Petice za záchranu porodnic v ČR

Quoted post

Mab

#39 Re: Perte do mě ať je po mě :D

2011-12-04 13:06

#22: Beast - Perte do mě ať je po mě :D 

 Beast, ale tady nejde jen o mimořádné případy, které potřebují akutně pomoci, ale o tisíce žen, které mají fyziologické těhotenství, fyziologický porod a fyziologického novorozence. Tyto ženy chtějí rodit v blízkém okolí a ne jet hodinu do porodnice (už teď se někde hodina dojezdu považuje za normu), chtějí rodit  přirozeně v klidu a bez urychlování a hlavně chtějí individuální přístup, chtějí podporu bondingu, kojení apod. Tedy to co je v zahraničí standard a ne nesmyslná přání alternativních matek, jak to tady v čr občas někdo prezentuje. Velké porodnice jedou často na úkor kvality na kvantitu, individuální přístup se vytrácí, což je jasné, pokud má jedna PA na starost 5 rodiček. Takže rušení malých porodnice není cesta jak uštětřit a dopřát lepší péči, bohužel naopak. Ve velké porodnice je větší spotřeba analgetik, oxytocinu, vyšší procento císařských řezů, vyšší procento nástřihů, vyšší spotřeba dokrmů pro novorozence. Právě proto, že je to jednodušší řešení pro zdravotníky, hl. časově, než vyčkávací individuální přístup s individuální poradou, která vyžaduje hlavně čas, ale ne finance.

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#291 Re: Re: Perte do mě ať je po mě :D

2012-01-13 19:22:20

#39: Mab - Re: Perte do mě ať je po mě :D 

 Napsala jste to moc hezky, je to přesně tak.Já jsem přenášela týden, malej nechtěl ven. Jelikož jsem měla po termínu byla jsem hospitalizována v malé porodnici - Vyškov, kde jsem byla celodenně pod lékařským dohledem. Jelikož jsme oba byli v pořádku porod se zbytečně nevyvolával a pěkně se počkalo až se to spustí samo. Nakonec se vše rozběhlo samo, porodila jsem o 11 dní později, já i malej sme byli naprosto v pořádku. Mám několik známých, které rodily v Brně v Bohunicích a je pravdou, že máš-li 5 dnů po termínu okamžitě se jde na vyvolávání. Vyskytne-li se sebemenší problém - okamžitě se volí císařský řez. Hospitalizace po porodu pouze 2dny, ve Vyškově 5dnů. Velké porodnice se rovnají opravdu továrnám na děti. Mimo jiné i malé porodnice mají spostu odborníků ve svém oboru. Konkrétně gynekologicko-porodnické oddělení ve Vyškově, kde dělá primáře Mudr. Eim, který je uznávanou kapacitou .