Petice proti trvalému označování - čipování psů - zatím ne občanů


Nepřihlášený uživatel

/ #1

2019-09-01 08:19

Ahoj, chtěl bych vás všechny požádat o podepsání této petice proti povinnému čipování psů od 1.1.2020. Ačkoliv se většině případech dočtete, že tento RFID mikročip, nemá žádná negativa a v podstatě je to úžasná věc, tak bych chtěl upozornit, že tomu tak nemusí být. V České republice je okolo 1,5 milionu psů, z toho již čip má asi polovina z tohoto čísla. Článků o prospěchu a výhodách je nespočet, ale téměř nikde nejsou psaná žádná negativa. Takže i kdyby těch 750 000 psů nemělo, žádné zdravotní komplikace, právě spojené s tímto mikročipem, tak co těch dalších 750 000 psů? Všichni již dávno víme, že každý organismus reaguje jinak na různé podněty. Zvláštní, také je, že nikdo, opakuji nikdo, neprovedl dlouhodobou studii o vlivu těchto čipů na zvířata. To znamená, kde tedy bere Státní veterinární správa a výrobci těchto čipů jistotu, že tyto čipy nejsou škodlivé? Výrobce uvádí, že mikročipy jsou vyrobené z bioskla, které má životnost přes 20 let, ale co když se mikročip porouchá? Co způsobí zvířeti, když se nějakým způsobem rozbije? Co, když organismus psa, toto těleso nepřijme? Dále se uvádí, že tento čip koluje v těle psa a jinde, že se ,,usadí´´ mezi krkem a předními nohami a zaroste do tkáně. Tak či onak, existuje více otázek, než odpovědí. Jak jsem již psal jedná se o pasivní RFID čip, což je vysílač (snímač, čtečka), která periodicky vysílá do okolí elektromagnetické pulsy. V podstatě to funguje podobně, jako čárový kód na zboží v obchodě. Takže můj pes, je vlastně věc. Před chvíli jsem psal o elektromagnetických pulsech, což je v podstatě elekromagnetické záření! A zde je ten největší kámen úrazu! Spousta z nás vlastní a denně používá mobilní telefon, notebook a další vymoženosti. Už jste slyšeli o SAR záření? Což je míra elektromagnetického záření, která se během používání zařízení dostává do těla uživatele! Existuje množství studií zaměřených na používání notebooků, které potvrzují, že používání notebooků v těsné blízkosti lidského těla (nejčastěji v klíně), může způsobit různé zdravotní problémy, včetně neplodnosti u mužské populace. Takže já se ptám, co tento ,,úžasný´´ čip, udělá v těle mého milovaného psa, během 14 let? A to, že je čip pasivní, nemění nic na tom, že můj pejsek bude tak, či onak, dlouhodobě vystaven tomuto záření, byť třeba zanedbatelnému, ale dlouhodobě! Poslanci, co tuto vyhlášku schválili, především uváděli, že je to kvůli množírnám. Aha, on totiž neexistuje jiný způsob, jak se množíren zbavit. Ony totiž nestačí psí známky, nebo psí tetování, ba dokonce zavést vysoké tresty, které budou platit, pro majitele množíren a mohl bych pokračovat. Opravdu se zamyslete, položte si otázku, nechal/a bych se očipovat? Skutečně je to tak skvělé? Víte, já jsem vypsal jen několik málo bodů, proč, není dobré, aby se psi, či celkově zvířata povinně čipovala. Myslím, že existují jiné alternativy, třeba čip zavést do psího obojku, nebo mít přímo čip pověšený na obojku apodobně. A poslední odstavec, bych chtěl věnovat, jedné zajímavé myšlence. Už je to pár let, co jsem si přečetl jednu knihu, nemohu říct, zda byla pravdivá, ale k zamyšlení rozhodně byla. A po přečtení jsem si začal všímat, vyhledávat a ověřovat informace a časem jsem dospěl k názoru, že spousta věcí, které vidím, slyším, především z medií apodobně, mohou být klamy. A od této doby si vždy, když mi není něco jasné, nebo to můj instinkt odmítá, tak si pokládám otázku: ,, Komu to prospěje?´´ A nikdy nezapomenu na jeden úryvek, právě z té knihy: „Konečným cílem je implantovat každému čip, aby se tak dala kontrolovat společnost.“ Takže předvojem je pes, nejlepší přítel člověka a pokud to lidé skousnou budou další na řadě. Všem děkuji za přečtení. „Všem malým i velkým, bohatým i chudým, svobodným i otrokům nechá dát znamení na pravou ruku nebo na čelo, takže nikdo nebude moci kupovat ani prodávat, nebude-li mít to znamení – jméno šelmy nebo číslo jejího jména. Zde je zapotřebí moudrosti. Kdo tomu rozumí, ať spočte číslo té šelmy (pozn. Antikrist), neboť je to číslo člověka. To číslo je 666.“