Vraťte nám noční kotvení

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Vraťte nám noční kotvení


Nepřihlášený uživatel

#51

2015-04-09 07:43

Lokální zákaz kotvení je asi samozřejmá věc, ale celoplošný zákaz je totální nesmysl hodný poslance EU !!!

Nepřihlášený uživatel

#53

2015-04-10 08:22

Ta vyhláška opravdu omezuje naši osobní svobodu. To jsme to dopracovali! Takový nesmysl mohl vymyslet pouze slaboduchý jedinec. Nebo možná je to někdo kdo nemá rád jachtaře? V této malé zemi je už možné úplně všechno... Nemyslím, že by to byla lobby majitelů marín, protože v nich stejně není dost míst na hostování lodí. Možná, že je to jen záměr vybrat nějaké penízky do státní kasičky od "bohatých jachtařů". Tak to vidím já. Albi

Nepřihlášený uživatel

#54 Re:

2015-04-10 08:29

#53: -  

 Takovej optimista bych nebyl...za všim hledej peníze - viz rozhovor na toto téma na www.jachting.info  Aktuálně je zajímavé sledovat co se děje. V návaznosti na schválený zákon se otevírá pole pro podnikatele chtějící "ovládnout břehy". Tam by mohl být zakopaný pes...


Nepřihlášený uživatel

#55

2015-04-10 11:29

připadá mi, že je to jako vždy výsledek nikoli dobře propracované strategie lobbisty, ale naopak nekompetentního lůzrovství. Úřad má strach, aby lodě nepoškodily plující ledy, tak se napíše toto omezení. To by mohlo dávat smysl. Jen tam chybí, že to platí od prosince do března...


Nepřihlášený uživatel

#56

2015-04-10 15:35

Je to banda darebáků, kteří pro peníze neváhají tisícům lidí, vzít to pro co žijí často už desítky let. To zdůvodnění je absurdní. Stačilo by do vyhlášky připsat, kotvení mimo kotviště je jen na vlastní nebezpečí. Také pokud vím, existuje jiná vyhláška, která omezuje kolísání vody v plavební sezoně. Ale jachtař kotvící u skály nic neutrácí, to je ten důvod.
Navrhuji, ignorujte vyhlášku.
Přece není možné, aby si s námi nějáký podplacený úředníček dělal co chce. Máme svá práva a zvyky. Jarda Kraus
Josef

#57 A co lodě bez registrace

2015-04-10 18:43

Co lodě bez registrace, ty mohou kotvit kde chtějí, na ně zákon nepamatuje? Asi koupím neregistrovanou loď a mám klid. Žádné papíry VMP, žádné technické a hlavně klidné kotvení :D


Nepřihlášený uživatel

#58

2015-04-10 18:55

demence nasich zakonodarcu nema hranic.

Nepřihlášený uživatel

#59

2015-04-10 23:29

Tak byla odvysílaná reportáž na ČT :-/ trochu fraška, neníliš pravda? Podstatné body nezazněly, z jachtařů se stali v očích veřejnosti nezvedený kluci, zato ministerstvu se podařilo očistit před národem dokonale... hmmm... bravo objektivním medium.... máme málo podpisů :-/


Nepřihlášený uživatel

#60

2015-04-11 07:24

Zůstává mi rozum stát nad tvůrci legislativy v ČR. Ale po absolutně nesmyslném nařízení, že místa, kde se měří radarem rychlost vozidel, musejí být označena (po pár letech zase zrušeno), nebo po Klausově amnestii se už přestávám divit čemukoli v této republice a mám pocit, že bude muset přijít další rok 1989, ale trochu radikálnější ... Tentokrát nebude cílem zrušit vedoucí úlohu strany, ale blbců ...
P. G.

#61

2015-04-11 17:02

Zdravím,je až nenormální co  se u nás schválí.... Lobisti  lobují a zákonodárci ani nečtou co odsouhlasí. Smutné, jen platit za kotvení v marině.... Tak mě napadá, kdopak "ze zhora" ji tam má,či si ji tam staví. Ale každý nechce stát přes noc u mola! P.G. Terezín

Ivan

#62

2015-04-11 20:46

No nejvíc mě dostala zmíňka o chodu ledu. To se přece dá v červenci očekávat.

