Uzavření škol do konce školního roku

Uzavření škol do konce školního roku / Oznámení / Roušky / Komentáře


Nepřihlášený uživatel

#76

2020-04-10 06:14

Mne desi, ze tento "experiment" chteji zacit ve skolkach a potom na 1. stupni. Je jasne, ze je to kvuli placeni OCR. Neumim si predstavit, jak bude moje trida 3 letych deti fungovat v rouskach. Zapsanych je 26, z toho tretina cizincu, kteri nerozumi. Az budu mit rousku na puse, tak budu asi jen ukazovat. Nektere deti jsou denne ve skolce od 6.30 do 16.45, to aby meli na pouzite rousky kufr. 3 hodiny se budeme vsichni dusit v rouskach a potom při svacine je vsichni sundaji? Potom zase 2, 5 hodiny v rouskach a zase obed. Potom odpocinek v rouskach a zase svacina. Je to nedomyslene. 3 letym detem nevysvetlim, ze si spolu nemuzou hrat, na koberci by musely byt ohradky z plexiskla. Deti se samy neumi vysmrkat, utrit se na WC......Bylo mi jasne, ze pan Plaga hodi odpovednost na ministra zdravotnictvi, coz se vcera potvrdilo.

Nepřihlášený uživatel

#77 Re:

2020-04-10 06:32

#75: -  Když nebude zdraví, práce je vám k ničemu. 


Nepřihlášený uživatel

#78

2020-04-10 06:58

Stačí nebýt líný a ušít si je
Zodpovědná matka

#79 Re:

2020-04-10 07:10

#6: -  

Od toho máte své pedagogy a zpětnou vazbu. A mrkněte trochu na češtinu. V krátkém příspěvku máte hrubici.

Matka studentů na gymnáziu

zodpovědná matka

#80 Re: Do školy děti nepustit!

2020-04-10 07:16

#58: -  

My to hodláme udělat také. Syna máme na osmiletém gymnáziu, dcera je vysokoškolačka. Nám je s mužem už 54 a já jsem po zápalu plic, syn také (po virovém), ten průběh nemoci by u nás mohl být fatální. Ve třídě je napěchovaných 32 žáků, učebny střídají každou hodinu, k tomu přemisťování přeplněnou MHD. Nenechme na sobě vládu udělat experiment!

Zdravím všechny rozumné a zodpovědné lidi,

Ing.Iva Bulvová


Nepřihlášený uživatel

#81

2020-04-10 07:51

Je to naprostá kravina, aby se chodilo do škol, v době kdy tolik roušek ani není možné vyprodukovat.

Nepřihlášený uživatel

#82

2020-04-10 07:59

Kdo vydrží sedět v roušce ve třídě 6-7 h. nehledě na to že bude teplo.

Nepřihlášený uživatel

#83

2020-04-10 08:00

Já jako žákyně střední školy mi online učení vyhovuje. Mám školu od sebe 2 hodiny. Opravdu se bojím jet půl hodiny vlakem a hodinu a půl autobusem. V téhle době to je strašně nebezpečný. Rozhodně jsem za to, abychom zůstali doma. Přeci za tu dobu se nic nedožene.

Nepřihlášený uživatel

#84

2020-04-10 08:12

Jít do školy v půlce května je absolutní nesmysl. Co se za tu dobu stihne? Nic... Maximálně rozšířit virus. Sakra není možné být v roušce celý den ve škole. Děti musí jist, pít, takže si roušku musí sundat. Celý tohle je nesmysl... To radši ať nechají opakovat ročníky než aby se riskovalo šíření nákazy...

Nepřihlášený uživatel

#85

2020-04-10 08:14

Úplná pravda. Ještě když se všude apeluje, že na roušky by se vůbec nesmělo sahat, aby byly účinné. Moje mamka je učitelka a sama toto rozhodnutí nechápe. Ve škole by žáci snad ani nemohli svačit, protože by si roušky samozřejmě museli hromadně sundávat. Každopádně si sama nemůžu představit, že se budeme v rouškách učit. Spousta žáků má vyučování i 8 hodin a to trávit celou dobu v roušce by bylo vysilující, hlavně pro učitele, a to nemluvím o maturitě v roušce. Půlka maturantů by tam poomdlívala. Mně stačí jít v roušce ven a už po chvíli se mi špatně dýchá.

