Petice proti přejmenování letiště Ruzyně na letiště V. Havla.


Nepřihlášený uživatel

#1376 Re:

2011-12-29 11:45

#1373: -  

 To jo a je na Ruzyni a ne na Smichove,Chodove,Florenci a dokonce neni ani na Havlove je porad na Ruzyni a to i kdyby se prejmenovalo Ruzyne je proste Ruzyne a nikdo a nic na tom nezmeni i kdyby to prejmenoval.


Nepřihlášený uživatel

#1377

2011-12-29 11:53

Ještě změňte Zbrojovku Brno na Zbrojovku bratří Mašínů, Tatru Kopřivnice na Automobilku Olgy Hepnarové, atd., atd.


Nepřihlášený uživatel

#1378 Re: Registrace známky!!!

2011-12-29 11:54

#1354: - Registrace známky!!!

Nedělejte vlny. To nebylo ministerstvo financi, ale letiště samo. Ovšem to nic není, dokud je státní a to je, musí to změnit pouze vláda. Posílejte link svým známým, ať to podepíší také.


Nepřihlášený uživatel

#1379

2011-12-29 11:56

prijde mi, ze existuji mnohem prihodnejsi objekty nez letiste...

Nepřihlášený uživatel

#1380

2011-12-29 12:00

Jako mnozí z Vás i já mám V. Havla v úctě a než mi jeho jméno v poslední době média téměř zhusila, nic jsem proti němu neměl. Určitě to ve své podstatě byl velký muž(větší než mnozí z řad normálních občanů), ale absolutně vůbec nechápu proč jej média a někteří ,,papaláši,, taví do stejné roviny jako T.G.Masaryka (popřípadě E. Beneše). Vždyť jim nesahal ani po kotníky, to byli lidé kteří se opravdu obětovali pro naši malou zem. Možná bojoval proti komunismu, ale revoluci určitě nezačal, v podstatě se pouze svezl se studenty a řadovými občany. Za totalitního režimu bylo jemu a jeho organizaci posíláno nemálo peněz ze Západu na podporu boje proti režimu, ale použili je tak? Dalo by se spekulovat kolik litrů alkoholu a koluk balíků cigaret za to bylo pořízeno. Souhlasím s pojmenováním škol, divadel či knihoven po vskutku slavném prezidentovi, ale v žádném případě nechápu proč po něm přejmenovat tak velkou věc, která nám dělá věhlas po celém Světě.

Nepřihlášený uživatel

#1381

2011-12-29 12:01

Souhlasím s pojmenováním různých menších budov a institucí po tomto relativně významném člověku ale letiště je moc. A děkuji všem mediům za znepříjemnění předvánočního času

Nepřihlášený uživatel

#1382

2011-12-29 12:02

Jsem rád, že se lidé mohou rozhodnout k této aktivitě!!!K.B.
Anulka

#1383 Re:

2011-12-29 12:06

#9: -  Ani já nechci přejmenování letiště, je to nesmysl.

 


Nepřihlášený uživatel

#1384

2011-12-29 12:06

Davová hysterie u které není možno nezávisle posoudit, zda je opodstatněná. Doporučuji celou věc odložit o rok a vyčkat, zda se zájem veřejnosti nezmění. Letiště se dá přejmenovat vždycky. Je pravda, že nynější název není příliš vhodný.....

Nepřihlášený uživatel

#1385

2011-12-29 12:09

Rozhodně se zněním petice souhlasím. Role Václava Havla v předrevoluční době i po "revoluci" je dosti nejasná a Češi velice snadno a rádi vyměňují vlastní názor a vědomí za to co se momentálně nosí a je společensky žádoucí.

Nepřihlášený uživatel

#1386 Re:

2011-12-29 12:10

#1384: -  

 Jak neni vhodny letiste se jmenuje podle nazmu mista kde lezi je tžo totiz mestska cast Prahy a to je uplne nejvhodnejsi vetsina letist se jmenuje podle toho kde jsou nevidim duvod neco menit.


Nepřihlášený uživatel

#1387

2011-12-29 12:11

Ačkoliv si pana Havla nesmírně vážím, nepřipadá mi vhodné přejmenovávat již léta pojmenované letiště jeho jménem. Vhodnější mi připadá pojmenovat po bývalém prezidentu třeba nově otevřené letiště ve Vodochodech :-)

Nepřihlášený uživatel

#1388

2011-12-29 12:11

nesouhlasim s nove vznikajicim kultem osobnosti

Nepřihlášený uživatel

#1389

2011-12-29 12:11

Domnívám se, že by bylo vhodnější po zesnulém pojmenovat cokoliv NOVĚ POSTAVENÉHO a vhodného k jeho roli ve veřejném životě.