V reportáži na ČT1 se hovoří jen o hluku který dělají jachtaři a že je nemůže nikdo vykázat.Jestli je někdo hlučný a někdo má s tím problém at zavolá policii,na to si ji platíme. V rubrice oznámení jsou vyjádření jednotlivých ministerstev, SPS i Povodí Vltavy  ale nikde se nepíše o tom,že by se majitelé lodí chovali hlučně a že by se to všechno dělo kvůli stížnostem třeba chatařů. Evidentně si autoři reportáže ani neověřili o čem je řeč. Hlavně že mají reportáž a vyděláno. Je to banda. A to platíme koncesionářské poplatky.


Nepřihlášený uživatel

#63

2015-04-12 11:18

Kolik nesmyslů ještě vypotí naši "geniální" úředníci, než je nakopeme do pr...e ?
Josef

Nepřihlášený uživatel

#64

2015-04-13 05:17

Tato vyhláška je diskriminující a nelogická. Zákony a vyhlášky připravují a schvalují lidi co o těch věcech nic nevědí. Jeto ostuda státu. Žijeme v "Kocourkově" a toho je obrázkem i hlava našeho státu.
Carevic

#65 kotvení

2015-04-13 14:23

Z hlediska zdravého rozumu a dosavadních zvyklostí při kotvení a s přihlédnutím k diskriminačnímu pojetí této vyhlášky, k jejímuž autorství se zbaběle nikdo nechce znát lze tuto pokládat za neplatnou.

Rovněž obhajoba některých pasáží je urážející, neboť předjímá hloupost kapitánů při provozu lodí v zimním období.


Nepřihlášený uživatel

#66

2015-04-13 16:41

Sice nejsem jachtař, ale kajakář, ale vodáci (všech druhů) musí držet pohromadě proti buzerantům ve vládě.
Kamarádi, držte, jsme s Váma.

Nepřihlášený uživatel

#67

2015-04-13 18:44

Je na čase zvednout kotvy a odplout někam dál, kde ještě vládne rozum a ne lobby nebo blbost a závist.


Nepřihlášený uživatel

#68

2015-04-14 06:34

Celý rok se těším na dovolenou, dovolenou v kempu s alespoň stovkou lidí, díky

Nepřihlášený uživatel

#69 Re: to ale není ojedinělá buzerace

2015-04-14 13:04

#26: - to ale není ojedinělá buzerace 

 tento policejne totalitni stat je mym nepritelem

15.4.2015

#70

2015-04-14 17:48

Štrougal sebral 3 km břehu , ale tenhle xindl sebral všechno.


Nepřihlášený uživatel

#71

2015-04-17 10:33

Nová zákonná úprava je zjevně diskriminační vůči lidem provozujícím jachting. Jachtaři konkrétně za sezonu, která je čím dál kratší, díky povodí, platí nemalé peníze za letní kotvení. Komu tento zákaz prospívá, je zřejmé - rybáři a majitelé předražených loděnic s omezenou kapacitou, jedná se jak o Slapy, tak Orlík. Prakticky to znamená dělat jen jednodenní vyjíždění ze stálého kotviště, pokud zákaz nebude dodržen , pak pokutování a získávání peněz do rozpočtu správce vodního toku. Zajímalo by mě, která chytrá hlava zase toto vymyslela, resp. od koho, či od které vlivné skupiny přišel tento podnět ke změně zákona. Marcela Karešová

Nepřihlášený uživatel

#72

2015-04-17 11:49

Myslím že je více než jasné kdo v tom má prsty a komu se to nejvíce hodí do krámu, smutné je že se k tomu neumí postavit čelem, ale raději mlží a naoko protestují a vysmívají se nám rovnou do obličeje.


Nepřihlášený uživatel

#73

2015-04-17 18:58

Určitě rozšiřovat tuto petici. Je to neslýchané co si neustále ti nahoře vymýšlejí !!!

Nepřihlášený uživatel

#74 Re:

2015-04-18 11:37

#71: -  

 Dobrý den.

Paní Marcelo,poukazujete na rybáře a ne jen Vy,ale ty také mají lodě a dokonce registrované.

Jako já i můj bratr a jezdíme na Orlík aby chom si odpočali a zachytali.

Tento zákaz nám velmi vadí a podepsali jsme také petici,nejsme nepřátelé jachtingu ani jiných vodních sportů.S úctou Svatoslav Špaček


Nepřihlášený uživatel

#75 Re: Re:

2015-04-18 12:25

Jurečka se věru předvedl