Petice za záchranu porodnic v ČR

Mab

/ #39 Re: Perte do mě ať je po mě :D

2011-12-04 13:06

#22: Beast - Perte do mě ať je po mě :D 

 Beast, ale tady nejde jen o mimořádné případy, které potřebují akutně pomoci, ale o tisíce žen, které mají fyziologické těhotenství, fyziologický porod a fyziologického novorozence. Tyto ženy chtějí rodit v blízkém okolí a ne jet hodinu do porodnice (už teď se někde hodina dojezdu považuje za normu), chtějí rodit  přirozeně v klidu a bez urychlování a hlavně chtějí individuální přístup, chtějí podporu bondingu, kojení apod. Tedy to co je v zahraničí standard a ne nesmyslná přání alternativních matek, jak to tady v čr občas někdo prezentuje. Velké porodnice jedou často na úkor kvality na kvantitu, individuální přístup se vytrácí, což je jasné, pokud má jedna PA na starost 5 rodiček. Takže rušení malých porodnice není cesta jak uštětřit a dopřát lepší péči, bohužel naopak. Ve velké porodnice je větší spotřeba analgetik, oxytocinu, vyšší procento císařských řezů, vyšší procento nástřihů, vyšší spotřeba dokrmů pro novorozence. Právě proto, že je to jednodušší řešení pro zdravotníky, hl. časově, než vyčkávací individuální přístup s individuální poradou, která vyžaduje hlavně čas, ale ne finance.