Petice za zrušení Vánočního koncertu kapely Adorare 18.12.2016

Realista

/ #181

2016-11-19 18:10

Po přečtení téhle diskuse je mi vážně smutno. Sám jsem věřící a přesto jsem metalista (nikterak se to nevylučuje, metal. ba ani black metal nutně neznamená tíhnutí k satanismu a když ano, stejně je to v drtivé většině jen póza). K žádné církvi se nehlásím, k navázání pouta s Bohem člověk nepotřebuje žádného prostředníka - církev byla nezbytností v dobách ranných křesťanů jako záštita proti jejich krvavému pronásledování pohany, ale jelikož vznikla v líhni neřesti - upadajícím Římě, už od svého prvopočátku se stala centrem hříchu a mocenských intrik a na hony se vzdálila Kristovu učení. Na prvních koncilech se vyškrkalo z Bible to, co se nehodilo jejich mocenské politice a bylo vymalováno). Nechápu, proč se musíte hádat jako malá děcka. Cožpak už tak nemáme svých problémů dost? Jediní, kdo z vašich hloupých hádek těží, jsou muslimové aneb když se dva perou, třetí se směje. Místo, abychom my Evropané drželi při sobě a táhli za jedno lano, hledáme uvnitř sebe sama imaginární protivníky a naše slabá společnost se dále štěpí na křesťany a ateisty, katolíky a protestanty, levičáky a pravičáky, Čechy a Moraváky a já nevím, co všechno ještě. A skutečný nepřítel se nám jen směje a mne si ruce, jak snadnou jsme my hloupí lidičkové kořistí. Zamyslete se nad tím a zanechte těchhle malicherných sporů, dokud je ještě čas.