Uvalení spotřební daně na petardy, dělobuchy a další pyrotechniku

Venedo

/ #102 Autor je další ze série idiotů, který nemá co roupama dělat

2015-01-02 11:23

Ani ve snu a ani náhodou - jsem snad buzerant z parlamentu? - zde je názorně vidět, proč máme takhle svinskou vládu (zrcadlo), která neumí nic jiného než tvořit zákazy jak soudružka fakanům v převýchovném lágru
Co a koho si vezmete na mušku zítra? Za komanče si pamatuju to samé . nejdřív to byly Pionýry a pak vadil i každý traktor, který projel - prostě hlučel - prý jezdí moc rychle - ale když vám vez něco zadarmo, tak slyšet nebyl!

Kdyby autor nebyl jen další svazáckej buzík, tak by věděl nebo si předem zjistil:


abcdef

Používání zábavné pyrotechniky na veřejných prostranstvích

Zákon č. 61/1988 Sb., o hornické činnosti, výbušninách

Vyhláška Českého báňského úřadu č. 174/1992 Sb., o pyrotechnických výrobcích a zacházení s nimi.

Nabývání a používání prostředků zábavní pyrotechniky se v podmínkách České republiky řídí patřičnými právními předpisy, především zákonem č. 61/1988 Sb., o hornické činnosti, výbušninách a o státní báňské správě, ve znění pozdějších předpisů, Vyhláškou ČBÚ 174/1992 Sb., o pyrotechnických výrobcích a zacházení s nimi a nově i zákonem č. 156/2000 Sb., o ověřování střelných zbraní, střeliva a pyrotechnických předmětů novelizovaný zákonem č. 148/2010 Sb.

 

Základní zásady nakupování zábavní pyrotechniky:

- prostředky zábavní pyrotechniky nakupovat pouze v obchodech k tomu určených, ne na tržnicích a jiných podobných místech,

- nakupujte prostředky, které nejsou potrhané nebo jinak mechanicky poškozené,

- nakupujte prostředky, které jsou opatřeny zkušební značkou státní zkušebny, popř. evropskou homologací CE což vám zaručuje, že si kupujete bezpečný prostředek, nicméně vždy mějte na paměti, že si kupujete předmět obsahující výbušninu,

- nakupujte prostředky, které jsou opatřeny návodem na použití v českém jazyce,

- nakupujte prostředky, na kterých je uveden datum spotřeby.

 

Základní zásady používání zábavní pyrotechniky:

- používat vždy schválené a nepoškozené prostředky zábavní pyrotechniky,

- pyrotechnické prostředky nikdy neupravovat a používat je v takovém stavu v jakém jsme je zakoupili,

- vždy se důsledně seznámit s návodem na použití a tento bezpodmínečně dodržovat,

- prostředky zábavní pyrotechniky používat jen k účelu, ke kterému jsou určeny,

- s prostředky zábavné pyrotechniky vždy zacházet jako s nebezpečným, výbušným materiálem,

- prostředky zábavní pyrotechniky vždy používat na bezpečném místě a dodržovat základní zásady požární bezpečnosti,

- při používání prostředků zábavní pyrotechniky se vyvarovat nadměrného používání alkoholu.

- - -

Hluk (hlučné činnosti) a rušení nočního klidu

Obecně platí, že rušení nočního klidu a obtěžování hlukem a vibracemi, které by mohlo narušit veřejný pořádek a vzbudit veřejné pohoršení, je regulováno § 47 odst. 1 písm. b) a c) zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů, a § 127 zákona č. 40/1064 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů. V takových případech je vhodné vzít v úvahu podle místních poměrů i to, zda jde o rušení ojedinělé, opakované, úmyslné apod. Pokud jde o dlouhodobý hluk a vibrace vyvolané výrobní nebo jinou podnikatelskou činností, je tato problematika upravena zákonem č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů – viz díl IV: Ochrana před hlukem, vibracemi a neionizujícím zářením.

Výše uvedené ovšem neznamená absenci oprávnění obce regulovat za určitých podmínek používání hlučných přístrojů a rušení nočního klidu v samostatné působnosti formou obecně závazné vyhlášky.

Omezení všech prací se zařízeními způsobujícími hluk v ranních a nočních hodinách (do 8.00 a od 20.00) ve dnech pracovního klidu hodnotil Ústavní soud ve svém nálezu sp. zn. Pl. ÚS 44/06 (Těrlicko) jako přípustné. Vycházel především z toho, že příslušné činnosti nebyly v obci zcela zakázány, ale pouze přiměřeně omezeny. Potřebné hlučné práce je tedy možné vykonávat, ovšem pouze v čase, kdy budou zásahy do oprávněných zájmů ostatních obyvatel obce minimální. Platí tedy, že obce nemohou paušálně zakázat používání hlučných zařízení, tzn. zakázat jejich používání po delší čas (např. celý pracovní den či dokonce po více po sobě jdoucích dní nebo celý víkend), mohou však používání těchto zařízení přiměřeně omezit (např. v ranních a večerních hodinách, po celý jeden den pracovního klidu za předpokladu, že je to kompenzováno možností užívat po celý další den víkendu apod.).