Zachraňte kulturu 2013

Quoted post

pan Upřímný

#96 Jistě, "určitě" vám to taky podepíšu...

2013-02-06 01:29

Naši "milí" umělci, herci, básníci, a jiná podobná VIP sebranko!
Jak mile všichni umíte přesvědčovat a agitovat již všichni víme z prezidentské kampaně!
Všichni jste měli plnou "pusu" pana Schwarzenberga, tak já vám teď něco (zcela zdarma) poradím :
Řekněte si o peníze panu Schwarzenbergovi!
Vždyť, jak jste nás přesvědčovali, je to takový dobrák! On vás určitě rád podpoří!
Já tedy ani omylem. Naopak. Je mi z vás po pravdě řečeno zle, velmi blivno, a mám na vás na všechny už vysloveně alergii!
Měli by jste se za sebe stydět a při nejmenším chytit za nos.
Ale nebojte se, že by jste ze mně udělali zcela nekulturního člověka - naštěstí je ještě možné sledovat "skutečnou" kulturu v zahraničí.
Proto nepočítejte s jakoukoli mojí podporou, dokonce ani tou, co je zadarmo. O tom, že bych v nejbližší době šel do divadla, na koncert či nějaký český film, už vůbec neuvažuji, a co víc - nejsem zdaleka sám.
Dědeček mi vyprávěl o tom, že pamatuje doby, kdy šli komedianti od vesnice k vesnici, a hráli svoje "představení" za kousek chleba. A já (možná marně, ale přes to) doufám, že se ta doba vrátí...
Nakonec vám (opět zcela zdarma) poradím, jek peníze sehnat:
Zkuste se živit poctivou prací!

P.S.: Vím, že za normálních okolností se slovo "Vás" píše s velkým V, tak nevzdělaný nejsem. Ve vašem případě píšu malé "v" zcela záměrně, abych vám ukázal, jak vámi pohrdám...

Odpovědi

Otakar lll. zvaný pivní a plechový

#346 Re: Jistě, "určitě" vám to taky podepíšu...

2013-02-09 15:11:21

#96: pan Upřímný - Jistě, "určitě" vám to taky podepíšu...

Pěkný den pane Upřímný,

ve slovu Vás se píše velké písmeno, jestliže oslovujeme osobu určitou jednotlivou nikoliv obecnou v množném čísle.

P.S. Volil jsem Karla a přitom bych petici nikdy nepodpořil, jsem výtvarník a vždy jsem se uživil sám bez dotací.... Vím velmi dobře, že jde o klientilismus těch co nestydí tímto způsobem přijít k penězům. Dědečkovi gratuluji k dlouhověkosti...:-)


Nepřihlášený uživatel

#348 Re: Jistě, "určitě" vám to taky podepíšu...

2013-02-09 15:31:22

#96: pan Upřímný - Jistě, "určitě" vám to taky podepíšu...

Pokud byste si přečetl text petice, pak byste nemohl napsat takové blbiny. A mmch., Vás/vás, má celkem jednoduchá pravidla, akorát o nich nemáte potuchy. Takže já vám teď (zcela zdarma) poradím: Prostudujte si pravidla ČJ, jsou na netu grátis, a ani nemusíte, za pár kaček, do knihovny...