Rodiče za lepší školství - nesouhlasíme s vizemi ministra Chládka

Kateřina Kutarňová

/ #26 Re:

2015-05-21 11:20

#23: -  

 Já s Vámi v jednom bodu souhlasím. Myslím si, že některé ze zákeřných nemocí, které jsou dnes považovány za vymýcené, jsou "vymýcené" právě díky očkování. Leč, existuje druhá strana věci, a sice, že povinné očkování by mělo spadat do kompetence ministra zdravotnictví + je-li uzákoněno, je třeba specifikovat velmi přesně nemoci, proti kterým očkujeme. Tento bod jsme do petice zařadili, protože si nepřeji, aby do mého nezletilého dítěte kdokoliv mohl cokoliv píchnout, aniž by měl povinnost mě o tom informovat. Což byl přesně jeden z nápadů ministra Chládka a důvod, proč jsme nakonec tento bod do petice zařadili. Jestliže škola nemá povinnost informovat mě, že k nějakému očkování dojde a jestliže zároveň není zákonem specifikováno, proti kterým nemocem je třeba dítě očkovat, pak se tu skutečně otvírá obrovský prostor pro zvůli. Tedy, osobně nemám problém s očkováním jako takovým, ale mám problém s očkováním, které probíhá na půdě školy bez mé přítomnosti (a tedy možnosti zkontrolovat, že se dítěti podává "ta správná" látka) a nutnosti mě předem informovat. Stejně tak mám problém s tím, aby bylo v zákoně prostě uvedeno "očkování" bez přesné specifikace. Zároveň nechápu, proč by se případné povinné očkování nemohlo řešit na úrovni pediatr-dítě-rodič, stejně jako je tomu v prvních letech života.