Za odvolání ředitele ZŠ Komenského a kantorky dějepisu

Eva

/ #55 Re: Kdo podepisuje tuto petici, vyvolává víc nenávisti, než kdejaký islámista...

2015-10-25 04:34

#51: EN - Kdo podepisuje tuto petici, vyvolává víc nenávisti, než kdejaký islámista... 

 Vážená, jeden problém vidím! Prošla jsem si po této obrovské "aféře" ŠVP ! školní vzdělávací program, abych zjistila, kde je obsaženo učivo o náboženstvích - sama mám jinou aprobaci. Ani v v dějepisu, ani ve výchově k občanství jsem toto učivo nenašla! Domnívám se, že si dámy v Trutnově zahrály na víc než autoři koncepce a obsahu  výuky! Pokud by šlo o rozšiřující učivo, pak forma prezentace nebyla šťastná, stále platí: je-li řečeno A, musí být řečeno i B! Tohle není sranda či divadelní představení, a prezentovat to dětem takto jednostranně je zhůvěřilost. Puboši z toho mají srandu, určitě je to nenasměruje k islámu, vím, jak reagují na podobné formy výuky, takže o jejich  případné konvertování určitě nemám obavy. Ale rodiče mají právo se ohradit! Vezměte si, že budete silně věřící křesťan, což třeba tady na Moravě je běžné, a někdo bude vaše dítě oblbovat úplně jiným druhem víry. Přijde vám to vhodné? Školy mají být apolitické, na jejich půdě nemá docházet k propagaci jakékoliv ideologie - a islám není jen víra, je to nebezpečná ideologie v tom, co dokáže napáchat!