Petice za změnu na pozici náměstka hejtmana pro oblast školství

Eva Skálová

/ #57

2012-12-18 11:12

Odmítám akceptovat zatvrzelého člena KSČ na jakékoliv pozici ve státní správě, specielně tam, kde má možnost ovlivňovat oblast školství. Mám k tomu mimo jiné i osobní důvody: mého tatínka vyloučili z vysoké školy po únoru 1948, já jsem v letech normalizace (1975) nedostala doporučení ke studiu. Mým vnoučatům něco takového nikdo neudělá !! Když čtu příspěvky liodí, kteří obhajují "báječná léta" za minulého režimu, dělá se mi zle. Chápu, že s odstupem času si člověk minulá léta idealizuje, pamatuje se jen na to, co bylo hezké - byli jsme mladší, klouby nebolely... Já jsem v listopadu 1989 zažila úžasný pocit: do té doby mi celý život někdo "stál na hlavě" a já jsem tu hlavu mohla zvednout jen s velkými obtížemi. A najednou tam ten "někdo" nebyl a já jsem se mohla svobodně nadechnout. A už jen za tenhle pocit svobody to všechno stálo ! Moje děti mohly cestovat a studovat i v zahraničí, mohly si svobodně zvolit svou cestu. A i když nejsme bohatí, nemám důvot kňučet a nadávat na svět. A pokud jde o Václava Havla, tak právě jemu bychom měli být vděční a ne tady plivat ubohé jedovaté sliny. Mimochodem je to jediný čech, jehož jméno zná a váží si ho celý demokratický svět.