Odmítáme název Czechia pro Českou republiku


Nepřihlášený uživatel

#126

2016-04-17 19:13

K tak závažné věci by se měli vyjádřit všichni občané v referendu. Stejně tak tomu mělo být při rozdělení Československa.
Karel

#127 Re: Re: Re:

2016-04-17 19:17

#87: - Re: Re:  

Ne, na žádost v OSN skutečně není zapotřebí žádná PR agentura. Že Šlechová, jako správný Babišův člověk za vším vidí peníze a chce na tom rychle něco trhnout je jiná, velmi smutná kapitola ...

Pro jistotu ještě jednou: u nás v Česku se nic nebude měnit, na všech oficiálních dokumetnech, listinách, pasech atd. bude Česká republika, tzn. nebude nás to stát ani korunu. Akorát v zahraničí, když budou chtít, tak budou moct používat kratší název. Ze všech zemí EU máme nejdelší název, i United Kingdom má o písmeno navíc, ti mají navíc zkratku U.K.  Nevím, kolikrát jste byl na nějakém jednání s českou vlaječkou, ale mě vždycky připadalo trapné, když jsme se jako jediní nevešli na popisek a byli jsme tam jako "Czech Rep."


Nepřihlášený uživatel

#128

2016-04-17 19:46

Vůbec se mi nelíbí, hrůůůza, co to zase ti naši politici vymysleli.

Nepřihlášený uživatel

#129

2016-04-17 20:36

Už nevím jak komentovat zástupce tohoto státu na předpis a povině lobotomii

Anonymous

#130 Re: Re: Re:

2016-04-17 20:38

#77: Czechia/Slovakia dává to smysl - Re: Re:  

 Mou zemí je Morava, anglicky Moravia bez ohledu na to, jak se jmenuje sousední země. Nechci žít v Čechii!!!  


Nepřihlášený uživatel

#131

2016-04-17 21:00

Czechia je podřadne slovo vůbec se mi nelibi, kdežto Czech Republic je vznešene slova, , které maji váhu a úroveň. Ten kdo to vymyslel je fakt idiot. Za Czechia se budu stydět za Czech Republik nikdy a budu hrda.

Nepřihlášený uživatel

#132

2016-04-17 21:19

Česká republika zní perfektně - Czech Republic sounds perfect.
Vashek

#133 Re:

2016-04-17 21:50

#6: -  "Tuto petici jsem podepsala s vědomím, že mě po zveřejnění mohou naši mocní nějakých způsobem umravňovat"

Doporučuji vyšetření, buďto to bude narcisistní porucha (iluze vlastní důležitosti), nebo paranoia (iluze, že po vás jdou). Možná obojí.

Vashek

#134 Re:

2016-04-17 21:52

#22: -  Nesouhlasím s těmi kdo navrhl a schválil jiné pojmenování než ČESKO

Jediné, co se zavádí, je oficiální anglický překlad právě toho názvu Česko. V češtině se nic nemění a i anglický plný politický název Czech Republic také zůstává.

Nechápu, proti čemu protestujete.


Nepřihlášený uživatel

#135

2016-04-17 23:06

Budeme každých deset let vymýšlet nový název republiky.
Aspoň vidíme kolik lidí v republice se zabývá nepodstatným.

Nepřihlášený uživatel

#136

2016-04-18 00:12

Aby si nas pak nepletly s Cecenskem (chechnya) ja jsem z czech republic a ne z nejakyho chechia!!!

Nepřihlášený uživatel

#137

2016-04-18 04:56

Je to zase jen další blbost těch trotlů nahoře!!!! To fakt nemají co na práci???? Tak pokud ne....snížit stav....a penize!!!!!
Racionální člověk?

#138 Re:

2016-04-18 05:57

#8: -  

 Navrhuji (aby nebyla možná záměna) jednoslovný název letiště: "Havlet"


Nepřihlášený uživatel

#139 Re:

2016-04-18 05:59

#132: -  

SOUHLAS!  Zavedená značka označující společenství zemí.


Nepřihlášený uživatel

#140 Re: Re: Re: Re:

2016-04-18 06:03

#130: - Re: Re: Re:  

 To bylo pořád: Nebudem Čechy, budeme Česko, to je neutrální.
Mimo to, že to neutrální není, při překladu z toho sou zase ty Čechy, tedy Čechie, což zní ještě hůř.
Tímto se stávám separatistou.
Moravsko = Morava + moravské Slezsko


Nepřihlášený uživatel

#141

2016-04-18 06:13

Nesouhlasím aby jedinci o kterých si myslím své rozhodovali o čemkoliv co se týká nás všech a tím např. prznili název pro Českou republiku.
רוברט

#142 Ano odmítám Czechia!

2016-04-18 06:16

Ano odmítám hnusné, vulgární, nekulturní, posměšné, sprosté czechia!!! Jmenujme svou Českou republiku jednoslovným BOHEMIALAND


Nepřihlášený uživatel

#143

2016-04-18 06:28

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, proč není ve výběru země "Czechia", děkuji, Miloš Zeman
Miloš

#144 Re: Ano odmítám Czechia!

