PETICE za záchranu hájenky "U DVOU ŠRAŇKŮ" v Hradci Králové


Nepřihlášený uživatel

/ #310 Re: Re: Re: Re:

2016-02-23 07:06

#309: Malšovák - Re: Re: Re:  

 Vážený Malšováku, myslím, že jste se prokázal jako průměrný vzorek petenta této petice - agresivita, nesnášenlivost a neúcta k jiným názorům. Ne, nejsem z magistrátu, nehledě na to, že svým vyjádřením ukazujete neznalost základních pojmů: Protivníkem petice není Magistrát, ale Město Hradec Králové, jako vlastník části hájenky. Jestli chodíte ke komunálním volbám, tak přece nevolíte "do Magistrátu HK" ale do Zastupitelstva Města Hradec Králové. Asi nechápete rozdíl mezi samosprávou činností obce a přenesenou působností státání správy...

A samozřejmě že jsem pochopil, že petice je o záchraně hájenky :-) Jen bych vás rád požádal o definici slova "historický"... jako že je něco starý? A jak stará musí být věc, aby byla historická a ne jen stará...? Nehledě na to, že hájenka získala svůj krásný "historický" vzhled při rekonstrukci před 20lety, do té doby vypadala trochu jinak. Takže já to vidím tak, že jde o záchranu starého domu uprostřed lesů s pseudohistorickou fasádou...

A jsme u toho: každá stará věc se musí opravovat, udržovat... Můj názor, který se Vám samozřejmě nemusí líbit, je takový, že lepší, než za peníze nás všech obyvatel HK (tedy i Vás, Malšováku) opravovat starý dům, je lepší za peníze EU postavit nový. Protože byť mám na fungování EU poněkud skeptický náhled, přece jen: hloupej kdo dává a hloupější kdo nebere. Ta hájenka se tak jako tak musí opravit a zadarmo to nebude. Kdyby se podařila dotace z EU, tak za uštřené peníze z městského rozpočtu by se daly opravit nebo postavit jiné věci ve městě. Abychom se nedočkali stavu, že budeme plesat nad další opravou starého domu za 6 mil na 20let a z Pardubic by se nám smáli, že oni maj jak nový dům z dotací tak opravený chodníky ze svýho...