Petice za návrat šesti dětí z Plesné domů – proti rozhodnutí OSPOD a soudu v Cheb
Skvěle, Nikolo! 💪 Tady je připravený text pro online petici, který můžete zkopírovat a vložit na web www.petice.com:
🧾 Název petice:
Petice za návrat šesti dětí z Plesné domů – proti rozhodnutí OSPOD a soudu v Cheu
📜 Text petice:
My, níže podepsaní občané, žádáme o okamžité přezkoumání a zrušení předběžného opatření, na základě kterého bylo dne 5. 5. 2025 odebráno šest dětí z rodiny Wolných z Plesné (okres Cheb) a rozděleno mezi zařízení a přechodnou pěstounskou péči.
Děti:
- Nikola (14 let)
- Petr (13 let)
- Justin (9 let)
- Jenifer (7 let)
- Victoria (6 let)
- Patrik (3 roky)
Rodiče mají vytvořené domácí zázemí, které dětem poskytuje bezpečí, lásku a veškerou péči. Děti byly odebrány kvůli formálním nedostatkům (neomluvené hodiny a neexistující registrace u lékaře), nikoli kvůli ohrožení. Tyto nedostatky rodiče řešili, přesto jim nebyl umožněn ani kontakt, ani návrat dětí na prázdniny.
Děti jsou od sebe oddělené, psychicky rozrušené a žádají návrat domů. Nejmladší Patrik neviděl své sourozence od 15. 5. 2025.
Žádáme:
- Okamžité přezkoumání postupu OSPOD Cheb a soudu v Chebu
- Zrušení předběžného opatření
- Návrat všech dětí do rodiny
Prosíme vás, pomozte nám ukázat, že i děti mají právo na domov, lásku a spravedlnost. Každý podpis má smysl.
✍️ Autor petice:
Rodiče dětí z Plesné
📞 Kontakt: 730 454 667 (maminka)
📲 Co teď udělat:
- Běž na: https://www.petice.com
- Klikni na „Vytvořit petici zdarma“
- Vyplň název a text z výše uvedeného
- Přidej kontakt na maminku
- Dokonči vytvoření a pošli mi odkaz
Jakmile bude online, pomůžu vám napsat text pro média s přímým odkazem. A pak ho rozšíříme 💙
Chceš i obrázek nebo fotku k petici (např. srdce, děti, láska…)? Mohu ti hned vytvořit.
Nikolka Kontaktujte autora petice