Chceme Bezáka českobudějovickým biskupem

Quoted post

Jan Patterson

#1 Vy jste se dočista zbláznili!

2014-03-10 11:03

Osobně bych vám všem doporučoval se nejdříve seznámit s tím, kdo Robert Bezák je, co hlásal a jak se jako arcibiskup staral o svou diecézi. Jestli chcete mít diecézi plnou Slováků na klíčových funkcí a špičkových kněží, teologů a laiků někde na úplném okraji, tak prosím. Já bych si osobně nic takového ve své diecéze nezkousnul. Ještěže o jmenování biskupů nemohou rozhodovat větší měrou laici, ale církevní představení, kteří posílají jen seznam kandidátů papeži, který má rozhodující slovo. To by to jinak v Církvi vypadalo jak v kůlničce na dříví!

Odpovědi

Dědek

#4 Re: Vy jste se dočista zbláznili!

2014-03-10 16:43:14

#1: Jan Patterson - Vy jste se dočista zbláznili!

Osobně nemám příliš pochopení ani pro tuto petici, ani pro tvrzení ve vašem příspěvku. Oboje mi připadne poněkud pomýleným...

Jan Molnár

#8 Re: Vy jste se dočista zbláznili!

2014-03-11 07:20:28

#1: Jan Patterson - Vy jste se dočista zbláznili!

Obávám se, že nemluvíte pravdu. Zatím jsem se nesetkal s žádným proviněním pana arcibiskupa.

Naopak - má mnoho předností, které mnohým slovenským, ale i českým biskupům schází.

 

 

 

Kunhuta Gertruda

#11 Re: Vy jste se dočista zbláznili!

2014-03-12 02:57:10

#1: Jan Patterson - Vy jste se dočista zbláznili!

Kůlničkou na dříví na dříví nazýváte demokratické principy a nelíbí se Vám. Je tady ale přes 100 lidí, kterým se nelíbí současný absolutistický princip "drž hubu, krok a hlavně moc nemysli". Ano, církev dobře drží pohromadě kvůli totální absenci vnitřní demokracie a plurality názorů, ale je tohle vůbec žádoucí stav? K čemu je dobrá zkostnatělá archaická skupina nostalgiků po časech minulých, kteří si pletou poslušnost se slepou oddaností a konstruktivní kritiku mají za protiklad lásky? Je to k ho*nu.


Nepřihlášený uživatel

#13 Re: Vy jste se dočista zbláznili!

2014-03-12 08:59:41

#1: Jan Patterson - Vy jste se dočista zbláznili!

dobrý den,ještě že pánů Pettersonů na světě není mnoho  :-)

pěkný den

Jana