Petice za zákaz kouření v restauracích

apac

/ #18 Re: Re: Pasivní kouření

2012-12-19 11:16

#5: m_c_k - Re: Pasivní kouření

Podle mne je možnost volby, kterou avizujete, dost omezená, zejména, pokud máte přátele kuřáky. Vybírat si přátele podle toho, jestli kouří, nebo nekouří, je, jistě uznáte, dost přitažené za vlasy. Takže ano, mí přátelé, kteří kouří, mě vlastně nepřímo nutí chodit do prostor, kde se taky kouří. A pokud má kuřák možnost kouřit, tak prostě kouří a dle mé zkušenosti většina z nich kouří tím víc, čím víc kolem nich lidi kouří. Podle mne je kouření vevnitř pohodlný zvyk a přijmutí toho, že se nedá kouřit v restauraci, baru nebo kavárně je "jen" psychologický problém . Dřív se kouřilo všude, i tam, kde to dnes již vůbec není přijatelné: na pracovištích či v dopravních prostředcích. Sama mám přítele, který kouří jako fabrika. Zákaz ouření v kavárnách v Belgii tedy nepřijal s žádným nadšením. Po roce zkušenosi s ním však i on a řada dalších kuřáků uznává, že to je fajn. Když chce kouřit, tak jde prostě ven. V čem je však v Belgii rozdíl, je to, že sedět na terase se dá relativně dlouho do noci, pokud vyloženě nehlučíte. V tom bych viděla celek limit v ČR, kde řada zahrádek a terásek končí nekompromisně v 22h.