Křesťané proti zákonu o církevním majetku

pangu

/ #23 církev má být chudá?

2012-08-16 06:01

Dobrý den pane Mons. ThLic. Tomáš Holub, Th.D.
Včera jsem poslouchal krátkou debatu na ČT 24 a rozhodl jsem se Vám napsat.Víte, nemůžete se divit občanům,že nepodporují ,,restituce",protože znají historii Ř.K.C Nebudu zde vypisovat dějiny,ale nemůžete se vůbec divit.Já osobně souhlasím s návrhem vypořádáním majetků církvím a všem obětem komunistického režimu(užitkové,vlastnické právo musí rozhodnout soud před rokem únor 1948).Dokonce mi vadí jen jedna věc a to,že stát nechce res.vyplatit ihned,protože peníze se rychle rozkutálí,něž člověk řekne švec.Jenomže stát má snahu obrodit víru(instituce)a to mi velmi vadí.30 let mít jistý zdroje je ne-fér ke všem občanům.Hned vysvětlím proč,ale nebudu přímo citovat z bible:
a)V evangeliu se píše Ježíš :Když tě někdo okrade,tak mu dej i ostatní věci.Když tě někdo udeří ,nastav i druhou stranu tváře.Nehromaď majetek a rozdej "VŠE POTŘEBNÝM".Vyvaruj se mamonu,neboť dříve projde okem jehly velbloud ,než boháč do božího království.Vzdej se všeho majetku a následuj mne náš Pán se o nás postará. Bohatství nebo Bůh?Podobná znění je i v TAO.
b)Jenomže někdo si slova zkresluje k obrazu potřeby doby,že církev nemůže být chudá.Co znamená slovo "chudá" to už ŘKC neví co to je!Duchovní boží slovo je více než peníze,protože Bůh se o Vás postará (přijdou k Vám lidé darovat peníze a ne jen to),ale to už Vy nechápete a fungujete jako firma,která se řítí z kopce volným pádem.Vatikán sedí na miliardách!

Když jsem byl mladý byl jsem nemocen a tehdy jsem požádal "Boha" o pomoc.Stalo se za přispění vědy a tehdy jsem si řekl,že to budu zkoumat ze všech stran a zdrojů.Časem mi ukázal Bůh cestu.Nejsem v žádné církvi,ale líbilo se mi vyjádření věštkyně,že to u Pána nemáme nikdo jisté!Hovořím z pozice TAO učedník.Vzhledem tomu,že Vy ŘKC jste sešly z cesty Bůh poslal na zem další učení,které se stejně ve finále podobá.Prach si a v prach se obrátíš,kde bohatství opravdu nehraje žádnou úlohu,ale láska,dobrota,upřímnost,laskavost,zdvořilost,cit,a mluvení s rozmyslem to je upřímná cesta k bohu."přímá linka bez operátora".Budete namítat,dle vašeho písma,ale já to vidím kolem sebe.Bůh musel zakročit a poslal nové duchovní průvodce.Dokonce jsem ho prosil o učeni,které se naplnilo. Pan Igor Chaun řekl:,,Každý přicházíme na tuto horu z jiné strany,ale cíl je jeden"!

K závěru bych Vás chtěl vyzvat prosím,,nenařizuji "neříkejte ,že ve vašich lesích nasbíráme hub za 2.miliardy.Docela se podivuji,jak si lidé všechno přivlastnili,když na začátku stvoření měli holou zadnici a teď máme hranice a majetky,přitom to Pán stvořil pro všechny.Teď budu filozofovat:Lidský život nemá hodnotu na tomto světě.Kdyby zmizeli všichni lidé z planety,tak matička příroda všechno obroste trávou a rozloží vše na prach,bez známky civilizace.Přitom lidé stále lpí na majetku,kterým se nenakrmí!Vyhazují se miliony miliard (obrazy,chrámy,tuny betonu,sochy,zbraně,atd) přitom někteří senioři naší země žijí jen 48 Kč na den.Náš svět má převrácené hodnoty raději plné nádrže nafty v tanku,jak pomoc potřebným.Pozlacené budovy se stejně jednou rozpadnou.Mám úctu k umění,ale člověk je na světě podřadnější.Tento svět je hodně zkorumpovaný,ale nevzdávám to a udělám co je v mých silách.Přesto všechno bude dobro odměněno a Pán si nás přebere..A to,že někdo půjde do pekla,tak mám informaci z první ruky!Duše jednoduše zmizí ve vesmíru,jako v černé díře navěky."Temné síly slouží jako urychlovač,ale jak říkám:,,Kdo to má jistý" :)S pozdravem Zedníček.