Petice za zákaz kouření v restauracích

Quoted post

m_c_k

#24 Re: Re: Re: Nekuřáci v Česku umírají kvůli kuřákům. Tři tisíce lidí ročně

2012-12-19 12:03

#20: Vendis - Re: Re: Nekuřáci v Česku umírají kvůli kuřákům. Tři tisíce lidí ročně

Jde o svobodu podnikání, kterou stanovuje zákon. Svobodu provozovat hospodu, bar či kavárnu, kde se kouří. Cigarety jsou jedny z mála produktů, které nelžou - kouření zabíjí, pasivní rovněž. Všichni to vědí a spousta kuřáků kvůli tomu přestává kouřit. Dovolím si tvrdit, že ke změně zákona dojde a zákaz kouření bude prosazen. Z podstaty samé to nebude špatně. Jsem ale skeptický k tomu, zda takovéto zákazy jsou správné. Nesouhlasím s nimi. Nesouhlasím s pozitivní diskriminací (ať už se týká rasy či pohlaví) a mám podobný vztah i k tomuto zákazu. Je strašně těžké určit, kdo v této diskuzi vlastně vystupuje, ale tipuji, i podle podpisů, že za zavedení takového zákona se budou spíše prosazovat lidé z velkoměst s VŠ. Já jsem SŠ, necelých 40, Brno. Kouřím tak 5 cigaret denně, nekouřil jsem přes 3 roky. Patřím k těm velmi ohleduplným kuřákům. Pokud k tomu zákazu dojde, budiž, budu se jím samozřejmě řídit. Čekám, kdy budeme po vzoru dalších států vystřihovat ze starých filmů záběry s cigaretou...

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#151 Re: Re: Re: Re: Nekuřáci v Česku umírají kvůli kuřákům. Tři tisíce lidí ročně

2013-04-30 19:11:15

#24: m_c_k - Re: Re: Re: Nekuřáci v Česku umírají kvůli kuřákům. Tři tisíce lidí ročně

A proč to sem píšeš??? Patnáct řádků hoven... Raso, či pohlaví???