PETICE proti spalovně biomasy ve FRÝDLANTĚ NAD OSTRAVICÍ

Quoted post

Jan Damek

#4 Vlivy spalovny

2013-05-05 12:11

Pokud si přečtete podklad pro EIU (odkaz u petice), vliv znečištění nebude významný (v posudku dokonce píšou "nepodstatný"). Nicméně limity PM10 jsou 50ug/m3, které jsou velkou část zimy díky ostravskému průmyslu překročeny, pak nechápu, proč by spalovna měla uprostřed města dodávat špičkově v nejbližším okolí dalších cca 10ug (tj. 20% limitu).
Dále jsem zatím nikde nečetl, jaký bude přínos pro obyvatele FnO? Budete mít levnější teplo? Budou se moci odpojit některé lokální topeniště, takže se vykompenzuje zátěž spalovny?

Jsem z F-M, a postavení spalovny v některé okrajové části bych se za určitých okolností nebránil. Ale uprostřed města... typická arogance kapitálu.

Odpovědi

Miroslav Gibas, Ostrava

#19 Re: Vlivy spalovny

2013-05-05 17:27:56

#4: Jan Damek - Vlivy spalovny

Zvláštní, že třeba rakušáci, kteří jsou dost ekologicky založení mají spalovnu přímo v centru Vídně. Dnešní technologie na spalování biomasy mají zanedbatelné znečištění. Navíc ve Vídni to je dokonce spalovna odpadu, ne biomasy ;)


Nepřihlášený uživatel

#26 Re: Vlivy spalovny

2013-05-05 19:07:13

#4: Jan Damek - Vlivy spalovny

Nezapomeňte, že nějak tam tu štěpku musíte dopravit .... těžká auta středem města.

Pak uskladnit ... za sucha prašnost.

Už jenom to jsou argumenty proti. Mám Frýdlant rád a nerad vidím jakoukoliv snahu zmrvit, co ještě zmrvené není.


Nepřihlášený uživatel

#68 Prostě ToTady nechcem a hotovo....nějaké Kecy že vliv znečištění nebude výýznamnRe: Vlivy spalovny

2013-05-07 06:24:33

Prostě ToTady nechcem a hotovo....nějaké Kecy  že vliv znečištění  nebude významný Je dost Slabý Argument....Pujde o to kdo si namastí Kapsu a vypere Dotace...Na ukor Obyčejných Lidí...SPALOVNU NEBRAT...!!!!

 

#4: Jan Damek - Vlivy spalovny