Petice za domácí porody a poskytování péče porodními asistentkami


Nepřihlášený uživatel

/ #51

2012-03-05 23:29

Ať slouží porodnice těm, které to opravdu potřebují a když jde vážně o život nebo těm, kterým to tak vyhovuje. Napoprvé bych si doma asi netroufla, napodruhé ano - přesto i druhé dítě se narodilo za zdí...byla jsem v hodině H dsama a chyběla mi opravdová pomoc...a jedna renomovaná porodní asistentka odmítla přijet, tak jsme museli jet. Podepsala jsem X papírů, co všechno NECHCI, vyhádala jsem při porodu žádné zásahy, ale bylo to těžké. Jen se jim trochu nezdály ozvy, hnali mně pomocí drsných vydíracích metod na císaře. Kdybych podlehla, rozkuchli by mně jak žábu - kolik takových maminek musí tu hrůzu prožít, co jim zůstane jizva na břiše a především na duši...tak si nás tam aspon nechali potom, asi aby nahnali body. Až po dvou dnech se mi podařilo odejít na revers. Kontervativní a ustrašený manžel v tomto směru mně vůbec nepodpořil, naopak - je tvrdě proti domácím porodům a hrozil mi předtím i rozvodem, kdybych rodila doma. Ne, tohle už nikdy! Dcerka se narodila sama, nikoho k tomu nepotřebovala a nevyplnilo se nic z toho, čím nás tam strašili. Jestli bude "třetí kolo", už mně do špitálu nikdo nedostane a nenechám si do toho mluvit. Držím palce. Ať je více osvěty i pro partnery apod, aby nebyli tak konzervativní...aspon někteří.