, který se narodil před 125 lety, měl m.j. malou vesnickou hospůdku a u ní kuželník. Sám si toho o tom moc nepamatuji,protože jí děda brzo zboural, ale vyprávěl mi, kdo a jak tam hrával. Žádná soutěž družstev se tam nikdy nehrála. Sám jsem začal hrát kuželky v polovině padesátých let na tehdy moderní asfaltové čtyřdráze. Učili nás tam hrát především soutěžní disciplinu 60 hs. Když jsem v roce 1960 začal pracovat v jedné vesnici na západ od Prahy, tak jsem tam chodil i na kuželnu. Hráli tam většinou starší páni. Každý měl svou vlastní kouli, někdo větší, jiný menší a někdo dvě - větší i menší. Na co kterou používal, to si už dnes nepamatuji, ale hráli pouze a jen hry, ve kterých soutěžili jen a jen jednotlivci. Žádná soutěž družstev se tam tehdy nehrála!
píčus

#50 http://www.petice24.com/petice_za_snieni_potu_drustev_v_ligovych_soutich_kuelek

2013-08-03 02:49