PLATY VYSOKOŠKOLSKY VZDĚLANÝCH UČITELŮ MŠ

J.

/ #72

2012-01-05 22:56

S peticí nesouhlasím. Učitelky s dlouhou praxí, které jen nepřešlapují na místě, ale dál se v rámci možností individuálně vzdělávají, nejsou horšími učitelkami jen proto, že mají "pouze" středoškolské vzdělání. V době, kdy jsem studovala, bylo pro učitelku MŠ nejvyšší vzdělání středoškolské. Tehdy bych v našem oboru studovala dál. Mebyla možnost. Manžel musí hodně pracovat, hypotéku má asi každý. Já see starám o 3 děti- 2 mají ADHD, přestárlé 90leté prarodiče,jejich i svou domácnost. Času není mnoho a pokud chci dělat práci učitelky opravdu na 100%, příprava na den s dalším samostudiem mi denně zabere většinu mého "volného" času. Na koníčky a další odpočinek se času nedostává. Pokud k mému dni nějaký kouzelník přidá ještě dalších několik hodin, studovat klidně půjdu. A ještě jedna připomínka. Slečny po vysoké, které jsem měla možnost v MŠ poznat, nechtějí moc pracovat, stále čekají, až je někdo popostrčí, o samostatnosti a profesionalitě nemůže u některých být ani řeč. Zaváděcí učitelka, která je jim vzorem, pak po dlouholeté praxi je ohodnocena jako méněcená! To není fňukání neschopných. Každý má prostě jiné možnosti a priority. Nemohu šidit svou páci a rodinu. K poznatkům z pedagogiky, psychologie, metodik...se prostě dostávám jen jinou cestou. Jen na to nemám "TEN PAPÍR"!!!