Petice proti rušení praktických škol

Lena

/ #284 Nerušit praktické školy!!!!

2012-11-25 16:09

Petici jsem podepsala před několika týdny, ale teprve v tomto týdnu jsem se prokousala Strategií boje proti soiálnímu vyloučení na období 2011-15, což je dokument, na základě kterého máme začlenit naši nepřizpůsobivou /zatím ještě pořád/ menšinu. Tento dokument je velice netolerantní, několikrát se objevuje slovo ZAKÁZAT, co všechno se má rušit a zakázat, od přípravných ročníků při praktických školách, po praktické školy samotné. Nechápu zaslepenost autorů "Strategie".Co si od toho slibují? Že se naši nepřizpůsobiví změní, budou vděční a začnou si vážit štědré sociální podpory, kterou stát poskytuje? Začnou se o děti zodpovědně starat, posílat je do školy? Pouze je učíme, že bez práce nejsou koláče.A návratnost pro společnost je nulová.Finanční motivace v jejich případě nefunguje, jen jsou zvyklí, že se někdo za ně postará a oni nemusí nic, žádné povinnosti, žádná zodpovědnost, žádné postihy.Žila jsem a pracuji v Mostě.Asi všichni již slyšeli o sídlišti Chanov - také krásný příklad pokusu o socializaci nepřizpůsobivých. Co zdarma dostali, to vesele zlikvidovali a rozkradli. Je mi špatně, když si v uvedeném dokumentu přečtu, kolik sociálních terénních pracovníků se bude snažit pracovat v rodinnách, že bude povinná docházka do mateřských školek - školné a stravné pochopitelně uhradí stát, navíc aby se rodiče vůbec nemuseli snažit, pro děti budou docházet soc. pracovníci nebo bude fungovat svozová služba. Ta sveze špinavé, unudlané, zavšivené děti, bez základního vybavení - oblečení, pomůcky, svačiny, do školek a do škol,kde je učitelky místo toho, aby se věnovaly vzdělávání normálních dětí, budou učit, jak se smrká do kapesníku a co je teplá voda...Asi není třeba psát to, co už napsalo mnoho lidí přede mnou - postrádám ochranu nás normálě pracujících, kteří zodpovědně plánují rodinu, tudíž mají max.3 děti, o které se řádně strají, usilují o zajištění co nejlepšího vzdělání, financují kroužky ...Přečtěte si "Otevřený dopis učitelek z východního Slovenska", běhá z toho mráz po zádech, ale tam směřujeme. Je potřeba si uvědomit, že praktické školy nenavštěvují pouze nepřizpůsobiví Romové, ale také děti, které opravdu učivo základní školy nezvládají, proč jim upírat možnost na to, aby navštěvovali školu, kde jsou pro ně lepší podmínky a mají šanci, že se naučí to, co jsou schopni se naučit,ale nebudou středem posměchu a šikany, budou úspěšní v rámci svých možností.