Petice proti umístění busty Karla Kryla v budově parlamentu ČR

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2014-09-27 06:55



Nepřihlášený uživatel

#77 To je pravda. Stačí krátka veta.:

2014-09-27 08:18

#1: -  

 


Nepřihlášený uživatel

#78

2014-09-27 10:56

Píseň Neznámého vojína - text

Zpráva z tisku:
Obě delegace položily pak věnce na hrob Neznámého vojína.
A co na to Neznámý vojín?

V čele klaka, pak ctnostné rodiny
a náruč chryzantém,
černá saka a žena hrdiny
pod paží s amantem,
kytky v dlaních a pásky smuteční
civí tu před branou,
ulpěl na nich pach síně taneční
s bolestí sehranou.
Co tady čumíte? Vlezte mi někam!
Copak si myslíte, že na to čekám?
Co tady civíte? Táhněte domů!
Pomníky stavíte, prosím vás, komu?

Jednou za čas se páni ustrnou
a přijdou poklečet,
je to trapas, když s pózou mistrnou
zkoušejí zabrečet!
Pak se zvednou a hraje muzika
písničku mizernou,
ještě jednou se trapně polyká
nad hrobem s lucernou.
Co tady čumíte? Zkoušíte vzdechnout!
Copak si myslíte, že jsem chtěl zdechnout?
Z lampasů je nám zle, proč nám sem leze?
Kašlu vám na fangle! Já jsem chtěl kněze!

Nejlíp je mi, když kočky na hrobě
v noci se mrouskají,
ježto s těmi, co střílej’ po sobě
vůbec nic nemají.
Mňoukaj’ tence a nikdy neprosí,
neslouží hrdinům,
žádné věnce pak na hrob nenosí
Neznámým vojínům.
Kolik vám platějí za tenhle nápad?
Táhněte raději s děvkama chrápat!
Co mi to říkáte? Že šel bych zas? Rád?
Odpověď čekáte? Nasrat, jo, nasrat!!

myslím si, že tento text je naprosto jasnej a Karel by nikdy o něco podobného nestál a nikdy po ničem podobném netoužil- / natož ještě v tom vykurveném parlamentu / !!!!!!!!!!!!!!!

Nepřihlášený uživatel

#79

2014-09-27 11:47

NO NAZDAR.

Pořád je to stejný.
Nejdřív vražda,
potom pomník.

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2014-09-27 11:51



Nepřihlášený uživatel

#81 Re: Re:

2014-09-27 17:09

#12: Iva MACDONALD - Re:  

 Ivo, napsala jsi to moc krásně. MT


Nepřihlášený uživatel

#82

2014-09-27 17:37

karel je a bude vic nez kdejaky nas radoby prezident!!!!!a pod to se podepisu Jan MAJZNER

Nepřihlášený uživatel

#83 dRe:

2014-09-27 17:40

#78: -  

 dobre ty

zahradník

#84

2014-09-27 20:00

Je to poněkud chucpe... :-(


Nepřihlášený uživatel

#85

2014-09-28 08:50

Umístnění busty Karla Kryla v českém Parlamentu, za současného složení, by byla další rána slušným lidem!!!... :(

Nepřihlášený uživatel

#86

2014-09-28 15:00

k tomuto je každý komentár zbytočný ...

Nepřihlášený uživatel

#87

2014-09-28 18:55

Má to logiku, bez diskuse. A asi sám Kryl by si to nepřál, dost bych se divila. Setkala jsem se s ním a vím, že to bylo o něčem jiném. Nikdy o "důstojné" a podle Wericha "gypsové hlavě". Chtěl něco ovlivnit a brzy zjistil, že to peláší kamsi jinam. To ho moc sebralo.

Nepřihlášený uživatel

#88

2014-09-28 19:20

Jedná se o další patetický pokus pánů Janečka nebo Landy získat levně politické body pro své napůl fašistické představy?

Al

#89 Porovnanie so socializmom

2014-09-28 19:21

Páči sa mi, ako všetci súčasní "demokrati" kritizujú "kult osobnosti" a idealizovanie niektorých osobností za socializmu, a dnes sa deje úplne to isté (napríklad s Havlom, ktorého takmer vyhlásili za svätého a teraz s Krylom).

Nemám nič proti Krylovi a určite ani on sám nechcel takýto bordel, aký tú máme teraz. Súčasní "demokrati" hovoria, že komunisti si prisvojili niektoré osobnosti, ktoré ani nechceli byť komunistami, ale dnes sa deje úplne to isté, len v réžii týchto "demokratov". 


