Proti Transformaci příležitostné osobní dopravy na taxislužbu


Nepřihlášený uživatel

#176 Re: Tel rozhovor s panem ing Moravcem dne 29. dubna 2013 ráno

2013-04-29 08:51

#175: JKM - Tel rozhovor s panem ing Moravcem dne 29. dubna 2013 ráno

z toho mi vypliva, ze bud mit v poradku vsechno(coz vlasnte ani neni mozne) a nebo cim min tim, lip, kdyz clovek nebude mit prukazku nemohou mu ji odebrat,  kdyz nebude mit registrovane auto, tak ho tezko zkontroluji...  Je to hnus, ze cloveka defacto nuti nemit veci v poradku..

Michal Popluhár
Autor této petice

#177

2013-04-29 09:16

Obětuji tomu celé dopoledne, protože tam opět není o nás, ale jen o drink servisech. To holt
znamená, že národ víc chlamstá a mi pro ne zajímavý nejsme. Jestli po tom co předvedli a vymysleli za poslední měsíc opravdu striktně půjdou, tak asi fakt vjedeme do ulic.

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2013-04-29 09:38



Nepřihlášený uživatel

#179 Re:

2013-04-29 10:05

#177: Michal Popluhár -

Michale, díky za sraz a makej na té tiskové zprávě.

Já mezitím volal také na magistrát do Jungmanky panu ing. V. Moravcovi a dozvěděl  jsem se ,že dopravci kapel co vozí hudební nástroje či divadla kulisy nebo jiný náklad jsou doprava nákladní a mohou dle obsaditelnosti vozu doložit i osoby a nepotřebují na to žádné taxikářské kartičky či registrace vozu. Že jde o hlavní ůčel dopravy, když se mnou ty lidi jedou protože jim vezu náklad je to nákladní, když vezu osoby, příp i jejich zavazadla  to osobní. Jdu mu po dohodě napsat na i mail budu informovat. Leo


Nepřihlášený uživatel

#180 Re: Re:

2013-04-29 11:00

Zamyslel jsem se při odkazu nad Drink servis. Když řídič drink servisu může řídit auto které nevlastní  a co nejní registrováno jako taxi a navíc v něm může vozit lidi, i po.1.5. proč nejni legální aby i ostatní neřídili vozidlo které není registrováno. Nebo budou drink servisy odvážet jenom registrovaná vozidla taxi?

 

Dan
Nepřihlášený uživatel

#181 Re: Re: Re:

2013-04-29 11:03

#180: - Re: Re:  TO JE DOBRA UVAHA!!

 


Nepřihlášený uživatel

#182

2013-04-29 12:11

Tak jsem se vrátil z "živnostaku"byl jsem si tam zaskrtat dalsi kolonky podnikani:-) a do teď nevědí nic,pouze to,že pro ně je dál platná koncese(.....do 9 osob vč řidiče) i po 1.5.,u nich se prý nic měnit nebude,prý záleží jen na doprapravnich uradech co nám dají za podmínky, tak ze prý tedy pro živnostenský úřad zůstává vše stejné dál.. tak už fakt nevím v tom to bordelu, kdo tedy mi může dat neoprávněne podnikání, když dle živ.úřadu ta koncese platí dál. asi půjdu osobně p.Žákovi poděkovat. Tomáš provozovatel smluvky

Nepřihlášený uživatel

#183 Re: Re: Re: Re:

2013-04-29 13:19

#181: Dan - Re: Re: Re:

spatna uvaha, protoze oni vozi lidi v tom aute toho cloveka, ktery si je objednal, a to neni vozidledm taxi..

viz doporuceni MD..

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2013-04-29 13:41


Tomáš

#185 Re: Re: 144

2013-04-29 13:48

#174: - Re: 144 

 Leoši, já to posunul na příští pondělí na 14h. Je to na skretariátu p. Mahharta, ale bude to někdo v jeho zastoupení. Ozvu se ti na tel.


Nepřihlášený uživatel

#188 Re: bez komentáře ....

2013-04-29 14:08

#186: - bez komentáře ....

Když se dva hádají, třetí se směje.


Nepřihlášený uživatel

#189 Re:

2013-04-29 19:43

#187: Dáša -

Už to do sebe zapadá jak  puzle.Mag.se nechal uchlácholit rečma jak se rychle dá vyřešit problém s taxislužbou. Kartel  jak v dobách Thorges, Virtus- Kvasnička o rozdělení  trhu.Jeden bude mít štafly a radio a ten druhý cestovky a místa u hotelů. zbyde tu jen pár zoufalců na ,které budou poukazovat proč mají zákazníci využívat pouze jejich služby.Až taxiteamy MP vyštvou smluvky od hotelů tak bude pro novou taxislužbu dostatek zákazníků a i  přebytek řidičů co museli ukončit činnost. Ti pak budou jezdit v BMW za 15 hrubého měsíčně své bývalé klienty............aniž by museli jako zaměstnanci něco splňovat a byli někde někým registrováni!

Michal Popluhár
Autor této petice

#190

2013-04-29 21:19

Je to strasny, ale i me to takle napadlo. Obzvlaste, kdyz ja i jini kolegove vime, ze pan Jancura uz nektere hotely obesel. Pravda se pozna, az jak doopravdy zacnou kontrolni organy slapat na hotelovou dopravu. Jsou to lidi, kteri nemaji problem nekoho uplatit a moc dobre vedi, ze ziji v zemy kde si kazdy vlivny rad bere.

