PLATY VYSOKOŠKOLSKY VZDĚLANÝCH UČITELŮ MŠ

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#92 Re:

2012-01-12 19:50

Již jednou jsem se zde vyjadřovala, ale spíše k tomu, proč ve starším věku nestudovat či studovat vysokou školu. Nikdo se však nevyjádřil k tomu, co je v jiných oborech zcela bězné - pokud je na stejné místo přijat středoškolák a vysokoškolák a jsou  oba odborníci: vysokoškolák vzhledem ke svému vzdělání má vyšší plat. Nyní jen tak pro zasmání, či zamyšlení... Dokončila jsem v loňském roce vysokou školu (ve věku 50 let). Nebylo to lehké, ale dá se říci, že i v tomto věku (po 30 letech praxe) jsem se dozvěděla spoustu nových věcí a snažím se své poznatky uplatňovat v praxi - v oblasti diagnostiky, projektů atd,pro celou MŠ zajišťuji na konci školního roku velkou sportovní akci...nebudu zde vše vypisovat. Jaké bylo mé překvapení na počátku letošního roku. Od vedení MŠ se učitelky dozvěděly o přerozdělení odměn za prošlý rok. Plně si uvědomuji, že odměny jsou nenároková složka (přímo řečeno, nemáte na ně nárok)- velké odměny dostaly učitelky se střední školou, ostatní menší. Nedělám svoji práci pro peníze, nezůstala bych u tohoto zaměstnání přeci 30 let. Hodně jsem o tom přemýšlela a protože si myslím, že jsem vcelku pozitivní člověk, budu se řídit heslem: "co tě nezabije, to tě posílí". Přeji všem klidnoi práci a hodné děti. Zdeňka

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#93 Re: Re:

2012-01-12 20:56:56

#92: - Re:

Souhlasím s Vaším názorem. Lepší bych to nenapsala. Mám obdobné zkušenosti a to nejen s odměnou. Dokonce je to obdobné i s osobním ohodnocením, kde se pracovnici se středoškol. vzdělání vyrovnával rozdíl (v minulém roce). Opravdu všude jinde je výše vzdělání odstupňováno. Také nejsem začátečnice. Mám 20 letou praxi. Nechápu nové platové tabulky a podporu vzdělávání.