Petice proti rušení praktických škol

Quoted post

Zelda

#198 Re: ... další argument

2012-10-29 21:18

#11: Ivča - ... další argument

Milá Ivčo,

ačkoliv je to mimo hlavní téma, já jsem jedna z "těch" kteří si toto vzdělání pracně dodělávají dálkovou formou na teologické fakultě, obor spec. pedagogika a mohu vám pravdivě sdělit, že na Ped. fakultě by mne za 5let studia tak nepřipravili, jako 6 let praxe,které mám. Neučím proto,že nemohu sehnat práci v oboru, naopak, jako jazykář vím, že bych práci v PRAZE, kde bydlím, sehnala okamžitě a dvakrát, možná i třikrát tak placenou, ale světe div se, já proste CHCI učit, protože mne to baví! Byla u nás inspekce a moje hodina dopadla lépe, než učitelkám s dlouholetou praxí a vzděláním na pedagogické fakultě. Opravdu, OPRAVDU mne rozčiluje tento názor, který říká, že člověk s pedagogickou fakultou je hodnotnější učitel, než bez ní.... NENI TO PRAVDA! U těch,co na to nemají pedagogická fakulta absolutně nehraje roli! Nemusím chodit daleko, ještě dnes máme všichni v našich pamětích příběh týraných dětí z Kuřimi, kde jejich matka studovala pedagogickou fakultu v Brně....opravdu pedagožka,kterou bych chtěla mít u svého syna!!!! Apropos když jsem u svého syna, je mu teprve dva a půl,ale kdyby mohl, jistě by Vám rád povyprávěl o tom, jaké to je,kdyz maminka od jeho 7 měsíců jezdí sobotu,co sobotu studovat přes celou republiku, protože někdo strašně chytrý vymyslel, že každý učitel prostě musí mít vzdělání pouze na pedagogické fakultě. A ještě jednou, poč to dělám? protože mě to BAVÍ. S pozdravem a přáním vstřícnějších myšlenek Jana Březinová Zelingerová

Odpovědi

Gordon

#201 Re: Re: ... další argument

2012-10-29 23:00:29

#198: Zelda - Re: ... další argument

Máte 100% pravdu. Jako ředitel školy jsem dělal výběrové řízení na asistenta pedagoga. Zájemci byli tři, dva s čerstvým bakalářským titulem obor speciální pedagogika, jeden s výučním listem, kurzem pro asistenty pedagoga a praxí - po vyučení ve fotoateliéru a 9 letá výchova vlastního syna. Je u nás ve škole třetím rokem a dodnes nelituji svého rozhodnutí pro asistentku pedagoga bez VŠ vzdělání, její porozumění pro děti i jejich rodiče je neocenitelné. Vzdělání je pouze papír, pro naše děti je potřeba cit a vnímavost.