Nepřihlášený uživatel

#191 Re:

2013-04-29 22:06

Když na nás tenkrát Thorges nastoupili, zjistili jsme to až v ten den. Dnes díky médiím to vypadá, že to víme už chvíli dopředu. A tak máte tedy ještě čas si v Reflexu na rozloučenou nechat udělat i s limuzínama krásný velký barevný fotky. Leo

Michal Popluhár
Autor této petice

#192

2013-04-29 22:39

Cetl jsem to nekolikrat a myslim si, ze to po natlaku vsech moznych subjektu celkem odlehcili. Prosim precte si to opravdu pozorne a jestli tam vidi nekdo neco podezreleho, nebo neco nesrozumitelneho. Piste to sem do diskuze. Legislativa : Spolehlivost řidiče taxislužby
http://www.mdcr.cz/cs/verejna-doprava/taxisluzba/taxisluzba.htm

Významné změny: už jsem asi opravdu unavený., co znamená třetí odstavec od spodu ? Tím chtějí smluvce asi zavřít ústa..

//zrušení zákazu přijímání platby za přepravu řidičem vozidla u tzv. „smluvní“ přepravy (nově u „smluvní“ taxislužby)//

A další bod významných změn.., // na předních dveřích vozidla taxislužby mohou být jakékoliv nápisy a znaky.//

K čemu tedy byl ten humbuk kolem jakého koli nápisu na vozidlech ???  Oni se asi opravdu pomátli, já vůbec nevím co si o tom myslet a kdy mají na mysli taxi jako smluvku a kdy taxi jako taxi :/ P O M O C !!!


Pozorně čtěte:

- Metodické stanovisko Ministerstva dopravy k nulové trestnosti některých přestupků a deliktů po novele zákona o silniční dopravě v oblasti taxislužby a příležitostné dopravy

- Metodické stanovisko Ministerstva dopravy ke smlouvám podle ustanovení § 21 odst. 4 zákona o silniční dopravě

Dan

#193 Re:

2013-04-30 05:47

#192: Michal Popluhár -

Tak to jsem nečekal, vždyt je to všechno jinak, nebo to nechápu!! Nic méně po prvním přečteni mi to příjde schůdnější, než před měsícem. Jdu to studovat dál, zajímavé a pro nás asi nejpodstatnějsí jsou náležitosti ohledně těch smluv....

 


Nepřihlášený uživatel

#194

2013-04-30 05:56

Ahoj Michale,taky jsme to doma četli několikrát a přesně ta samá reakce u tech "bodů"..V podstatě dělám práci tak to po celou dobu,až na platbu v hotovosti, žlutou kartičku a vozidlo taxi(což se mi pořád nelíbí, nejsem Taxi-kář)..no rozhodně bych se nenechal ukolebat,pokracoval bych dál vč asociace!!!Tomáš provozovatel smluvky (střecha OC šestka)

Nepřihlášený uživatel

#195

2013-04-30 06:46

No aspon neco, ze se muze prijimat hotovost, co se tech smluv tyce, to je dlouhy studovani..
Chapu to dobre, ze tedy neplati ta maximalni cena 28 kc za kilometr?
Tomáš

#196

2013-04-30 09:03

To ej fakt neuvěřitelný, vysvětlí mi někdo, co má být napsáno v té smlouvě o "provedení díla"?
Co tam bude? Např. kam pojedeme, jak ty lidi budou nastupovat do káry, zda první nastoupí Maruška Kudeříková nebo Blanka Truhlářová, o čem si budeme povídat cestou a jak rychle pojedeme do zatáček? Fakt mi z toho je na nic.

Nepřihlášený uživatel

#197

2013-04-30 09:11

Myslím, že je to schůdné, ale pozor, je to podle mého metodický pokyn MD a prováděcí vyhlášku bude tvořit město nebo obec, tak buďte ostražití ať to zase nějak celé neotočí.
Petr dopravce

Nepřihlášený uživatel

#198 Re:

2013-04-30 09:16

Já mám asi malý mozek. Přijde mi jako by to metodické stanovisko bylo ohnuto k tvojí petici Michale a ta jako by tím tedy hodně strácela na váze. Z metodického pokynu se najednou stala jako by lidsky přijatelná matlanina taxikářů s dopravci, proti které snad ani nemá cenu klást odpor. Vždyť oni to s námi myslí tak dobře. Jako by s tvůrcem spolupracoval i psychlog. Vidím tam díru, že řidič taxi může řídit vozidlo klienta a nikde není psáno, že vozidlo bude majetkem klienta. Je tedy z právního hlediska možné aby nájemcem vozu byla cestovní kancelář nebo hotel a řidič taxi s průkazkou vozí klienta.  A žena taxikáře je zrovna náhodou majitelkou té autopujčovny.A cena 28 km platí jen v Praze ale třeba v Plzni jiná a musím jet tedy za jejich strop nebo svůj a vlastně když budou v Plzni,  musím si nejdřív udělat jejich místopis abych neporušil jejich vyhlášku nebo jejich doporučení, než tam vjedu?Ps: Má chytrá žena mi říká, že jsi dosáhl hodně, že ůředníci sledovali tvou petici a přes svou původní neznalost našich problémů se snažili naše připomíky vtělit do metodického stanoviska v mezích nového zákona. Leo


Nepřihlášený uživatel

#199

2013-04-30 09:42

Pořád nerozumim jestli tedy na zaklade smlouvy muze nebo nemuze cena presahnout tech 28 kc za kilometr(v Praze)??

Nepřihlášený uživatel

#200 Re:

2013-04-30 09:57

#199: -

To se teprve dozvíš v prováděcí vyhlášce. Ale vypadá to, že pokud budeš mít ve smlove buď cenové zóny nebo pevně dané ceny z bodu A do bodu B, tak podle mého by regulace neměla platit, jelikož nemáš ani žádný prostředek, jak to změřit. Myslím, že toto je jedna z hlavních otázek, na co by mělo MD nám všem odpovědět.

Petr