Petice proti přejmenování letiště Ruzyně na letiště V. Havla.


Nepřihlášený uživatel

#1

2011-12-25 20:52

Nevidím důvod proč měnit již historický název letiště. Domnívám se, že jde o zbytečné náklady, které vzniknou v případě přejmenování. Když už je potřeba něco po V.Havlovi pojmenovat, proč nevybrat nějakou novou stavbu, která se ještě nedostala do povědomí světa pod jiným názvem.

Nepřihlášený uživatel

#2

2011-12-25 23:57

Při vší úctě přejmenování letiště by už bylo trochu moc..!!

Nepřihlášený uživatel

#3 cactus

2011-12-26 18:37

Nemám nic proti uctění památky V. Havla, ale tohle už je fanatismus.Jsem pro POJMENOVÁNÍ nového objektu, ale PŘEJMENOVÁNÍ v žádném případě.Ten, kdo podepsal petici za přejmenování letiště je zrádce a stejná zrůda jako komunisti.Tohle je jejich typická praktika - likvidace zavedeného systéme a přejmenování čehokoliv.mnoho lidí určitě pamatuje dobu, kdy každé město mělo náměstí Klementa Gottwalda, v Praze stanice metra Gottwaldova a hlavně...celé město bylo přejmenováno na Gottwaldov.Nechci, aby se znovu páchaly takovéto zrůdnosti.Stojí to obrovské peníze a smysl to pro lidi nemá.Jen to přinese potíže.
Letiště je otázka dopravy a má sloužit lidem - cestujícím a ne politice.Po pádu režimu dostala náměstí, ulice, stanice, nádraží..své původní názvy či byly přejmenovány..ale tak, aby lépe sloužily lidem.Stanice metra už neměly jména podle rudých politiků, ale podle svého umístění (historického objektu, ulice, čtvrti) a to lépe posloužilo cestujícím, lepší orientaci.
A hlavně si myslím, že pan Fenič, který přejmenování navrhnul, se pouze snaží zviditelnit, protože kromě Febiofestu se na něj kašle, tak si chce zajistit trochu pozornosti a mediální slávy.
Kdo chce, ať uctí památku..ale tak, aby neubližoval jiným lidem, nelikvidoval fungující a neobíral slušné lidi o peníze.
A stejně by to nemělo smysl..Na jiných letištích nenajdete ani název Ruzyně, protože v Praze je jen jedno mezinárodní civilní letiště a tedy všude se uvádí jako letiště Praha.

A nechápu, proč vlastně pan Fenič troškaří.Proč nepřejmenovat ČR na Havlovu republiku? :)

Nepřihlášený uživatel

#4

2011-12-26 19:31

Nechci aby se naše letiště jmenovalo po člověku,který pustil ven vrahy,podporoval bombardování Jugoslavie a omluvil se sudetským němcům!!!

Nepřihlášený uživatel

#5

2011-12-26 19:38

Letiště by neměla být přejmenovávána, pokud mají mezinárodní význam. Působí to zbytečné administrativní komplikace a žádní přínost pro lidi ani pro zdraví ani pro mír to nemá.

Nepřihlášený uživatel

#6

2011-12-26 19:39

Havel byl kontroverzní osobnost. Hodnocení role občana Havla náleží historikům až po důkladném prozkoumání všech jeho činů a faktů ..... do té doby je pojmenovávání čehokoli jeho jménem hloupé budování kultu osobnosti.


Nepřihlášený uživatel

#7

2011-12-26 19:41

S premenovaním letiska rozhodne nesúhlasím !

Nepřihlášený uživatel

#8

2011-12-26 19:48

I believe that Vaclav Havel was meritorious and devoted president of the Czech Republic. Deserves a decent respect for his person.

Nepřihlášený uživatel

#9

2011-12-26 19:51

nechci letište Václava Havla

Nepřihlášený uživatel

#10

2011-12-26 19:53

Budou se po největším Čechovi ze všech Čechů přejmenovávat náměstí ve městech, hlavní třídy a ulice, školy všech stupňů, instituce a vědecké ústavy, Ruzyňské letiště, pravděpodobně i bývalý Gottwaldov dnes Zlín se přejmenuje na HAVLOV, budou se stavět, vztyčovat a odhalovat sochy, skládat písně, oslavné básně, dětem ve školkách vyprávět pohádky o jednom z NEJVĚTŠÍCH OTCŮ … !!! Proboha jsem zděšen!! Kam jsme se to zase dopracovali!! To opravdu my Češi máme v povaze?! Glorifikovat, oslavovat, pokrytecky si něco namlouvat a dělat, že tomu věříme, vytvořit si další KULT OSOBNOSTI?!! - (Hitler, Stalin, Gottwald, Čankajšek, Kim Ir bůhvíjak, HAVEL a další!!) - . A když se najdou odvážlivci a opovážlivci, kteří mají naprosto odlišné názory, tak ZÁKON, sankce vězení!! Je mi zoufale na zvracení, je mi špatně; stydím se za své češství, za to, že jsem Čech, za své české občanství, za české politiky, vládu, prezidenta.

