Petice na záchranu zámečku v Jablonci nad Nisou - Kokoníně (objekt Zámeček – ul. Dubová č.p. 293, Kokonín)

Petice na záchranu zámečku v Jablonci nad Nisou - Kokoníně My občané, nespokojení se záměrem vedení města Jablonec nad Nisou, který počítá s demolicí historického zámečku v Jablonci nad Nisou – Kokoníně (objekt Zámeček – ul. Dubová č.p. 293, Kokonín, Jablonec nad Nisou), vyjadřujeme takto veřejně svůj nesouhlas.

V dané záležitosti jsme jednali i s primátorem města Ing. Milošem Velem z ODS. Zámeček postavili čeští Němci. Jedná se o secesní stavbu. Bohužel není kulturní památkou. Objekt v minulosti sloužil armádě k rekreaci. Objekt na město přešel v roce 2014.

Daná památka představuje součást českého kulturního bohatství. Navíc aktuální stav zámečku rozhodně není katastrofální, ani dezolátní, ale naopak ideální pro obnovu a zprovoznění. Věříme, že bohaté město, kterým Jablonec nad Nisou bezpochyby je, takové peníze ve svém rozpočtu má nebo o ně může požádat. Jedinečné památky, o které se nepostaráme, nebudou zachovány pro naše potomky a pro příští generace.

Přestaňme konečně podporovat cizí, ale chránit a opatrovat vlastní!


spolek Kokonín, z.s., https://www.spolek-kokonin.cz/    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem akceptuji, že spolek Kokonín, z.s., https://www.spolek-kokonin.cz/ bude moci vidět všechny informace, které v tomto formuláři uvedu.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.


Souhlasím se zpracováním informací, které jsem poskytl/a v tomto formuláři, a to pro následující účely:
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...