Proti Transformaci příležitostné osobní dopravy na taxislužbu


Nepřihlášený uživatel

#201 Re: Re:

2013-04-30 10:30

#200: - Re:

jo, jo mas pravdu je tam napsane, ze by obce mely stanovovat odlisne lokalni podminky..

To jsem zvedavej kdy a s cim prijdou..

JKM

#202 Vážený pane Leo,

2013-04-30 11:02

#198: - Re:

také se domnívám, že nový metodický pokyn Min. dopravy hodně zmírnil původně se jevící dopad zákona. Všichni si musí uvědomit, že je nyní třeba dlouhodobě a systematicky sledovat potřeby a hájit zájmy profesní skupiny smluvních dopravců.
Je to vlastně takový počátek každodenní mravenčí práce, která všechny čeká. Pokud nadšení opadne, nastane pocit, že nebezpečí je zažehnáno a všichni opět usnou v blahém spánku, mohlo by přijít velmi tvrdé probuzení.
Z textu je patrné, že smluvní přeprava bez taxametru by měla být spíše výjimkou než pravidlem. Pan Popluhár udělal velký kus práce a patří mu za to velký dík, ale ten větší kus práce je stále před námi... Zdraví JKM


Nepřihlášený uživatel

#203 Re: Re: Re:

2013-04-30 11:12

#201: - Re: Re:

Ahoj všichni,

moc by mě zajímalo- pokud mám většinu zákazníků v Praze a nemám trv. bydliště v Praze -samozřejmě registraci a místopis udělám v bydlišti - můžu v Praze poskytovat dopr. služby- má někdo podobnou situaci......dík za radu a odpověď a jinak jsem ze všeho tak nějak ,,zmetený je to pekná kokotina´´

karel


Nepřihlášený uživatel

#204 re #202

2013-04-30 11:41

Absolutní souhlas!!! Hlavně nestagnovat a založit asocoaci,my nikdy nebudem "taxikáři", ale....přece, neměli bychom si to rozmyslet, když vidím jaký je a bude boj o "prvenství v taxislužbě" i přesto že je km "jen" 28,- /14,90 Kč,tak si říkám jestli to není hodně lukrativní kseft a Škoda ho pustit:-))))))))))))))))))...NIKDY!!...A samozřejmě i odemne velké dik Michalovi!!!Tomáš provozovatel smluvky

Nepřihlášený uživatel

#205

2013-04-30 11:44

Re #203..Každý kdo chce podnikat(nakládat, vozit) na území hl.Města prahy tak MUSÍ mít místopis PRAHY.Tomáš provozovatel smluvky

Nepřihlášený uživatel

#206 Re:

2013-04-30 12:41

Možná by Maxistrát mohl sám už teť začít tlačit na to aby se vozidla neregistrovala jako taxi ale jako vozidla osobní dopravy a aby průkazka se nejmenovala taxi ale třeba průkaz řidiče osobní dopravy do 9 osob. Když na to máme koncesi. Aby ti co už v zoufalství pod tlakem zákona schrbili svůj hřbet, došli se přihlásit k taxikářským zkouškám, se nemuseli stydět za to, že v zoufalství uživit vlastní rodiny jsou najednou někým kdo je všech turistických zahraničí materiálech označen za zloděje.  (Příští reforma se bude týkat magistrátních úředníků v uklízečky, taky si přeci uklizejí svoje papíry a novináři už se nebudou honosit visačkou PRESS ale po transformaci budou mít visačky BULVÁR). Leo

BorisMelli

#207 Dotaz

2013-04-30 12:43

Vážení kolegové NEtaxikáři...:-) Dle inforamcí od pana ING. Moravce se kterým jsem mluvil osobně, jakožto tzv. smluvTaxikáři a provozovatelé musíme být vlastníky vozidel a zapsáni jako provozovatelé vozidel ve velkém TP, máte někdo informaci jak to bude s námi, kteří máme auta na operativní leasingy?? A dále, musíme údajně mít vozidla označena svítivým transparentem TAXI na střeše???

Moc děkuji za reakce

Boris


Nepřihlášený uživatel

#208 Re: Dotaz

2013-04-30 17:25

#207: BorisMelli - Dotaz 

 

Musíš byt zapsán ve velkém TP buď jako vlastník, nebo jako provozovatel. Takže te musí leasingovka nechat zapsat jako provozovatele. Cili dr mít nemusíš, pakliže jezdis na písemnou smlouvu...

Nepřihlášený uživatel

#209 gebo

2013-05-01 06:45

#192: Michal Popluhár -

Dobrý den , po včerejším jednání s několika hotely , kde provozuji smluvní přepravu , s tím také nesouhlasí a chtějí si zachovat své " smluvní přepravy " pro hosty ....a proto mě  napadlo požádat pana Stárka z Asociace hotelů a restaurací ČR  o pomoc , je to inteligentní člověk z branže a hotelů se to týká nebo co takhle senátor Okamura , určitě se rád bude prezentovat v mediích a sám provozuje CK a dopravu pro klienty , možná by nebylo na místě se s ním sejít a vše probrat .

