Uzavření škol i pro MATURANTY

Quoted post

Jawi

#18 PRACOVNÍ POVINNOST, OMEZENÝ ČAS SE PŘIPRAVIT

2020-04-20 18:35

Jsem studentkou oboru Sociální služby a pracuji dle nařízení vlády na plný úvazek v přímé péči o klienty, často mám směny i o víkendech. Z práce jsem velmi unavená a mám velmi omezený čas se připravit na maturitní zkoušku, proto mě to uvádí do situace, kdy maturitní zkouškou v červnu neprojdu pravděpodobně a budu ji dělat za tři měsíce později znovu v září, místo abych se mohla věnovat práci o prázdninách, strávím to učením. Na studium tenhle rok mít asi prostředky nebudu. Jsem v těžké situaci, byla bych ráda, kdyby vláda to brala alespoň trochu v úvahu a situace také mnoha dalších. Dostala jsme nařízením pracovní povinnost a to v plném rozsahu pracovní doby a teď mám projít maturitou, když se na ni nemám čas ani energii naučit. Moc bych si přála, kdyby vláda tuto petici vzala v úvahu, pokud bych dostala maturitu za vysvědčení, jak bylo předem plánovano, ušetřilo by mi to spoustu problémů z hlediska studia vysoké školy, finančních možností a mohla bych nadále pokračovat v práci v pečovatelské službě bez omezení. Práce mě baví, vím, že taková práce je v této době potřeba, ale maturita se zkrátka zdá teď pro mě naprosto nemyslitelná.

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#19 Re: PRACOVNÍ POVINNOST, OMEZENÝ ČAS SE PŘIPRAVIT

2020-04-20 19:16:11

#18: Jawi - PRACOVNÍ POVINNOST, OMEZENÝ ČAS SE PŘIPRAVIT 

Naprosto Vás chápu... Také budu letos maturovat. Je mi 34 let, jsem samoživitelka a po celou dobu karantény chodím do zaměstnání na plný úvazek. Odpoledne po práci dělám úkoly se synem, který chodí do třetí třídy. Na učení na maturitu mi moc času ani energie nezbývá. Jenže ti nikoho z ministrů bohužel nezajímá.




Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...