Praha 1 trpí - petice proti uzavírání Smetanova nábřeží

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#90 Trpí tím i Praha 2

2013-10-02 20:58

Prapodivným experimentem uzavírání Smetanova nábřeží trpí i další městské části - Praha 2 určitě. Dochází k rušení průjezdných tras bez náhrady, které se logicky projevuje zvýšeným provozem na zbývajících ulicích. Naštěstí zatím jen pár sobot a pevně doufám, že tento experiment nebude bez celkové koncepce pokračovat. Všimli jste si, jak již třetí sobotu po sobě nefunguje návaznost tramvají, které nabírají zpoždění buď při průjezdu Smetanovým nábřežím, nebo v Karmelitské. Když jsem se druhou sobotu nemohl spolehnout na jízdní řád, udělal jsem tu třetí to, co asi nebylo cílem. Jel jsem autem. A protože jsem byl zvědavý jaká že to akce přináší zmatky do širšího okruhu Prahy, šel jsem se na nábřeží podívat. Organizace žádná, stánky slušně řečeno prapodivné. Nepochopil jsem, proč bych měl chodit a sedět na silnici či přímo polehávat na chodníku, když v dosahu pěšky je Žofín, Slovanský ostrov, Kampa, náplavka, Letenské sady a spousta dalších přirozených míst pro tyto účely. Dodnes jsem si myslel, že se chodí po chodníku, sedí na lavičkách, popíjí na k tomu určených a hojných zahrádkách restaurací, děti si hrají na hřišti a na trávníku a ne na koberci či silnici. Asi jsem trochu nechápavý, ale co je vlastně účelem této prapodivné akce a pro koho se nábřeží uzavírá?

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#91 Re: Trpí tím i Praha 2

2013-10-02 21:15:50

#90: - Trpí tím i Praha 2

Magistrát tvrdí - Společným cílem je prověřit jak lze řešit problémy dopravně přetíženého nábřeží a protilehlého malostranského břehu. Vytvořením otevřeného debatního prostoru se zaměřením na otázky rozvoje Prahy a zlepšování správy města se také rozbíhá projekt Ladíme Prahu. Jeho snahou je zlepšit vztah Pražanů k veřejnému prostoru – naučit obyvatele veřejný prostor nejen užívat a sdílet, ale také se o něj starat.

Nechápu to naprosto stejně:

  • prověřit jak řešit dopravu uzavřením páteřní komunikace bez náhrady. Co třeba uzavřít D1, když tam jsou v pátek a neděli kolony
  • otevřít debatní prostor - koho s kým? kdo nehledal, o žádné debatě nevěděl a na ní bylo spousty statistů z jednoho sdružení
  • naučit pražany veřejný prostor užívat - koupit si párek na nábřeží, lehnout si na chodník
  • a také se o něj starat - ?????

Skutečný cíl? To vědí jen pánové z AutoMatu a provozovatelé těch stánků.