PLATY VYSOKOŠKOLSKY VZDĚLANÝCH UČITELŮ MŠ


Nepřihlášený uživatel

#51

2012-01-03 20:01

Nechápu, proč se tak jednoduchá a jasná věc musí takto řešit. Různý stupeň znalostí a vědomostí získaných délkou praxe je zohledněn třídami. Jak je zohledněn odlišný stupeň znalostí a vědomostí získaných kvalitou a délkou vzdělání a přípravy na toto povolání???

Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-01-03 20:25


Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-01-03 22:36


Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-01-04 00:14



Nepřihlášený uživatel

#55

2012-01-04 07:50

Děkuji za zorganizování petice a souhlasím s oceněním úsilí učitelů, kteří věnovali několik let, mnoho sil a nervů k dosažení vyššího vzdělání. Rozdílnost dosaženého vzdělání by měla být zohledněna, vždyť člověk se základním vzděláním je také platově odlišen od člověka s maturitou, ne? Děkuji!!!

Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-01-04 10:07



Nepřihlášený uživatel

#57 Re:

2012-01-04 18:12

#56: -

Umíme, vážený.

Dokonce to vypadá, že budeme mít i méně, než doposud, protože nám zvýšení platů našich nevzdělávatelných kolegyň ubere natolik ze mzdových prostředků, že se na nás prostě nedostane.

Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-01-04 19:06


Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-01-04 20:34


Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-01-04 20:37



Nepřihlášený uživatel

#61

2012-01-04 20:39

Moje známá tvrdí, že pro ní to nemá cenu studovat vysokou školu a střední vystudovala před dvaceti lety. Takže to znamená, že člověk, který nemá zájem pracovat sám na sobě, by měl mít stejné podmínky jako já. Dle mého názoru by takovýto člověk s dětmi neměl vůbec pracovat, protože se neustále plácá ve starém školském režimu a tím pádem děti brzdí ve vývoji.

Nepřihlášený uživatel

#62 Re: Re: Re:

2012-01-04 20:42

#59: - Re: Re:

Drahoušku,

tabulky neumíš číst Ty. Co píšeš není pravda. Rozdíl mezi učitelkou s VŠ a střední školou se stejnou praxí je řádově pár set Kč podle nových tabulek. Což rozhodně neodpovídá tomu, co nám bylo vloni z vyšších míst slíbeno. A tak se na nás pořád nezlobte, že chceme vyjádřit svůj názor. Vždyť to za prvé můžeme a chceme a za druhé učitelky se střední školou už taky vyjadřovali a vyvyjadřovaly si cca 4000,-. Tak nás nechte dýchat.

 

Díky

 


Nepřihlášený uživatel

#63 Re: Re: Re: Re:

2012-01-04 21:44

#62: - Re: Re: Re:

No, to si taky musíš přečíst ten článek k tomu víš, DRAHOUŠKU? „Přidáno dostanou všichni, ale rozdíl mezi tím, zda jsou či nejsou kvalifikovaní, bude zařazením do platové třídy. Kvalifikovaní učitelé budou ve vyšší třídě a dostanou tak více peněz,“ vysvětluje ministr.

Což znamená SPgŠ maximálně 8.třída (15000) a VŠ minimálně 9. třída. (20000) a také bude záležet na rozhodnutí ředitelky. A k tomu tvému vyvyjadřování. Učitelka s vejškou před 3 roky měla nástupní plat 12000 hrubého teď má 20000. To je o 8000 víc!!! Takže nechápu, proč tolik řešíte ty 4 ušmudlaný tisíce, které přidali středoškolačkám! A v téhle době pomohou každému.. Chováte se jak chamtivý sobci!

Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-01-04 21:57



Nepřihlášený uživatel

#65 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-01-04 21:58

#64: - Re: Re: Re: Re: Re:

Jo a mimochodem, je-li něco takového napsáno, v praxi je to samozřejmě jinak. pa

Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-01-04 22:12



Nepřihlášený uživatel

#67 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-01-04 23:44

#66: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Prosím nehádejte se. Kdo s tím nesouhlasí, ať prostě nepodepíše. A tabulky? Platové třídy nejsou takové jak píšete.  Středoškolačky budou v 9. platové třídě. Vysokoškolačky v 10 -11 třídě. Nástupní plat mladé učitelky bez praxe (středoškolačky i vysokoškolačky) v obou případech je rozdílná o 300Kč. Porovnejte další léta praxe v obou třídách a není to o nic moc lepší. Nechceme, aby vám peníze ubrali, o tom tahle petice opravdu není. Chceme, aby rozdíl byl o něco znatelnější. 300 Kč - 1000Kč je trochu málo za vzdělání a úsilí, ne? Je to demotivující pro další učitelky. Nebudou mít žádnou motivaci, aby si vzdělání zvyšovaly. To je velká škoda.

Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-01-05 10:54



Nepřihlášený uživatel

#69 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-01-05 15:42

#67: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Nechci se s vámi přít, ale jsem vysokoškolsky vzdělaná učitelka a rozhodně nejsem zařazená do 10, nebo 11 platové třídy. A pokud vím, středoškolsky vzdělané "kolegyně" jsou stejně jako já v 9. platové třídě. Takže jsem jim pro smích... Jinak s peticí souhlasím a podepsla jsem ji.

Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-01-05 16:30



Nepřihlášený uživatel

#71 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-01-05 19:55

#70: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Máte pravdu, opravdu jsem přehládla že středoškoláci mohou být v 8. i 9. platové třídě a vysokoškoláci 10. a výš. Ale vy jste asi přehlédla tuto poznámku.

"Poznámka

Změna platové třídy u zaměstnance je z hlediska pracovního práva poměrně obtížný krok, neboť je spojen se změnou pracovní smlouvy a případně pracovní náplně. Je třeba si položit otázku, zda je správné, aby  při výrazném „tabulkovém“ navýšení platů některým pedagogických pracovníkům (učitelky MŠ, vychovatelé, učitelé bez odborné způsobilosti, …) byli všichni zařazeni ve vyšších platových třídách (9 platová třída, 12 platová třída). Ředitel školy je zodpovědný nejenom za správné zařazení jednotlivých pracovníků do platových tříd, ale také za vyrovnaný rozpočet na platy po celý kalendářní rok 2012.

V praxi by to znamenalo, že ředitel školy vydá některým pracovníkům nové pracovní náplně, které v souladu s katalogem prací odpovídají příslušné platové třídě. Tím si vytvoří zákonnou možnost na přeřazení zaměstnance do nižší platové třídy."

Což jsem  sem už jednou psala, bude hlavně na paní ředitelce dané mateřské školy, jak zhodnotí své středoškolské pracovníky a zda je zařadí do 8. nebo 9.platové třídy. A u nás ve školce když vidím ty skoro padesátileté paní učitelky, které používají moderní metody a nestudovaly VŠ a mají 25 let praxe. Tak jim ze srdce přeji, aby je do té 9.třídy zařadila! Vš jsem studovala z důvodu, že jsem chtěla mít další informace a také jsem chtěla vědět jaký je rozdíl mezi SPgŠ a VŠ. Rozhodně jsem VŠ nestudovala za tím účelem, že jednoho krásného dne nám pan mistr přidá, ale přidal a já jsem samozřejmě ráda. No a jestliže myslíte nekvalifikovanými pracovníky ty, kteří nemají pedagogické vzdělání, tak to mě snad už jen zkoušíte:-D Kdo to nestudoval nemá páru, že existuje nějaky RVP a že všechny činnosti ve školce mají nějaký cíl a že děti nevyučujeme, ale prostřednictvím hry je vzděláváme a vychováváme a že ta výchova a vzdělávání je celodenní a týka se všech činností (i když jde dítě na wc, mluví na druhé dítě, obléká se, .. nejen když je "učíme" bseň, píseň nebo vedeme rozhovory) atd..

J.

#72

2012-01-05 22:56

S peticí nesouhlasím. Učitelky s dlouhou praxí, které jen nepřešlapují na místě, ale dál se v rámci možností individuálně vzdělávají, nejsou horšími učitelkami jen proto, že mají "pouze" středoškolské vzdělání. V době, kdy jsem studovala, bylo pro učitelku MŠ nejvyšší vzdělání středoškolské. Tehdy bych v našem oboru studovala dál. Mebyla možnost. Manžel musí hodně pracovat, hypotéku má asi každý. Já see starám o 3 děti- 2 mají ADHD, přestárlé 90leté prarodiče,jejich i svou domácnost. Času není mnoho a pokud chci dělat práci učitelky opravdu na 100%, příprava na den s dalším samostudiem mi denně zabere většinu mého "volného" času. Na koníčky a další odpočinek se času nedostává. Pokud k mému dni nějaký kouzelník přidá ještě dalších několik hodin, studovat klidně půjdu. A ještě jedna připomínka. Slečny po vysoké, které jsem měla možnost v MŠ poznat, nechtějí moc pracovat, stále čekají, až je někdo popostrčí, o samostatnosti a profesionalitě nemůže u některých být ani řeč. Zaváděcí učitelka, která je jim vzorem, pak po dlouholeté praxi je ohodnocena jako méněcená! To není fňukání neschopných. Každý má prostě jiné možnosti a priority. Nemohu šidit svou páci a rodinu. K poznatkům z pedagogiky, psychologie, metodik...se prostě dostávám jen jinou cestou. Jen na to nemám "TEN PAPÍR"!!!
Zdena

#73 Re: Zloby a vzteku?

2012-01-05 23:25

#60: - Zloby a vzteku?

Ano, a přesně o tom to je. Já jsem psala příspěvek o tom, že můžeme mít jiý názor, ale slušné chování bychom měly mít všechny stejné. To je ta mnou myšlená úroveň... Proč zesměšňujete, urážítě a ironizujete?! A když už jsme u toho - tykáte...?

Doufám, že většina chápe, co jsem tím chtěla říct. Díky.


Nepřihlášený uživatel

#74

2012-01-05 23:54

Já souhlasím s peticí. Každý má svoje starosti a problémy. Myslím, že nikdo v dnešní době bez problémů není. Také jsem studovala SPGŠ za totality. V současnosti mám dostudovanou vysokou školu. Musím říci, že mohu porovnat dlouholetou práci středoškolačky a nový vhled a změnu po VŠ. Praxe je důležitá, ale není samospasná. Často vede ke stereotipu. Mě vzdělání přineslo nové pohledy na současné vzdělání dětí. Proto se k petici přidávám.

Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-01-06 00:07