Jinak ředitelé pražských hotelů vidí spíše problém v tom , že nejsme schopni se sjednotit a domluvit společně .  Prosím pošlete mi email a určitě se sejdu s právníkem . Ostatní smluvní přepravy to již také řeší s právníkama , podle informací .


Nepřihlášený uživatel

#210 Re: gebo

2013-05-01 07:29

#209: - gebo

s cim presne nesouhlasi? A cemu rikas sve "smluvni prepravy"? diky za vysvetleni T.


Nepřihlášený uživatel

#211 Re: provozovatel smluvky

2013-05-01 09:46

Milda

#212 Provozovatel smluvky

2013-05-01 09:50

Nenecham se házet do jednoho pytle s pohrobkama pana Kvasničky. Jeho taxi z letiště jezdí jakko prasata a myslí si,že jim přinejmenším patří veškeré silnice Prahy. A jeho teplakove gangy v centru? A vozový park a jazyková znalost jeho řidičů. Ať se chytne za nos,než bude naseptavat komusi známému takovéto zákony.
milda

#213 PředmětKvasnickovo teplakove gangy

2013-05-01 10:14

Ať se jukne na své ovečky,jak jen třeba jezdí po Evropské. Nebo jakou mají odivaci kulturu a jazykovou vybavenost. Je to ostuda,ale bohužel má dlouhé prsty a jeho stádo za ním bude kousat dal. Vždyť i ty auta se smrckama má pod palcem on. A také sdílím názor,že on pouze provozuje radiodispecink za úplatu. A samozřejmě také to,že on sám tady před x lety bral na hůl turisty,jak mohl a s noblesou vesnického Pepika. A ten kdo zákon poslal do oběhu je totální kreten a nejdál byl maximálně v horní při pici,protože to neni hodně normálně zdravé uvazujiciho člověka na svém místě. To bude mít i ochranka rádoby prezidenta taxi zkoušky? Nebo jeho doprovod,který využívá služeb těchto spolecnosti?? Kvasnicko jsi bourak a smluvkare nikdy neznicis. Nikomu nepřeju nic špatného,ale na každý prase se vaří voda.

Nepřihlášený uživatel

#214

2013-05-01 13:04

Mel bych návrh pro magistrát: ať rozdělí Prahu na cca 2 až 4 sektory,na každý ať vyhlásí konkurs,vítězné Taxislužby (ne radiostanice) dostanou dvouletou lukrativní smlouvu.Po dvou letech se opět udělá výběrové řízení, samozřejmě taxislužba,která měla po dobu těch dvou let problémy, nedostatky atd.bude automaticky nepripustena k následnému vyběrovemu řízení a další možnost dostane až příští výběrové řízení, a pořád dokola.. Povinnost každé taxislužby bude:1)nahlásit jednu značku vozu a typ které bude celou dobu používat(stáří vozu max 4roky)samozřejmě toto může být stejné s konkurencí.2) firemní barvy vozů a jednotné označení vozu(každá společnost bude mít povinně svou barvu a označení, nezaměnitelné s konkurencí). 3)Povinné společenské oblečení (tím předejdem aby nás vozily po Praze s taxikáři s kšiltovkou na hlavě,teplakovce a na nohou krocsi)..co vy na to??;-)To byl najednou pořádek ve veřejné dopravě a rázem by nám stoupl kredit ve světě..A nam by snad dali pokoj..Tomáš provozovatel smluvky

Nepřihlášený uživatel

#215

2013-05-01 13:47

až přijde Jančura s tic takama,tak půjde Kvasnička s tou jeho bandou do prdele!!!Myslím,že už se třese kokot.

Nepřihlášený uživatel

#216 Re: Re: gebo

2013-05-01 17:04

#210: - Re: gebo Nesouhlasí , aby  museli své hosty obtěžovat dopředu nějakou " podepsanou objednávkou " pokud nechtějí využít AAA taxi ale dopravce se kterým má hotel smlouvu  .  Smluvní přepravu poskytuji u 3 hotelů v Praze , na základě koncese a smlouvy s hotelem .

 


Nepřihlášený uživatel

#217 Re: Re: Re: gebo

2013-05-01 17:45

#216:

a jak to budes resit, kdyz tva kapacita bude vytizena a ty budes muset nejake "cizi" auto??


