Křesťané proti zákonu o církevním majetku

Václav Hořejší
Nepřihlášený uživatel

/ #25

2012-08-16 09:35

Já jsem se k této věci již vyjádřil ve velmi podobném duchu blogovým článkem na Aktuálně.cz - http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=15586

Krátce po uveřejnění jsem dostal e-mailem následující odezvu (jméno a další identifikační údaje neuvádím - XXX):

Vážený pane Pane Hořejší, chci Vám upřímně poděkovat za Váš článek. Konečně někdo něco logického o církevním majetku napsal. Jsem římskokatolický kněz z XXX, pracuji již dlouhá léta v blízkosti svých biskupů a jsem členem církevního soudu v XXX. Všechny ty události kolem navrácení majetku církvi mne již delší čas dost znepokojují. My kněží máme opravdu dostatek práce věnovat se po stránce duchovní svým farníkům i (v dnešní době) všem upřímně hledajícím. Proto jsem v poslední době s obavami přemýšlel o tom, zda si také já k tomu všemu nebudu muset zakoupit nějakou zemědělskou techniku a začít pracovat na navrácených polích. Váš článek nabízí ideální řešení celé situace. Rozešlu jej co nejvíce
svým kolegům v "branži." Mám ale také obavy - jako Vy, aby již nebylo pozdě. Vždyť navrácení majetku by bylo oním pověstným "posledním hřebíčkem" do rakve. Nepotřebuji mnoho peněz jako plat, stačilo by mi, kdybch na tom byl stejně, jako třeba naši učitelé.
Srdečně ICLic. XXX