Zachraňte kulturu 2013

Honza73

/ #321 Re: ...

2013-02-08 10:40

#282: aaaaaaa - ...

Vite, to je hluboký omyl, že to spolu nesouvisí. Ve skutečnosti je to jedna strana téže mince. Podpora Karla Schwarzenberga v prezidentských volbách byla (a ne, že ne) podporou politiky téhle vlády se vším všudy, co k tomu patří. A taky TOP 09 se vším, co a kdo k ní patří. To, že si velká část voličů KS dokázala sama sobě nalhat nebo si nechala nabulíkovat, že to tak není a že KS je jakási andělská bytost bez politické (podnikatelské, restituční a jiné) minulosti, která s tou současnou mizérií nemá absolutně nic společného a která naopak navazuje na (zcela virtuální, od reality na hony vzdálený) světlý odkaz Václava Havla v kontrastu s temnotou Klauzemanovy opoziční smlouvy, což je mimochodem hloupost až na půdu, na tom nic nemění. Já ale nevyčítám stoupencům KS z řad naší báječné kulturní fronty, že podporovali zrovna jeho, i když mi nad tím zůstává rozum stát a při pohledu na některé servilní kreace, které se vynořily během kampaně, se mi vybavovalo ono úsloví o poníženém lízání kopající boty. To, co mě opravdu napružilo, byly jejich neobolševické manýry a ostentativní pohrdání těmi, kdo neráčejí sdílet jejich bludy a preference. Takovým dobytkům, jako je Jan Hřebejk, Adam Drda, Pavel Liška a mnozí jiní, kteří v tomto směru zvlášť vynikli, bych namísto grantů s chutí naplil do očí a dost mě štve, že teď budu s touhle pakáží podepsaný na jedné petici.