Nepřihlášený uživatel

#11

2011-12-26 19:56

Jsem ráda,že byla vytvořena tato petice.Budu šířit mailem.

Nepřihlášený uživatel

#12

2011-12-26 19:58

Nezaslouží si to. To co hlásal, nebyla pravda.

Nepřihlášený uživatel

#13

2011-12-26 19:59

V CR se na mne vztehuje jeden z nejstrasnejsích zlocineckých zákonú,vydaných Havlovou vládou.To narízení vlády k provedení rehabilitace za perzekuci v totalite.Navíc je mi známo púsobení Václava Havla v STB.

Nepřihlášený uživatel

#14 Re:

2011-12-26 20:01

#10: -

A jeho posmrtná maska nás bude strašit i v Pekle.

komunismus je zvěrstvo !!

#15 absolutní nenávist komunismu !!

2011-12-26 20:12

Vy vyjebanci komunistický skurvený vy vůbec nemáte tady v tom státě slovo tak zalezte někam do nor at vás už nikdo nikdy nevidí ulevý se tak každému a stát bude alespon z části vyčištěn od špíny kterou komunismus je !!! a komunista = zvíře je mi z vás zle Václav Havel byl někdo a takový zvířata jako ste vy nemají právo se k němu po jeho smrdi vyjadřovat !!!! R.I.P Václav Havel !!!

Nepřihlášený uživatel

#16

2011-12-26 20:33

za mlada jsem musel glorifikovat rudoarmějce a druhou stranu jsem nesměl znát, proč neznáme druhou stranu glorifikace člověka, která je hodně znečištěná?!!!!!

Nepřihlášený uživatel

#17

2011-12-26 20:39

Jeho zásluhy jsou hlavně v propouštění zločinců při amnestiích a ve frontách na úřadech práce, které jsou mnohem delší, než kdysi fronty na banány.

Nepřihlášený uživatel

#18

2011-12-26 20:43

Nemám nic proti panu Havlovi,určitě pro naši republiku udělal hodně,uznávám ho jako velkou osobnost,která si zaslouží mnoha poct,ale nic se nemá přehánět a Ruzyně by měla nadále zůstat Ruzyní

Nepřihlášený uživatel

#19

2011-12-26 20:44

není nutno dělat cirkus

Nepřihlášený uživatel

#20

2011-12-26 20:46


Nepřihlášený uživatel

#21 Re: absolutní nenávist komunismu !!

2011-12-26 20:48

#15: komunismus je zvěrstvo !! - absolutní nenávist komunismu !!

hezky jste to napsal ale to, že lidé vašeho typu jsou stejné zrůdy jako ty zrůdy za komunismu už dávno víme


Nepřihlášený uživatel

#22 Re: absolutní nenávist komunismu !!

2011-12-26 20:49

#15: komunismus je zvěrstvo !! - absolutní nenávist komunismu !!

Podle toho vyjadřování je ti tak 15..takže nevíš nic.

Havel byl zase jen člověk.Žádný Bůh.Jako spisovatel nic moc a ty jeho hry nikdo nechápal a ani to nikoho nebavilo..Chudáci maturanti, kteří o něm museli něco vypracovat.Bída a utrpení.

Mimochodem to byl spratek z bohaté rodiny a kdyby mu komunisti nesebrali majetek, tak by vlastně neměl důvod si někde otevírat hubu a byl by spokojen.

A v neposlední řadě..Byl to právě Havel, který prosil lidi, aby nikam nechodili a s komunisty nebojovali..On chtěl vést dialog...haha...Ale lid stejně šel a vybojoval si svobodu.Lid!!!Ne Havel.Ten se pak jen přisral na podium a dělal machra, jak kdyby byl vůdce odboje  a ty lidi na náměstí dovedl.Kulový!!

 

A to jeho humanitární bombardování a lezení do zadnice US maniakům.Fuj!

A že někdo nemá rád Havla ještě neznamená, že je komouš, ty rádoby drsný kapitalisto. :)

zorro

#23 Re: absolutní nenávist komunismu !!

2011-12-26 20:53

#15: komunismus je zvěrstvo !! - absolutní nenávist komunismu !! 

 Toho Havla na KLINĚ  HOUPAL REISFURER  HEIDRYCH , KAT ČEKÉHO LIDU ,  TY  VYMAZANÁ HLAVO ..

nekomunistka

#24 Re: absolutní nenávist komunismu !!

2011-12-26 20:53

#15: komunismus je zvěrstvo !! - absolutní nenávist komunismu !!

Z vašeho projevu je vidět,kdo a jací lidé Havla obdivují.


Nepřihlášený uživatel

#25

2011-12-26 21:06

Snad nežijeme na Balkáně...