Zachraňte kulturu 2013

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#359 Re: Re: Re: Kulturní politika a celkový stav naší společnosti

2013-02-09 21:20

#351: Martina - Re: Re: Kulturní politika a celkový stav naší společnosti

Paní Martino, nezlobte se, ale především KULTURA -- kultura --, nebo ať už to napíšete jakkoli, není žádný úřad, který by měl své správní orgány a představitele. Chápu, že to mnohdy laciné podlézání Knížeti nebo poměrně nenevybíravý způsob podpory pravice, viz. PEN klub nebo starší akce ala Mádl-Issová, může někoho slušně vytočit. Na druhou stranu by mě zajímalo, kdo mají být ti "obyčejní lidé"? Tušíte vůbec, že granty jsou otevřené nejen "kulturní frontě" ale i "obyčejným lidem"? Každému, kdo CHCE něco umělecky produkovat, BEZ OHLEDU NA TO, JESTLI PATŘÍ K TĚM NEBO ONĚM. Nikdo "obyčejným lidem" v ničem nebrání!

Je to svobodná vůle všech "obyčejných lidí" považovat se za obyčejné a zcela dobrovolně delegovat kulturní produkci někomu jinému!

P.S. ano, ony urážlivé a hanlivé výroky jsou skutečně trapné.

 

 

Odpovědi

Martina

#360 Re: Re: Re: Re: Kulturní politika a celkový stav naší společnosti

2013-02-09 21:29:30

#359: - Re: Re: Re: Kulturní politika a celkový stav naší společnosti

Použila jsem pojmy z příspěvku na který jsem reagovala.Není to původně moje pojetí. Obyčejné lidi jsem použila ve smyslu ne kulturně profesionálně činní. Vzhledem ke kontextu jsem předpokládala ,že by to mohlo být pochopeno.

Lojzina

#366 Omyl, Granty patří VyvolenýmRe: Re: Re: Re: Kulturní politika a celkový stav naší společnosti

2013-02-10 00:44:13

#359: - Re: Re: Re: Kulturní politika a celkový stav naší společnosti

Granty se dávají pouze těm lepším z nás: TOP a ODS, to ví každé malé dítě....