Petice k iniciativě NECHCI EET


Nepřihlášený uživatel

/ #91 Re: Re: Realita

2016-11-02 11:02

#89: Ten co se na EET těší - Re: Realita 

 Řád a pořádek??? nemám absolutně nic proti tomu aby měli všichni stejná pravidla.  Takže první otázka - má hospodský stejná pravidla jako ostatní podnikatelé ??  1) DPH  - když nakoupím 1kg masa ať už z jatek nebo z obyčejného maloobchodu, je zdaněn 15% DPH. Ovšem jen proto že jsem hospodský tak ve chvíli kdy ho koupím a nemusím do něj ještě ani říznout ho musím dodanit 6% na 21%. Proč?? Protože mám živnost na restauraci. Takže ty koupíš 1 Kg masa např. za 115 ale já ho mám za 121. Rovné prostředí??? Jak jsi si mohl všimnout návrh na nápravu byl nedávno potichu shozen ze stolu, byl to jen populistický žvást pana Babiše aby případným křiklounům zavřel hubu a když EET prošla, návrh se zrušil ...... Jdeme dál, jsem pro aby daně platili všichni ... ano všichni, v mém okolí jsou mraky ubytovacích kapacit , ale daně platí jen asi 2/3, resp. 2/3 mají živnostenské oprávnění a zbytek jako - ubytování v soukromí a pod. jsou na černo. Ví o tom všichni včetně místního zastupitelstva a za 20 let ........ANI JEDEN kterého by STÁT jako výběrčí daně chytil.  Takže mi z toho vychází jediné. Protože jsem kretén který si pořídil živnostenský list a chce to dělat legálně, bude mě stát za to trestat BRAVO ......... Stát jako výběrčí daní by mě měl chránit proti nekalé konkurenci ale za 20 let je výsledek 0 ,zero, nothing, niente ....... Tak mi řekni proč bych mu měl ty daně platit ??????????