Omluva za Tibet 2014

Quoted post

Jan Maška
Autor této petice

#163 Re: Historie Tibetu

2014-04-29 14:07

#155: - Historie Tibetu

Zde ale nejde primárně o Tibet jako takový. S Vaší úvahou na téma "co by se stalo s Tibetem" nemohu polemizovat, to co říkáte je docela možné, stejně jako je možné že by dalajláma dokázal svou morální autoritou Tibet dovést do 21 století.

Ale jak říkám, o to tu nejde. Jde o samotný princip, o to že pan ministr Zaorálek dal světu jasný signál že Česká republika za příslušný bakšiš bude tolerovat i porušování lidských práv.

Odpovědi

bunny

#168 Re: Re: Historie Tibetu

2014-04-29 14:13:02

#163: Jan Maška - Re: Historie Tibetu

Ano zda se to nemoralni... a mozna take je... ale za nasimi zady to delaji vsichni. Akorat se o tom nemluvi. Proc myslite, ze nemecke koncerny maji tolik zakazek v Cine? Cina je obrovsky trh a znamena tisice pracovnich prilezitosti pro nas prumysl... a je treba take zohlednit ekonomicke zajmy statu. Ale myslim jsi, ze opet se tady diskutuje "o nas bez nas". Tedy ja osobne bych rad znal nazor tybetana, ktery skutecne v tibetu aktualne zije. tedy jeho nazor na to, co by chtel. Zda samostatny tibet, nebo tibet soucasti Ciny


Nepřihlášený uživatel

#172 Re: Re: Historie Tibetu

2014-04-29 14:18:01

#163: Jan Maška - Re: Historie Tibetu

Jak jsem psal, s ním nesouhlasím a beru to. :-)

Ale jen z části. O Tibetu se nejvíc mluví, teď tedy i o Ukrajině. Ale že se podobné věci dějí i v řadě jiných zemí (a bohužel i těch nejvyspělejších, vedle řady zemí třeba v Africe), o tom se nemluví - buď se to neví nebo se to ignoruje. Ten princip, o kterém píšete, já beru ale právě s ohledem na toto; nelíbí se mi, že dodržování lidských práv, resp. jejich neuznávání a nedodržování, se řeší dle Tibetu. Hodně přehnaně řečeno by se to pak dalo formulovat "tak jsme podpořili Tibet a máme hotovo". Přitom jinde se dějí podstatně horší věci...