Prohlášení - reakce na Petici proti rušení ZŠ praktických

Gordon Brei

/ #1 Moc silná slova vážené dámy

2012-11-09 20:03

Paní Baxová a paní Laurenčíková, střetli jsme se spolu na několika kulatých stolech i na panelové diskuzi v Lichtenštejnském paláci. Já Vám za tuto antipetici děkuji, protože konečně otevře mnoha lidem oči. Pocítíte tuto pravdu na počtu podpisú pod vaší antipeticí a naší peticí. V současné době má naše petice zhruba 77 000 podpisů, včetně podpisových archů, které byly zaslány poštou. Předesílám, že se nebudeme nikomu omlouvat, protože za pravdu se neomlouvá. Takže my si rozhodně rodiče jako rukojmí nebereme, je to spíše naopak, protože to jste vy, které rodičům nevysvětlí dopady Strategie na vzdělávání jejich dětí. Nyní k faktům: paní Baxová se mě ptala, kde jsem přišel k miliardovým nákladům na realizaci "Strategie" - podle mne se jedná o "Utopii" a ne "Strategii". Zde je odpověď a paní Baxová to ví stejně dobře jako Vy paní Šimáčková http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Romum-pomuze-18-miliard-korun-tvrdi-reditel-agentury-209675 Další věc je, že používáme věty vytržené z kontextu. Nechte prosím laskavě na lidech, ať posoudí, kdo tyto věty z kontextu "Strategie boje proti sociálnímu vyloučení" vytrhává a záměrně je dezinterpretuje: http://www.aspcr.cz/sites/default/files/strategie-2011-2015_2.pdf To jsou fakta schválená vládou. Další materál je "Draft", který nebyl nikde zveřejněn a s odborníky nebyl projednáván - teď, když nám jej MŠMT milostivě předhodilo na poslední chvíli, aby mělo alibi, že se k němu mohli všichni vyjádřit, my odborníci jej zavrhujeme celý, protože jeho zpracování a znění je nedůstojné snad vysoškolsky vzdělaných autorů. Přestože víme, že naše připomínky skončí v koši, protože už na ně nebude brán zřetel (materiál je uzavřen a má být předán na konci listopadu radě ministrů EU) poslali jsme k němu na MŠMT konkrétní připomínky, na které zřejmě nedostaneme odpověď, tak jako doposud se nás nikdo neptal na náš názor. Ale aspoň máme čisté svědomí, že jsme na nesmyslnost obou dokumentů chtěli upozornit na rozdíl od MŠMT. A nyní vážené dámy si pozorně!!!!! přečtěte, jak to všechno dopadne bez dostatečného finančního zabezpečení, to je realita a velmi smutná: http://poutnik63.blog.cz/1206/otevreny-dopis-ucitelek-z-vychodniho-slovenska Takže, prosím vás, zkuste se na věc podívat objektivně a přestaňte vy klamat rodiče, a učitele, potažmo širokou veřejnost masírováním v médiích. Nikdy nikdo neřekl, že inkluze je nesmysl, všichni chceme to samé, ale pokud chcete stejně jako my všichni inkluzi kvalitní a chcete, aby naše školství bylo konkurenceschopné a blížilo se svou kvalitou skandinávským zemím, zajistěte, aby na školství v naší zemi bylo vynakládáno tolik finančních prostředků jako je to běžné v zemích OECD - 6% a ne 3%, to je realita v ČR. Vy totiž stavíte dům bez financí a skončíte jako H-systém. No costs - no inclusion!!! A socializace může přece probíhat třeba na ulici, kde je to zadarmo. Takže milé dámy začněte počítat a ne snít....