Petice proti rušení praktických škol

Natálie

/ #174 Rozhodně ne

2012-10-28 09:32

Dobrý den, dlouhodobě pracuji jako asistentka pedagoga. V mnoha případech jsem zažila, že integrace dítěte je super věc,ale mnohdy jen díky tomu, že jsme tam jako asistenti byli přítomni a v případě, kdy dítě nestíhalo normální tempo,mohli jsme se mu individuálně věnovat.Bohužel kraje a stát čím dál více omezují tuto možnost. To nemluvím o dětech, které prostě z důvodu dejme tomu velmi pomalého tempa,snížené inteligence apod. se v klasických základních školách trápí - nestíhají učivo,procházejí další ročníky s pětkami,ve vyučování se nudí a z toho důvodu pochopitelně vyrušují atd.- v konečné fázi pak sice ukončí normální základní školu,ale s minimem vědomostí. Na speciální škole má učitel ve třídě pár žáků, má tedy šanci se jim věnovat i individuálně (což při 25-30 žácích v klasické zš opravdu nejde), učivo je rozvrhnuto na delší dobu,mají víc času pochopit,naučit se a jsou tím pádem spokojenější a naučí se mnohem víc. A nezlobte se na mě,nesetkala jsem se ani jednou s tím, že by bylo dítě do speciální školy umístěno neprávem a pokaždé má konečné slovo zákonný zástupce dítěte.