Nepřihlášený uživatel

#1390

2011-12-29 12:11

Po něm by se mohlo jmenovat letiště v Kocourkově!!!

Nepřihlášený uživatel

#1391 Má ale i své odpůrce. Například někdejší osobní Havlův tajemník Vladimír Hanzel míní

2011-12-29 12:12

Například někdejší osobní Havlův tajemník Vladimír Hanzel míní, že Havlovo jméno by měla nést spíš některá z kulturních nebo vzdělávacích institucí. V komentáři pro dnešní vydání Práva Hanzel navrhuje, aby se uskutečnila stavba knihovny na Letné podle návrhu architekta Jana Kaplického. "O tuto knihovnu Václav Havel velice stál a její postavení by bylo hodno jeho jména. Pojmenoval bych ji Národní knihovna Václava Havla," píše Hanzel. (http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-vaclav-havel/165814/letiste-ruzyne-si-uz-registrovalo-nazev-s-havlem.html)

Nepřihlášený uživatel

#1392 Re: absolutní nenávist komunismu !!

2011-12-29 12:13

#15: komunismus je zvěrstvo !! - absolutní nenávist komunismu !! 

 Promiňte rozhořčený spoluobčane, ve slově "uleví" se píše měkké i. A předposlední věta se vám opravdu moc povedla: "....po jeho smrdi"......, to je fakt pro ostudu.


Nepřihlášený uživatel

#1393

2011-12-29 12:15

Jsme nesoudný a prchlivý národ, ode zdi ke zdi. Zabýváme se věcmi nepodstatnými nebo málo důležitými s ohledem na celkový stav naší společnosti, pojďme raději něco udělat každý sám se sebou, chovat se k sobě slušně a ohleduplně a naučit se cítit s ostatními, kteří to potřebují.
A.T.
Nepřihlášený uživatel

#1394 Komedie podle "?"

2011-12-29 12:16

Ta hysterie, cirkus a komedie kolem býv. prezidenta nebere konce. Beru to, že jako bývalá hlava státu měl pan Havel státní pohřeb, ale to vše další, jako "pozvání" do smutečního průvodu aj., kde jedna jeho část je občanská, druhá státní atd..., to už je cirkus, který si mohli ti, kdo jej režírují, odpustit. Myslím si, že V. Havel byl také jenom člověk, se spoustou slabostí a jenom historie prokáže, nakolik byl skutečně tak "výjimečný", aby se o něm mluvilo jako o největším Čechovi, podle kterého je třeba přejmenovávat zažité a ve světě srozumitelné označení letiště Ruzyně. Já osobně s přejmenováním zrovna tohoto letiště nesouhlasím. Pokud se to však stane, měli by všichni ti, kdo podepíši petici pro přejmenování, tuto akci také ze svého zaplatit, protože nevidím důvod, proč bychom to měli financovat všichni, zejména v době, kdy na nic nejsou ve státním rozpočtu peníze.

CHUCKER

#1395 Re: Re:

2011-12-29 12:17

#1376: - Re:  

 Po Havlovi by se spíš měla pojmenovat věznice BORY, Mírov by slušel Klausovi, Rýnovice Kaloskovi atd...


Nepřihlášený uživatel

#1396 Re:

2011-12-29 12:18

souhlasím

 

antiprase

#1397 Re: absolutní nenávist komunismu !!

2011-12-29 12:19

#15: komunismus je zvěrstvo !! - absolutní nenávist komunismu !!

Myslím, že tohle není o komunismu!

Také by ti prospělo pár tříd základky na zlepšení češtiny i když IQ ti to nezvedne.

A pak možná pár přes hubu za to, jak se tu rozkřikuješ.

Mluvíš jako prase.

 


Nepřihlášený uživatel

#1398

2011-12-29 12:20

Souhlasím s tím, aby po V.Havlovi pojmenovali budovu nebo cosi co vzniká či vznikne. Myslím, že kdo na něj nechce zapomenout, nezapomene a není třeba kvůli tomu přejmenovávat letiště.
Kamil

#1399 Fenič

2011-12-29 12:20

Feniče jsem si vážil, ale teď dost ujel. Už si dovedu i líp představit jak vznikaly ty návrhy na přejmenovávání v 50.letech. Nejhorší jsou vždycky horliví blbci.

Nepřihlášený uživatel

#1400

2011-12-29 12:23

Souhlasím s názorem pisatele. Příchodem Havla začal ekonomický úpadek.