2016-04-18 06:29


Nepřihlášený uživatel

#145

2016-04-18 06:36

Nazev je v poradku, stejne tak jko pouzivaji Slovaci a ostatni staty kolem

Nepřihlášený uživatel

#146

2016-04-18 07:01

Odmítám aby námi zvolení politici jednali bez našeho rozhodnutí. Jednoslabičné označení Ceské republiky máme BOHEMIA, které je v zahraničí známé a má již dlouholetou tradici. Tak proč to měnit.
Ječmen

#147 Re: Re:

2016-04-18 07:52

#4: Karel - Re:  

 Já výraz Czechlands za hrůzu nepovažuji a aktivně ho podporuji (má i fanouškovskou stránku na fb).

helča

#148

2016-04-18 08:40

název czechia je boží. Nazývat se republika je trapné, v běžné mluvě skoro u všech států existuje jednoslabičný název, a republika je trapné a zdlouhavé (většina států v Evropě jsou republiky). Česko by se přeložilo jako Czechland, čož je asi pro většina z nás větší horor navíc to znamená Česko a to většina lidí neměla v době kdy se to zavádělo ráda. Naopak slovo Czechia spíše připomíná slovo Čechy, což pro nás znamenalo domov, pro někoho ještě znamená. Vlastně nám tím vycházejí vstříc že nemusíme být...land jako jiné státy. Czechia se mi opravdu líbí.

Explorer

#149 ZADNE ZMENY V NAZVECH ALE SNAHA O KVALITNI OBSAH A SEBEVEDOMOU PREZENTACI

2016-04-18 09:01

Podle meho je to ABSURDNI. :-D :-D Musim podotknout ze jeden muj znamy AMERICAN se o prejmenovani docetl na CNN portale a dal mi to precist taky. Jak je mozne ze jeste nic nebylo rozhodnuto a uz se o tom ve svete vesele svitori?...rodily mluvci ani sam nevedel jak spravne vyslovit nove pojmenovani "ch" jestli jako č nebo š. Vyslovit "K" ho popravde jako prvni ani nenapadlo. Takze muzeme nevedecky polemizovat nebo zvolit korektnejsi vyzkumne metody a vypsat vyberove rizeni na firmu, ktera povede pruzkum a prinese validni vysledky v otazkach:

1) jaky zasadni efekt zmena z czeCH na czeCHia muze vlastne mit?

2) A firmu ktera zkalkuluje Jake administrativni vydaje, jsou zverejnenim tohoto oficialniho nazvu?

3)nebo firmu jaky dopad bude mit pripojeni tohoto nazvu na celosvetove podvedomi o nasi zemi

...pripominam mnoho cizincu ani nevi ze CR existuje ti zvidavejdi se stale nehodlaji vzdat stareho CEkoslovakia a to uz je par let pote..a hlavne pozor jak jsem tak poslouchala neuspesne pokusy o spravnou vyslovnost nabyla jsem dojmu ze čečija = se ustech meho zapadaka hrozive zmenila na čečensko coz by nasi milou zemi posunulo zase zpet v case vychodnim smerem..verim ze mnohe autority by jiste zajasaly..ale me v te chvili vyskocil pot na cele z toho rozhorceni co je to zase za blbinu a mrakotny stav se dostavil zahy.

 

Rozhodne PROSIM nic nemenit po predeslych zkusenostech...Vaclav Havel airport mi vzdycky zpusobi nerizene krece v malicku, tik v oku a salivaci v kontextu toho ze mam chut si odplivnout kdykoliv operator v letistni hale nebo jeste na palube zahlasi "sametovym"hlaskem to jmeno.

 

Pritom nikoho nezajima jak se jmenujeme ale s kym jsme spojenci, kde mame vojaky, kam vyvazime zbrane, jake produkty muzeme svetu nabidnout!!. Byla bych vdecna kdyby vyse zmineny pan politik neplytval energii a radsi se zameril na jine pilire ktere nauci cizince spravne SPRAVNE SPELOVAT jmeno naseho statu. Doporucila bych zasadni zmeny: orientaci na kvalitni zdravotnictvi /stacilo by malo a mohlo by i zacit vydelavat/, skolstvi ktere motivuje studenty k soutezivosti a zaroven nedegraduje moralni hodnoty studentu tak originalitu a zanicenost profesoru, o posileni narodniho citeni vzhledem k propagaci uniformalizmu ani nemluvim ..porad resite jak se neco jmenuje a vypada jak si zjednodusit pravopis a gramatiku..pritom mnohdy ponechani funkce toho prostredku nebo procesu by stacilo.

..."pohrbivani inteligence s logickym uvazovanim a vyvolavani uniformizmu pod tlakem medialnich kydu" vsech politickych "hnidu".. je podle meho to nejprilehavejsi vyjadreni pro to co se deje. -Prominte za vyjadreni v poslednich uvozovkach ale zda se byt vice prilehave nezli cela novelizace kolem CR.

???czechia beer..kazdy rekne czech beer neni to jeden z duvodu proc k nam cizinci jezdi?? Zeme piva hezkych zen skvelych manzelek, spatnych politiku, zlodeju a opilcu ale kvuli tem poslednim jezdi vetsinou kriminalnici.


Nepřihlášený uživatel

#150

2016-04-18 10:03

Z iniciativy pana Zaorálka je zřejmé, jak zbytečný je pro něj názor občana České republiky. Známe vůbec právní dosah takového " přejmenování " ? Po celou předešlou historii Zemí Koruny České, jsem tak hloupý nápad neviděl. Již nyní si nezřídka politici pletou " Čečnu " a Českou republiku. Má snad pan Zaorálek pocit, že se tak snadno pořizuje " značce " renomé ? Zná ten pán něco z historie našeho státu ? Myslí si snad, že národní cítění je " nacionalismus " a " extrémismus " !? Žasnu nad obsaheh jeho starostí, nad předmětem jeho úvah. Vše, co se odehrává v České republice, by mohlo mezinárodní společenství ještě zajímat, ale co se děje v Czechii ? Není to snad právě tento záměr ? Kdyby žil Jaroslav Hašek, blahé paměti, možná by rovnou navrhl, abychom se přejmenovali na " Bechérii ", nebo " Pilsnerii ", to by mělo jistou logiku a alespoň krátkohistorickou souvislost. Chybí mi sem smajlík, ale ona to zase tak velká sranda také není. Pavel Šimral