Otevřený dopis ombudsmanovi-stop lidským paskvilům

Renča

/ #64

2012-11-15 18:54

Pěstounům jsou vyčítány peníze...odměna pěstouna - plat a drahé náklady na dítě v pěstounské péči..někdo neumí asi dobře počítat..dítě dostanete z dětského domova pomalu nahé, jen v základním ošacení. Ano, je pravda že dodatečně pěstoun obdrží dávku na úhradu potřeb dítěte při převzetí. Ale tato dávka je vyplacena až po potvrzení lejstra - razítka o nabytí právní moci např. předpěstounské péče. A to je i dva měsíce vyřizování a čekání. Dítě nemůže chodit doma nahé. Kdo musí sahnout do peněženky?? Pěstoun.. Navíc převezmete dítko, změníte mu adresu trvalého bydliště..a hupky dupky máte v poště složenku na dluhy dítěte, např.za odpady. Kdo to zaplatí..stát?? nikoliv..od státu nedostanete navíc ani korunu.. do peněženky sahne zase pěstoun..protože pokud daný dluh dítěti nezaplatíte, bude naskakovat penále a milému dítku bouchne 18 let..a v bytě máte exekutora..zajímá to stát?? nezajímá .. paní doktorka píše jak jsou drahé náklady pěstounské péče..jako bývalá vychovatelka DDŠ , kde nejsou děti zrovna za odměnu..tak tedy nevím..jako pěstounka funguji 24 hod. denně, nikoliv 6 hod.přímé služby, nemám pradlenu ani paní na žehlení, paní na úklid si taky nedržíme a o kuchařce a údržbářovi nemluvím. Náklady na bydlení jako elektrika, topení , stočný, odpady za nás taky stát neplatí jako dětským domovům....Sponzory na každoroční dovolenou u moře taky nemáme...tak že sem - odchází můj plat odměna pěstouna...a příspěvky co dítě dostane od státu?? To je vrchol výsměchu. Nevím jak Vaše děti, ale ,, naše ,,jsou podstatně dražší..částka je jak alimenty od manžela...a respitní péče či odlehčení pěstounům jako služba??? Paní doktorko vzpamatujte se..vždyť tato ,,služba,, je jen ve skriptech..ale ve skutečnosti jaksi dosud v našem státě nefunguje.. ,,Naše,, děti vědí o svých biologických rodičích a jako hračku pro vlastní děti je nemáme..neřeším, která matka je porodila protože pro ,,ně,, jsem maminka JÁ, Já je pohladím, Já pofoukám rozbité koleno a Já dám pusu na dobrou noc ..