Nepřihlášený uživatel

#218 Re: Re: Re: Re: gebo

2013-05-01 18:33

#217: - Re: Re: Re: gebo S lístečkama problém nemám,už jsme to kdysi dělali,ale jeto  zbytečná administrace a zdržování pro obě strany,když to vedu: jak já v knize objednávek tak i recepce,mám to v pc abych to při vyúčto vytiskl pro hotel a do danní,plus si to stejně píšu ručně ,abych měl okamžitý  přehled do notesu ve voze. Komu jsem co zadal atd.,kdyby někdo ze zákazníků volal. Recepce jsem si naučil at mi všechno co se dá posílají emailem.Jsem nonstop online tak jim to ihned potvrdím .Recepční mi zatím nic na to neřekli,ale vidím na nich neochotu,naštěstí smlouvy mám s majitelem nebo ředitelem . Teď je ješte jeden problém jak to udělat ofiko.když tam mám 12 objednávek na jednu hod.Sepsal jsem rámcové smlouvy o spolupráci s kolegy. Jinnou možnost nevidím pokud nebudu mít transfer za tisíc kč ,abych uživil zaměstnance na min.mzdě


Nepřihlášený uživatel

#219 Re: Re: Re: Re: Re: gebo

2013-05-01 20:38

#218: - Re: Re: Re: Re: gebo

Ramcova smlouva s kolegy o spolupraci jsem si taky rikal, pripadne by mohli uzavrit smlouvu vzdy jen na ten jeden konkretni transfer, to by mozna taky slo.. Jeste presne nechapu tu elektronickou formu objednavek,(napr. mail, a co sms, to je snad taky ne?)


Nepřihlášený uživatel

#220 Re: Re: Re: Re: Re: Re: gebo

2013-05-01 22:08

sms taky jako objednavka pujde.(Taxikarum prez disp.to taky posilaj prez ruzne apk.do mobilu nebo do taxametru,kde to jde snad i vytisknout.) Pokud mas ramcovou smlouvu o spolupraci s kolegou .Kde je uvedena cena za sluzbu vcetne Tve provize ze sprostredkovani. Jen do smlouvy s hotelem dej ze si vyhrazujes pravo vyuzit smluvnich subdodavatelsky firem za ktere prebiras zaruky .Fakturovat a uctovat budes jen ty sam. Nevim jak je to dle obch.zakoniku(dneska jsem podepsal dalsich 5smluv) tak nevim co bude stacit,kdyz me na ulici bude kontrolovat mestak,ktery ani nevi co je obchodni zakonik. Mam na jednu zakazku 1.email v tabletu .nebo tistenej 2.prepravni smlouvu potvrzenou hotelem i cestujicim. A cele zastresene smlouvou s hotelem/objednavatel ve smlouve,kde jsou ceny podminky atd.tak fakt nevim co bude stacit,ale pockam jak to bude delat napr.Sedop a jinní

Nepřihlášený uživatel

#221 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: gebo

2013-05-02 08:47

#220: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: gebo

ted jeste najit pojistovnu, ktera nema dvojite sazby pro taxi, teda jestli takova vubec existuje..


Nepřihlášený uživatel

#222

2013-05-02 09:50

Michale jak to prosim osobne resis? Zazadal sis uz o kartickua prihlasil auto nebo stale jeste ne?
dik

Nepřihlášený uživatel

#223 Re:

2013-05-02 18:04

Já bych dodal, že kluci z magistrátu co mají v téhle diskriminaci a likvidaci slušných dopravců prsty, to tady čtou a žádné informace jak to obcházet bych sem nedával , bude to pro ně jen vodítkem.

A moc se mi líbí dle doporučení, když např. Kladenská smluvka tedy dnes utajený taxík s Kladenskym místopisem přijede do Phy na letiště, tak si městský policajt procinkne káru, dle registru Taxi a  zjistí, že nemá pražský místopis a tudíž mu dle doporučení magistrátu odebere licenci. Přide mi, že ten kdo ty doporučení píše ještě pořád neví nic o tom jak to funguje. Pak taky zapoměli vymyslet jak bude utajený taxík dokazovat, že nejní v práci, když jediné co lze z něj odložit je snad už jen sako řidiče. A tudíž když jeho řidič bude v kraťasech a pantoflích by mohlo být důkazem, že zrovna netaxikaří. Vlastně to dokázali vymyslet geniálně, že je tak komlikované to dělat legálně, že je rozhodně jednoduší někoho okrást.:-(Leo

Michal Popluhár
Autor této petice

#224

2013-05-02 21:15

Dobry vecer pratele kolegove, rozhodne si peclive proctete co metodický pokyn Min. dopravy vlastne znamena. Je videt, ze je to jen velky chaos a proto do teto doby misto provadeci vyhlasky dokazali vydat jen metodicke pokyny. Bohuzel si myslim, ze si z toho spousty z nas vybralo jen co chteli a podstatne veci se pak snadno opomenou. Verte mi, ze i pod odlehcenim situace vydanou metodikou, 90% z nas v konecnem dusledku porusuje zakon. Stale trvam na tom, ze novy zakon je pro nas likvidacni zalezitosti. V utery se rozhodne, jakym zpusobem se bude pracovat na vytvoreni asociace a zvazi se dalsi kroky k ovlivneni dalsi pripravovane novely. Jinak ve ctvrtek dopoledne probehla cca 2 hodinova kontrola na letisti T2 , pokud mate nekdo za sebou zminovanou nebo jinou kontrolu po 1.5. docela by bylo zajimave se o tuto zkusenost podelit.

Nepřihlášený uživatel

#225 Re:

2013-05-02 21:42

#224: Michal Popluhár -

jo, jo je to chaos.. co jsou tedy podle tebe podstatne veci?