Petice proti rušení praktických škol

Quoted post

Martina Wilhelm

#33

2012-10-16 21:58

Od roku 1996 jsem působila jako třídní učitelka na základní škole praktické. Nyní již druhým rokem žiji ve Švédsku. Zrušení speciálního školství připadá v úvahu až změníme normativy v počtech žáků. Po půlroční praxi ve školství ve Švédsku mohu říci, že zde jsou jiné podmínky pro žáky i učitele, nechť jde o materiální zabezpečení(všeho dost) či počty žáků, které odpovídají počtům našich "speciálek". Také by si měli ti, co poukazují na školství v jiných státech prostudovat obsah učiva těcto států a porovnat s obsahem našich praktických škol pak hovořit o integraci.

Odpovědi

Gordon

#34 Re:

2012-10-17 00:51:31

#33: Martina Wilhelm -

Děkuji moc za Vaši reakci, protože nám mocipáni neustále tvrdí, jak je školství ve Skandinávii geniální. Ano, vím, že je to pravda, protože jsem byl v Norsku týden na studijní návštěvě. Vím tedy alespoň zhruba o čem mluvíte. Nám tady dávají za příklad śtátní školy ve Velké Británii, kde se úroveň znalostí sotva blíží naší zvláštní škole. Itálie, o té je škoda mluvit, tam je speciální školství na vedlejší koleji. Budu Vám vděčný za Vaše postřehyze Skandinávie, protože argumenty jsou velmi důležité a Vy se svými zkušenostmi doma i ve skandinávských zemích nám můžete pomoci. Zde se speciální školství, které jsme budovali desítky let dostává do rukou naprostých demagogů a laiků, kteří se snaží zviditelnit údajným porušováním práv romských dětí a zničit celý náš systém školství. Děkuji moc za Vaše reakce a postřehy. Můj e-mail: gordon.brei@volny.cz