Nepřihlášený uživatel

#90

2014-09-28 19:32

To by se Karlu Krylovi vůbec, no prostě vůbec nelíbilo, vždyť o tom vypovídají jeho texty písniček. Asi jsme nějací pomatení, když to nechápeme. Hela

Nepřihlášený uživatel

#91

2014-09-28 19:59

S peticí naprosto souhlasím, Karel by se musel otáčet v hrobě.
Pavel Kozák

#92 kultura a moc (dva historické příklady)

2014-09-28 21:20

Kultura a moc mají každá svůj vlastní mechanismus - jakkoli se často dostávají do střetu.

Uvažme dvě historické skutečnosti:

1. že potomci rekatolizátorů - ba přímo jezuité - v době Temna se začali zabývat češtinou,

2. že křesťanství začalo prosakovat do vládnoucích vrstev Starého Říma.

 

Přece proto, že se řada poslanců dostala na svá místa díky nakradeným penězům a moci svých rodičů, jim nemůže bránit, aby vnitřně (opravdu!) tendovali k něčemu slušnějšímu.

Na druhou stranu jsme poučeni Vítězným Listopadem, kdy nás potomci stalinistů učili, jak má vypadat demokracie. I při sebevětší skromnosti máme závazek vůči našim předkům, kteří "stavěli svět" za První republiky.

Berme to tedy spíš jako postupný darwinismus, kdy se druhy vyvíjejí. Někomu se předci vypracovali už v 19. století, a jiný teprve bojuje s vyžírkovstvím vlastních rodičů před 30ti lety...

 

Vojtěch Klimt
Autor této petice

#93 Re: kultura a moc (dva historické příklady)

2014-09-29 05:28

#92: Pavel Kozák - kultura a moc (dva historické příklady) 

Nevím, jak se bronzové bystě podaří, aby se ze zákonodárců stali lepší lidé. Bude je okřikovat? Kopat do holeně? Chválit? Radim jim, jak se mají zachovat? Vůbec se mi nelíbí, že z mého pohledu prázdné gesto má využít Kryla, přičemž je evidentně jedno, co to bude znamenat pro něj, hlavně, aby se něco udělalo. Dobře, nechť se udělá, ale nezneužívejme při tom Kryla.


Nepřihlášený uživatel

#94

2014-09-29 07:33

Je to ostuda,Karel se musí v hrobě otáčet na protest

Nepřihlášený uživatel

#95

2014-09-29 08:28

Busta Karla Kryla do parlamentu rozhodne nepatri!!!

Nepřihlášený uživatel

#96

2014-09-29 08:33

dobrá myšlenka myslím že by se Kryl v hrobě obrátil,kdyby jeho bystu pověsili v parlamentu

Nepřihlášený uživatel

#97

2014-09-29 08:54

Karle Kryle.....RYJEME DRŽKOU V ZEMI....:-(

Nepřihlášený uživatel

#98

2014-09-29 09:17

Busta by tam mohla být umístěna jen za předpokladu že by se v Parlamentu České republiky nenacházel jediný člen jisté zločinecké organizace, tedy KSČM, což je v dohledné době, zdá se nemožné
Pavel Kozák

#99 Re: Re: kultura a moc (dva historické příklady)

2014-09-29 10:05

#93: Vojtěch Klimt - Re: kultura a moc (dva historické příklady) 

Nebude kopat, ale fungovat podle latinského přísloví, že kapka po kapce i kámen proráží, plus - v případě objektu - možná i "tím, že mlčí, kříčí".

Když každý den vidím Palackého pomník, pořád dokola přemýšlím, zda "jsme byli před Rakouskem - budeme i po něm" nebo "kdyby Rakousko nebylo, museli bychom ho vytvořit" s tím, že *jednou si přece jenom budu muset něco o Palackého motivacích přečíst*. Tyhle úvahy by u mě bez pomníku nenastaly. 

Totéž s bratrsko-sesterskou láskou, když jdeme kolem kostela ("křížem hlásá lásku"). I když v reálu to není slavné.

Něčí socha se dá těžko využít jinak, než zobrazení toho člověka. Dá se hanobit - ale to už je zneužití. Těžko říct, že prostě tím, že někdo vstoupí do Parlamentu ČR, je zavrženíhodný. To ať si pak každý případně nadává na zrcadlo. Anebo ho ta plaketa mile potěší.

 

 

 

Vojtěch Klimt
Autor této petice

#100 Re: Re: Re: kultura a moc (dva historické příklady)

2014-09-29 10:10

#99: Pavel Kozák - Re: Re: kultura a moc (dva historické příklady) 

Každý určitě ne, Karel ale nepatří na piedestal, Karel patří mezi obyčejné lidi, ať mu to dají radši někam do hospody jako Hrabalovi, když musí rozsévat pomníky, jenže to by inciátoři neměli takovou publicitu, že ano.