Odmítáme název Czechia pro Českou republiku

Explorer

/ #149 ZADNE ZMENY V NAZVECH ALE SNAHA O KVALITNI OBSAH A SEBEVEDOMOU PREZENTACI

2016-04-18 09:01

Podle meho je to ABSURDNI. :-D :-D Musim podotknout ze jeden muj znamy AMERICAN se o prejmenovani docetl na CNN portale a dal mi to precist taky. Jak je mozne ze jeste nic nebylo rozhodnuto a uz se o tom ve svete vesele svitori?...rodily mluvci ani sam nevedel jak spravne vyslovit nove pojmenovani "ch" jestli jako č nebo š. Vyslovit "K" ho popravde jako prvni ani nenapadlo. Takze muzeme nevedecky polemizovat nebo zvolit korektnejsi vyzkumne metody a vypsat vyberove rizeni na firmu, ktera povede pruzkum a prinese validni vysledky v otazkach:

1) jaky zasadni efekt zmena z czeCH na czeCHia muze vlastne mit?

2) A firmu ktera zkalkuluje Jake administrativni vydaje, jsou zverejnenim tohoto oficialniho nazvu?

3)nebo firmu jaky dopad bude mit pripojeni tohoto nazvu na celosvetove podvedomi o nasi zemi

...pripominam mnoho cizincu ani nevi ze CR existuje ti zvidavejdi se stale nehodlaji vzdat stareho CEkoslovakia a to uz je par let pote..a hlavne pozor jak jsem tak poslouchala neuspesne pokusy o spravnou vyslovnost nabyla jsem dojmu ze čečija = se ustech meho zapadaka hrozive zmenila na čečensko coz by nasi milou zemi posunulo zase zpet v case vychodnim smerem..verim ze mnohe autority by jiste zajasaly..ale me v te chvili vyskocil pot na cele z toho rozhorceni co je to zase za blbinu a mrakotny stav se dostavil zahy.

 

Rozhodne PROSIM nic nemenit po predeslych zkusenostech...Vaclav Havel airport mi vzdycky zpusobi nerizene krece v malicku, tik v oku a salivaci v kontextu toho ze mam chut si odplivnout kdykoliv operator v letistni hale nebo jeste na palube zahlasi "sametovym"hlaskem to jmeno.

 

Pritom nikoho nezajima jak se jmenujeme ale s kym jsme spojenci, kde mame vojaky, kam vyvazime zbrane, jake produkty muzeme svetu nabidnout!!. Byla bych vdecna kdyby vyse zmineny pan politik neplytval energii a radsi se zameril na jine pilire ktere nauci cizince spravne SPRAVNE SPELOVAT jmeno naseho statu. Doporucila bych zasadni zmeny: orientaci na kvalitni zdravotnictvi /stacilo by malo a mohlo by i zacit vydelavat/, skolstvi ktere motivuje studenty k soutezivosti a zaroven nedegraduje moralni hodnoty studentu tak originalitu a zanicenost profesoru, o posileni narodniho citeni vzhledem k propagaci uniformalizmu ani nemluvim ..porad resite jak se neco jmenuje a vypada jak si zjednodusit pravopis a gramatiku..pritom mnohdy ponechani funkce toho prostredku nebo procesu by stacilo.

..."pohrbivani inteligence s logickym uvazovanim a vyvolavani uniformizmu pod tlakem medialnich kydu" vsech politickych "hnidu".. je podle meho to nejprilehavejsi vyjadreni pro to co se deje. -Prominte za vyjadreni v poslednich uvozovkach ale zda se byt vice prilehave nezli cela novelizace kolem CR.

???czechia beer..kazdy rekne czech beer neni to jeden z duvodu proc k nam cizinci jezdi?? Zeme piva hezkych zen skvelych manzelek, spatnych politiku, zlodeju a opilcu ale kvuli tem poslednim jezdi vetsinou kriminalnici.