Nepřihlášený uživatel

#86

2020-04-10 08:26

To se mám na co těšit! Manžel je školník, bydlíme ve škole, kterou navštěvuje 400 dětí + 60 zaměstnanců a já mám autoimunitní onemocnění plic - pro mě je to skoro rozsudek! Už jen dle statistiky je rozšíření nákazy více než pravděpodobné a nezabrání tomu nic a nikdo.... :-(

Nepřihlášený uživatel

#87

2020-04-10 08:26

Také by mohl být argument to, kdo se postará o děti nakažených rodičů? Např. Moje sestra mívá problémy s dýcháním a má 3 malé děti ve věku 2,4 a 6 let...a nedokážu si představit co by se stalo kdyby nemoc neteř přinesla ze školy domů a moje sestra to chytila a musela do Nemocnice...kdo by se pak postaral o děti? My bychom je do péče nedostali, protože by byly potencionálně nakažení... myslím, že by jim to způsobilo velké trauma, protože takhle malé děti jsou na matce závislý.
Marie

#88 Re: Re: Do školy děti nepustit!

2020-04-10 08:28


Nepřihlášený uživatel

#89 Re: Uzavření škol

2020-04-10 08:59

#25: - Uzavření škol 

Se vším souhlasím. Sám za sebe chci říct, že jsem se po uzavření škol dále připravoval na maturitu jako by měla být normálně. Ale vzhledem k tomu, jak se situace vyvíjí  (stálý nárust nakažených), nelze předem říct, zda v polovině května bude sitauce pod kontrolou a bude bezpečné znovu otevřít školy. Ale je pravěpodobné, že ne.

Upřímně si nedovedu představit, že bychom se za 3 týdny dokázali na MZ "dopřipravit" v podmínkách, jaké by pro naše bezpečí musely být stanoveny. Bojím se nejen toho, že bych se nakazil a nebyl schopen se k MZ dostavit, ale i toho, že bych vir přinesl domů a ohrozil tím své rodiče, spadající do rizikové skupiny.

Martin

#90 Re:

2020-04-10 09:00

#1: -  

Bohužel každý to tak nevidí. :(

 


Nepřihlášený uživatel

#91 Re: Re:

2020-04-10 09:01

#9: - Re:  

Vazena pani, jak to, ze nic nedozeneme? Ja si myslim, ze v tomto pripade dozeneme Italii v poctu nakazenych !!


Nepřihlášený uživatel

#92

2020-04-10 09:09

Zbytek rodicu i deti povinnych zs, kterych je dohromady 2,5 milionu ceka, co vymysli odbornici, snasi nejistotu a doufa v dobry vyvoj, nepodepisuji petice na zaklade polovicatych informaci z medii. Doufam, ze prednost budou mit nazory odborniku.

Nepřihlášený uživatel

#93

2020-04-10 09:10

Pochybuji že zajistí škola pro děti tři roušky denně.

Nepřihlášený uživatel

#94

2020-04-10 09:16

Nejvíce mě mrzí, že spoustu lidí si myslím, že je to vyčůranost rodičů, kterým se zalíbilo pobírat ošetřovné a být doma. T O T O   N E C H Á P U.
Nechť k 15.5. zruší ošetřovné, ale děti, a potažmo rodiče, prarodiče, nevystavují nehoráznému hazardu N E se zdravím, ale S E   Ž I V O T Y !! A pokud to někto stále nechápe, že nejde o zvýšenou teplotu, ale o životy nás všech, nechť alespoň mlčí !


Nepřihlášený uživatel

#95

2020-04-10 09:20

Asi pořád počítají s podomácku vyrobenými rouškami :-).

Nepřihlášený uživatel

#96 Re: Děti

2020-04-10 09:27

#4: - Děti 

Někteří rodiče už to právě s dětmi doma nevydrží, a proto chcou poslat děti co nejdříve do školy protože se o ně neumí postarat....


Nepřihlášený uživatel

#97

2020-04-10 09:47

Roušky nejsou pro občany, zdravotníky a tak nevím, kde se vezmou pro školy a školky

Nepřihlášený uživatel

#98

2020-04-10 09:48

Mám doplňijící otázku,když už vláda sežene 3 miliony roušek denně.Kam ve škole s použitými rouškami,kdo se postará o likvidaci?

Nepřihlášený uživatel

#99 Re:

2020-04-10 09:55

#1: -  

ano, ale já třeba musím... jinak maturitu nedostanu


Nepřihlášený uživatel

#100

2020-04-10 10:10

No, kde se vezmou, rodiče je přeci budou šít jak diví :D



Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...